"Zagospodarowanie terenu stadionu na Górze Chełmskiej i jego sąsiedztwa na tereny sportowo - rekreacyjne - etap I Rodzinny Plac Zabaw" w formule "zaprojektuj i wybuduj"
Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00162368
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00162368/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-03 14:53
- Lokalizacja
- Koszalin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c85ecf4d-bcc1-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 6692385366
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00162368 z dnia 2023-04-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Zagospodarowanie terenu stadionu na Górze Chełmskiej i jego sąsiedztwa na tereny sportowo - rekreacyjne - etap I Rodzinny Plac Zabaw"
w formule "zaprojektuj i wybuduj"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Dróg i Transportu w Koszalinie
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330002466
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Połczyńska
1.5.2.) Miejscowość: Koszalin
1.5.3.) Kod pocztowy: 75-815
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zdit-koszalin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zdit-koszalin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c85ecf4d-bcc1-11ed-9236-36fed59ea7dd1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
"Zagospodarowanie terenu stadionu na Górze Chełmskiej i jego sąsiedztwa na tereny sportowo - rekreacyjne - etap I Rodzinny Plac Zabaw"w formule "zaprojektuj i wybuduj"
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c85ecf4d-bcc1-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00162368
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00019517/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Zagospodarowanie terenu stadionu na Górze Chełmskiej i jego sąsiedztwa na tereny sportowo-rekreacyjne-etap I Rodzinny Plac Zabaw
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00125684
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TZP.221.9.2023.DSz
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w formule zaprojektuj i wybuduj w ramach zadania: „Zagospodarowanie terenu stadionu na Górze Chełmskiej i jego sąsiedztwa na tereny sportowo-rekreacyjne – etap I Rodzinny Plac Zabaw”.
2. Realizacja przedmiotu zamówienia została podzielona na następujące etapy:
1) etap I – obejmujący wykonanie wielobranżowej dokumentacji projektowej w oparciu o Program Funkcjonalno-Użytkowy,
2) etap II – obejmujący wykonanie robót budowlanych w oparciu o opracowaną i zatwierdzoną dokumentację projektową.
3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa SWZ wraz z załącznikami.
4. Zadanie realizowane jest w ramach dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
5. Zamawiający uzyskał Wstępną Promesę dofinansowania inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych nr Edycja3PGR/2021/1824/PolskiLad do kwoty 2.000.000,00 zł.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
45112723-9 - Roboty w zakresie kształtowania placów zabaw
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym z możliwością przeprowadzania negocjacji celem ulepszenia treści oferty do terminu składania ofert, tj. do dnia 29.03.2023 r. do godz. 10:00 wpłynęły 2 oferty złożone przez:1) Firmę STRABAG Sp. z o.o., ul. Parzniewska 10, 05-800 Pruszków z ceną 4 850 050,18 zł. brutto
2) Firmę TORAKOL Sp. z o.o., ul. Słoneczna nr 24A, 88-200 Radziejów z ceną 4 181 037,18 zł brutto.
Złożona oferta przez firmę TORAKOL Sp. z o.o., ul. Słoneczna nr 24A, 88-200 Radziejów z najniższą ceną przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj.: 2 122 047,39 zł. brutto o 2 058 989,79 zł. brutto.
Zamawiający, informuje, że na podstawie art. 255 pkt 3 w związku z art. 254 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 ze zmianami) postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym z możliwością prowadzenia negocjacji (art. 275 pkt 2), dotyczące wyboru Wykonawcy na w/w zadanie zostaje unieważnione z uwagi na bardzo dużą różnicę pomiędzy najniższą ceną spośród złożonych ofert, a kwotą jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia oraz brakiem możliwości zwiększenia środków finansowych na przedmiotowe zamówienie do kwoty z oferty z najniższą ceną.
Środki ochrony prawnej zawarte są w Dziale XVIII Specyfikacji Warunków Zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4181037,18 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4850050,18 PLN
| 2023-04-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |