Wykonanie robót budowlanych w celu dostosowania budynku Szkoły Podstawowej Nr 4 w Mławie do wymogów przeciwpożarowych

MIASTO MŁAWA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00159269
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00159269/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-03-31 10:27
Lokalizacja
Mława, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-9e1504e3-9d77-11ed-94da-6ae0fe5e7159
Identyfikator
5691760034
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00159269 z dnia 2023-03-31

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w celu dostosowania budynku Szkoły Podstawowej Nr 4 w Mławie do wymogów przeciwpożarowych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO MŁAWA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 130377830

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Stary Rynek 19

1.5.2.) Miejscowość: Mława

1.5.3.) Kod pocztowy: 06-500

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL922 - Ciechanowski

1.5.7.) Numer telefonu: 23 654 33 82

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@mlawa.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mlawa.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9e1504e3-9d77-11ed-94da-6ae0fe5e7159

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych w celu dostosowania budynku Szkoły Podstawowej Nr 4 w Mławie do wymogów przeciwpożarowych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9e1504e3-9d77-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00159269

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-03-31

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00033748/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Adaptacja budynku Zespołu Placówek Oświatowych nr 2 w Mławie do wymogów przeciwpożarowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00061814

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WI.271.1.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego pn.: Wykonanie robót budowlanych w celu dostosowania budynku Szkoły Podstawowej Nr 4 w Mławie do wymogów przeciwpożarowych, realizowanego w ramach zadania inwestycyjnego: Adaptacja budynku Zespołu Placówek Oświatowych Nr 2 w Mławie do wymogów przeciwpożarowych.
1) W ramach zakresu planowane jest usunięcie części hydrantów HP52 znajdujących się w budynku szkoły, wymiana hydrantów HP52 na hydranty HP25 oraz budowa nowych hydrantów. W wydzielonej strefie na parterze budynku przewiduje się dostosowanie sal dla 5-latków i 6-latków, szatnie oraz łazienkę przeznaczoną dla przedszkolaków. Na parterze i I piętrze uwzględniono wykonanie remontu łazienek. W ramach robót przewidziano zabudowę klatek schodowych oraz oddymianie klatek schodowych ze względu na wydzielenie kategorii zagrożenia ludzi ZL II. Zadanie obejmuje także wykonanie instalacji oświetlenia ewakuacyjnego.
Szczegółowy zakres rzeczowy zamówienia określony jest w dokumentacji projektowej.
2) Dostępność dla osób niepełnosprawnych roboty nie przewidują dostosowania obiektu celem dostępności dla osób niepełnosprawnych.
3) Wykonanie dodatkowych czynności towarzyszących:
a) doprowadzenie terenu objętego oddziaływaniem inwestycji w trakcie jej realizacji do stanu jak przed rozpoczęciem prac,
b) wywóz oraz utylizacja gruzu z rozbiórki,
c) koszt usług geodezyjnych z wykonaniem geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej,
d) roboty przygotowawcze (np. zabezpieczenie placu budowy, ustawienie obiektów i urządzeń niezbędnych do realizacji przedmiotu zamówienia, zabezpieczenia istniejących obiektów przed uszkodzeniami,
e) w zakresie Wykonawcy jest przygotowanie kompletnej dokumentacji odbiorowej z kompletem protokołów badań i sprawdzeń wykonanych instalacji celem umożliwienia Zamawiającemu uzyskania zgody na użytkowanie budynku po wykonanych robotach.
Ww. czynności Wykonawca wykonuje we własnym zakresie bez dodatkowego wynagrodzenia. Dla potrzeb realizacji zamówienia Wykonawca zabezpiecza we własnym zakresie dostawę energii (oraz inne ewentualne media). Istnieje możliwość skorzystania z mediów w obiekcie. W przypadku udostepnienia mediów przez Zarządcę obiektu Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić sposób rozliczenia z Zarządcą budynku.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia, obejmujący zakres wskazany w ust. 1 określa dokumentacja projektowo-kosztorysowa zawierająca:
1) Projekt zagospodarowania terenu.
2) projekt architektoniczno-budowlany,
3) projekty techniczny,
4) STWiORB,
5) przedmiary robót.
UWAGA: odwołanie się w przedmiarze do pozycji z KNR ma tylko charakter pomocniczy.
Wszelkie roboty towarzyszące, należy uwzględnić w kosztach ogólnych budowy.
3. Zapytania do dokumentacji wskazanej powyżej Wykonawca może przekazać Zamawiającemu w trybie określonym w art. 284 ustawy Pzp.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w dniu 8.03.2023 r. dokonał wyboru najkorzystniejszej oferty. Wybrany Wykonawca, we wskazanym przez Zamawiającego ostatecznym terminie zaproszenia do podpisania umowy, nie wniósł zabezpieczenia należytego wykonania umowy oraz nie podpisał przygotowanego projektu umowy.
Zamawiający nie dokonał ponownego badania i oceny ofert spośród pozostałych, złożonych w postępowaniu, gdyż w ramach budżetu jakim dysponuje, nie znalazł środków finansowych na zwiększenie wydatku, do kwoty wskazanej w kolejnej, potencjalnie najkorzystniejszej, ofercie.
W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

2023-03-31 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane