Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla obiektu Uniwersytetu Wrocławskiego przy Placu Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu

UNIWERSYTET WROCŁAWSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00056385
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00056385/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-22 13:49
Lokalizacja
Wrocław, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-972fd778-872c-45d4-8552-1c21e54e958a
Identyfikator
8960005408
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Przesył energii elektrycznej

Wykonawcy

1 przyznane

UNIWERSYTET WROCŁAWSKIKraków, PL · lot 0
520 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00056385 z dnia 2025-01-22

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla obiektu Uniwersytetu Wrocławskiego przy Placu Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: UNIWERSYTET WROCŁAWSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001301

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Uniwersytecki 1

1.5.2.) Miejscowość: Wrocław

1.5.3.) Kod pocztowy: 50-137

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: anna.pawliszyn@uwr.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.uwr.edu.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla obiektu Uniwersytetu Wrocławskiego przy Placu Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-972fd778-872c-45d4-8552-1c21e54e958a

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00056385

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-22

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00054153/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.52 Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej dla obiektu Uniwersytetu Wrocławskiego przy pl. Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00608867

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej do obiektu Uniwersytetu Wrocławskiego przy Placu Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu.
Jedynym Wykonawcą (monopolistą naturalnym) mogącym świadczyć usługę dystrybucji na potrzeby obiektu Uniwersytetu Wrocławskiego przy Placu Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu jest Tauron Dystrybucja Spółka Akcyjna z siedzibą w Krakowie, ul. Podgórska 25A. Istniejąca na terenie miasta Wrocław sieć dystrybucyjna stanowi własność Tauron Dystrybucja S.A. Nie ma alternatywnych możliwości dystrybucji energii elektrycznej dla ww. obiektu przez innego Wykonawcę.
Wskazane okoliczności stanowią o tym, iż w tym przypadku zachodzi przesłanka do udzielenia zamówienia w trybie z wolnej ręki określona w art. 305 pkt 1) w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1) lit. a) uPzp.
Umowa zostanie zawarta na czas nieokreślony zgodnie z art. 435 ust. 2 uPzp.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.2711.70.2024.AP

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 520000 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Rodzaj zamówienia: usługa.
Nazwa zamówienia: Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej do obiektu Uniwersytetu Wrocławskiego przy Placu Uniwersyteckim 1 we Wrocławiu na czas nieokreślony.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokument pn. „Opis przedmiotu zamówienia” (Załącznik nr 2 do Zaproszenia do negocjacji). Warunki płatności oraz pozostałe istotne elementy realizacji zamówienia określają Projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 1 do Zaproszenia do negocjacji).

4.5.3.) Główny kod CPV: 65310000-9 - Przesył energii elektrycznej

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 0

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 0

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Tauron Dystrybucja Spółka Akcyjna

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8960005408

7.3.3) Ulica: ul. Podgórska 25A

7.3.4) Miejscowość: Kraków

7.3.5) Kod pocztowy: 31-035

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 520000 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 0000 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Umowa zawarta zostanie na czas nieokreślony zgodnie z art. 435 ust. 2 uPzp.
Wartość umowy wyliczona jako kwota szacunkowa zamówienia dla umowy na czas nieokreślony
2025-01-22 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi