Inwestycja w infrastrukturę turystyczną i sportową w Gminie Ogrodzieniec oraz budowa budynku sanitarnego z sauną miejską
Gmina Ogrodzieniec
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00162545
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00162545/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-03 16:31
- Lokalizacja
- Ogrodzieniec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-27d6c310-b9ad-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 6492275822
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00162545 z dnia 2023-04-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Inwestycja w infrastrukturę turystyczną i sportową w Gminie Ogrodzieniec oraz budowa budynku sanitarnego z sauną miejską
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Ogrodzieniec
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258842
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Wolności 25
1.5.2.) Miejscowość: Ogrodzieniec
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-440
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.7.) Numer telefonu: +(48) 32 67 09 713
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@ogrodzieniec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ogrodzieniec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-27d6c310-b9ad-11ed-b8d9-2a18c1f2976f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Inwestycja w infrastrukturę turystyczną i sportową w Gminie Ogrodzieniec oraz budowa budynku sanitarnego z sauną miejską2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27d6c310-b9ad-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00162545
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00060014/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Inwestycja w infrastrukturę turystyczną i sportową w Gminie Ogrodzieniec w sercu Jury szansą na rozwój bazy aktywnego czasu wolnego dla mieszkańców oraz turystów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00120464
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia jest „Inwestycja w infrastrukturę turystyczną i sportową w Gminie Ogrodzieniec w sercu Jury szansą na rozwój bazy aktywnego czasu wolnego dla mieszkańców oraz turystów” oraz budowa sauny w ramach zadania pn.: „Budowa boiska do plażowej piłki siatkowej, pumptrucka oraz budynku sanitarnego z sauną miejską w Ogrodzieńcu”.
4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje:
4.2.1. Zadanie Nr 1 obejmujące swym zakresem roboty budowlane, w szczególności wykonanie:
1) budynku sanitarno-technicznego,
2) sauny w ciągu budynków sanitarno-technicznych (dofinansowanie z Programu Sportowa Polska) - podzadanie 1a
3) brodzika z zestawem urządzeń zabawowych,
4) technologii uzdatniania wody, rurociągi technologiczne, pompy,
5) szafa zasilająca, koryto przelewowe, zbiorniki przelewowe,
6) zbiornika na nieczystości ciekłe z technologii uzdatniania wody basenowej,
7) zbiornika na nieczystości ciekłe z budynku socjalno-technicznego (ścieki bytowe),
8) natrysków zewnętrznych,
9) brodzika wejściowego (nogomyjka),
10) nawierzchni utwardzonej z kostki betonowej,
11) nawierzchni utwardzonej pod parking z kostki betonowej ażurowej,
12) nawierzchni utwardzonej pod drogę dojazdową do parkingu,
13) zieleni urządzonej,
14) małej architektury (leżaki, kosze parasole)
15) placu zabaw
4.2.2. Zadanie Nr 2 obejmujące swym zakresem zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych, w szczególności:
1) Opracowanie Dokumentacji Projektowej zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym – dalej PFU (Zał. Nr 1a do SWZ) zawierającej:
a) projekt budowlany wszystkich wymaganych branż wraz ze wszystkimi opracowaniami towarzyszącymi opracowany zgodnie z ustawą Prawo budowlane, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego (Dz. U. z 2022 r. poz. 1679) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) - w formie papierowej (5 egzemplarzy) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (2 egzemplarze);
b) projekty wykonawcze dla całego zakresu zamówienia wraz ze wszystkimi opracowaniami towarzyszącymi opracowane zgodnie z Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) - w formie papierowej (5 egzemplarzy) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (2 egzemplarze);
c) kosztorys inwestorski opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym - w formie papierowej (2 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (2 egzemplarze);
d) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w formie papierowej (2 egzemplarze) oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD (2 egzemplarze).
2) uzyskanie wymaganych prawem wszelkich decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń Dokumentacji Projektowej dla planowanego przedsięwzięcia, w tym wykonanie wszelkich niezbędnych dla realizacji inwestycji opracowań, zgodnie z Programem Funkcjonalno-Użytkowym,
3) uzyskanie pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (zgodnie z przesłankami wynikającymi z Prawa budowlanego) oraz innych niezbędnych decyzji administracyjnych,
4) Wykonanie prac remontowo-budowlanych na podstawie:
a) programu funkcjonalno-użytkowego stanowiącego Załącznik Nr 1b do SWZ, w tym remont istniejącego budynku (dawny punkt gastronomiczny) do potrzeb budynku socjalno-technicznego z wydzielonym pokojem,
b) wykonanej Dokumentacji Projektowej opracowanej zgodnie z PFU stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ, w tym budowę pawilonu gastronomicznego (technologia prefabrykowana kontenerowa) z zewnętrznym tarasem na gruncie i tarasem na dachu kontenera.
5) wykonanie obsługi geodezyjnej;
6) pełnienie nadzoru autorskiego we wszystkich branżach;
7) sporządzenie kompletnej dokumentacji powykonawczej, w tym inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej;
8) uzyskanie w imieniu zamawiającego nieprawomocnego pozwolenia na użytkowanie lub zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu do zawiadomienia organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy.
9) W zakresie inwestycji należy dostarczyć oraz podłączyć 5 kamer w ramach istniejącego systemu monitorowania obiektu - montowane urządzenia muszą być kompatybilne. Dodatkowo należy zamontować system ppoż oraz alarmowy we wszystkich powstałych obiektach w celu zabezpieczenia mienia Zamawiającego.
10) wersja elektroniczna Dokumentacji Projektowej powinna zostać opracowana w wersji edytowalnej i nieedytowalnej z zastosowaniem następujących formatów elektronicznych:
Rysunki, schematy, diagramy – wersja edytowalna (w formacie svg lub tif), wersja nieedytowalna (w formacie jpg lub png),
Opisy, zestawienia, kosztorysy, specyfikacje – wersja edytowalna (w formacie doc lub docx lub odt), wersja nieedytowalna (w formacie pdf).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45340000-2 - Instalowanie ogrodzeń, płotów i sprzętu ochronnego
45223100-7 - Montaż konstrukcji metalowych
45112720-8 - Roboty w zakresie kształtowania terenów sportowych i rekreacyjnych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
35121700-5 - Systemy alarmowe
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy pzp Zamawiający odrzucił ofertę Wykonawcy (RAF GROUP Rafał Górski, ul. Kamienna 29A, 42-400 Zawiercie) z uwagi na fakt, że oferta jest niezgodna z przepisami ustawy.Ustawa - Prawo zamówień publicznych w art. 61 ust. 1 stanowi, że komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą, co do zasady, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Przy czym należy zauważyć, że w postępowaniu o udzielenie zamówienia o wartości mniejszej niż progi unijne ofertę, oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy pzp, składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
Dodatkowo, Zamawiający w Rozdziale 13 SWZ dot. opisu sposobu przygotowania oferty kilkukrotnie wskazywał, że do przygotowania oferty konieczne jest posiadanie przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy kwalifikowanego podpisu elektronicznego, podpisu osobistego lub podpisu zaufanego.
Podczas procesu weryfikacji ofert okazało się, że oferta nie posiadała certyfikatu podpisu lub pieczęci elektronicznej, które umożliwiałyby jednoznaczne potwierdzenie pochodzenia i integralności weryfikowanych danych w postaci elektronicznej. Brak opatrzenia oferty stosownym podpisem stanowi przesłankę jej odrzucenia jako niezgodnej z przepisami ustawy.
W konsekwencji, oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9428565,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9428565,00 PLN
| 2023-04-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |