"Dostawa mieszanki kruszywa naturalnego, kruszywa łamanego, piasku wraz z rozplantowaniem i wyprofilowaniem w ramach remontu dróg gminnych na terenie Gminy Lelis"
Gmina Lelis
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00161121
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00161121/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2023-04-03 10:13
- Lokalizacja
- Lelis, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6bc2f319-b9b9-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 7582123571
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00161121 z dnia 2023-04-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
"Dostawa mieszanki kruszywa naturalnego, kruszywa łamanego, piasku wraz z rozplantowaniem i wyprofilowaniem w ramach remontu dróg gminnych na terenie Gminy Lelis"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lelis
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 550668189
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szkolna 39
1.5.2.) Miejscowość: Lelis
1.5.3.) Kod pocztowy: 07-402
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL924 - Ostrołęcki
1.5.7.) Numer telefonu: (0-29) 746 90 11
1.5.8.) Numer faksu: (0-29) 649 90 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@lelis.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.lelis.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/lelis1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Dostawa mieszanki kruszywa naturalnego, kruszywa łamanego, piasku wraz z rozplantowaniem i wyprofilowaniem w ramach remontu dróg gminnych na terenie Gminy Lelis"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6bc2f319-b9b9-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00161121
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00036589/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa mieszanki kruszywa naturalnego, kruszywa łamanego, piasku wraz z rozplantowaniem, zagęszczeniem mechanicznym i wyprofilowaniem w ramach remontu dróg gminnych na terenie Gminy Lelis
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00120761
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.7.2023.BD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 284000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem postępowania jest udzielenie zamówienia w zakresie dostawy mieszanki kruszywa naturalnego frakcji 0/31,5 mm w ilości 5000 ton, mieszanki kruszywa łamanego frakcji 0/31,5 mm w ilości 300 ton, piasku (nie płukany) w ilości 200 ton wraz z rozplantowaniem i wyprofilowaniem w ramach remontu dróg gminnych na terenie Gminy Lelis.
2. Dostarczone kruszywo musi spełniać wymagania normy PN-EN 13242+A1:2010 (WT-4 2010).
3. Dostawa będzie realizowana od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 do 14:30 samochodami samowyładowczymi.
4. Wykonanie dostawy polegać będzie na dostarczeniu na wskazaną przez Zamawiającego drogę/odcinek dróg/ materiału utwardzającego, rozplantowanie go sprzętem mechanicznym i uformowaniem korony drogi. Profilowanie nawierzchni drogi należy wykonać przy użyciu równiarki samojezdnej (oraz ewentualnie innego sprzętu uzupełniającego jeżeli zajdzie taka potrzeba) w taki sposób aby usunąć wszelkie nierówności i nadać jej właściwe pochylenie poprzeczne od 2 do 5%, jednostronne lub daszkowe, zależnie od otoczenia). Z uwagi na zróżnicowany charakter dróg gruntowych, oraz różny stopień ich zniszczenia liczbę przejazdów równiarki należy dostosować do uzyskania docelowego profilu drogi.
5. Zamawiający wymaga wykonania zamówienia z materiału posiadającego atest lub certyfikat stwierdzający przydatność materiału do wbudowania zgodnie z obowiązującymi normami lub laboratoryjnego orzeczenia o jakości i przydatności kruszywa naturalnego na nawierzchnie drogowe.
6. Prace wykonywane będą każdorazowo po zleceniu przez Zamawiającego. Zlecenie zawierało będzie wskazanie miejsca wykonania prac, określenie rodzaju prac i ich wielkość. Wykonawca wykona prace w ciągu 2 dni roboczych od daty otrzymania zlecenia. Zlecenia mogą być przesłane Wykonawcy fax-em, lub e-mail-em, bądź telefonicznie.
7. Jeżeli podczas prowadzenia robót uszkodzona zostanie jakakolwiek infrastruktura znajdująca się w pasie drogowym drogi gminnej, Wykonawca niezwłocznie ją odtworzy.
8. Wykonawca ma obowiązek właściwego zabezpieczenia oraz czasowego oznakowania prowadzonych robót na własny koszt zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz zobowiązuje się do wykonywania robót w kamizelkach odblaskowych, zgodnie z zasadami BHP.
9. Wykonawca we własnym zakresie zabezpiecza materiały, urządzenia, sprzęt niezbędny do wykonania zamówienia.
10. Wykonawca robót jest odpowiedzialny za jakość ich wykonania oraz za zgodność z obowiązującymi normami, instrukcjami oraz ze sztuką budowlaną.
11. Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność prawną oraz materialną w stosunku do osób trzecich za skutki zdarzeń wywołanych wykonanymi robotami jak również za jakość użytych materiałów i produktów bez względu na fakt odbioru robót.
12. Kruszywo ma być jednorodne bez zanieczyszczeń obcych.
13. Nie dopuszcza się stosowania domieszek do materiału właściwego.
14. Wyklucza się kruszywo ze skał wapiennych.
15. Przy każdej dostawie kruszywa Wykonawca zobowiązany będzie okazać potwierdzenie jego zgodności z normą o której mowa w ust. 2.
16. Odbioru jakościowego kruszywa dokonuje i potwierdza przedstawiciel Zamawiającego w chwili jego dostawy.
17. W przypadku stwierdzenia przez Zamawiającego, że dostarczona partia kruszywa nie spełnia wymagań określonych w ust. 2. Wykonawca zobowiązany jest na własny koszt w terminie 5 dni roboczych od powiadomienia przez Zamawiającego do wymiany tej partii na materiał o właściwej jakości.
18. Zamawiający w każdym czasie ma prawo kontroli ilości i jakości dostarczonego kruszywa.
19. W przypadku zastrzeżeń co do jakości dostarczonego kruszywa po dokonaniu odbioru Zamawiający w terminie nie dłuższym niż 14 dni wzywa Wykonawcę do stawienia się w celu uczestniczenia w pobraniu próbek kruszywa do badania. Osoba ta, obowiązana jest potwierdzić swym podpisem lub odciskiem pieczęci na banderoli nałożonej na pojemnik z próbką kruszywa , że pobrana ona została z dostawy podlegającej badaniu.
20. W przypadku stwierdzenia, że badane kruszywo nie spełnia warunków określonych w ust. 2 koszt badania pokrywa Wykonawca.
21. Zamawiający zastrzega możliwość kontrolnego ważenia, a w przypadku niezgodności koszty ważenia ponosi Wykonawca.
22. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez Wykonawcę podczas wykonywania przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 14212200-2 - Kruszywo
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.Zamawiający przed otwarciem ofert podał, że na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę w wysokości 350.000,00 zł brutto.
W przedmiotowym postępowaniu w wymaganym terminie, tj. do dnia 13 marca 2023 roku do godz. 10:00 złożono tylko jedną ofertę niepodlegającą odrzuceniu.
Cena oferty wynosi 431.115,00 zł brutto i przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 431115,00 PLN
| 2023-04-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |