Roboty remontowo budowlane związane z przystosowaniem placówek edukacyjnych w Gliwicach dla osób ze specjalnymi potrzebami w ramach projektu „Dostępna Szkoła”.

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 16

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00162570
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00162570/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-03 17:29
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-dd557749-b373-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
6312693080
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwemRozbudowa budynkówRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychRoboty w zakresie instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne w budynkachRoboty remontowe i renowacyjneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00162570 z dnia 2023-04-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty remontowo budowlane związane z przystosowaniem placówek edukacyjnych w Gliwicach dla osób ze specjalnymi potrzebami w ramach projektu „Dostępna Szkoła”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzą zamawiający działający wspólnie

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 16

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 386923990

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sikornik 1

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 239 13 63

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zsp16.gliwice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zsp16.gliwice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-dd557749-b373-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

1.9.) Informacje o pozostałych zamawiających działających wspólnie

Zamawiający 2

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 12 w Gliwicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 367338230

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lipowa 29

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.7.) Numer telefonu: 32 279 98 55

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zsp12.gliwice.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zsp12.bip.gliwice.eu/

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty remontowo budowlane związane z przystosowaniem placówek edukacyjnych w Gliwicach dla osób ze specjalnymi potrzebami w ramach projektu „Dostępna Szkoła”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-dd557749-b373-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00162570

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00107890/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Prace związane z dostosowaniem placówek dla osób ze specjalnymi potrzebami.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Dostępna Szkoła” , w ramach IV Osi priorytetowej Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój „Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa”, Działanie 4.1 Innowacje społeczne Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00108490

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZSP16.26.1.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówieniem publicznym objęte są roboty remontowo-budowlane w placówkach oświatowych:
• Zespół Szklono - Przedszkolny nr 12 w Gliwicach przy ul. Lipowa 29
• Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 16 w Gliwicach ul. Sikornik 1
związane z dostosowaniem części pomieszczeń na potrzeby edukacji dla osób ze specjalnymi potrzebami.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznikach SWZ:
Dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarach robót.
Ze względów organizacyjnych zamawiający podzielił zamówienie na dwie części.
Część nr I
Roboty remontowo budowlane związane z przystosowaniem pomieszczeń w ZSP nr 12 w Gliwicach dla osób ze specjalnymi potrzebami w ramach projektu „Dostępna Szkoła”.

W ramach zamówienia przewidziano wykonanie w obrębie placówki robót ogólnobudowlanych i instalacji elektrycznych w wybranych pomieszczeniach.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony w:
Załącznik nr 6.1.1 – Dokumentacji projektowej: Projekt dostosowania dwóch placówek edukacyjnych dla osób ze specjalnymi potrzebami – opracowanej przez pracownie projektową Ala Carte (w zakresie dotyczącym ZSP nr 12)
Załącznik 6.2.1 – Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych
Załącznik 6.3.1 – Przedmiary robót (w zakresie dotyczącym ZSP nr 12)
Ze względu na specyfikę obiektu, na terenie którego będą prowadzone roboty remontowo-budowlane Zamawiający oczekuje od Wykonawcy doświadczenia w prowadzeniu robót remontowo-budowlanych na terenie czynnych placówek oświatowych i uwzględnienia tego faktu w harmonogramie robót oraz zaleca dokonania wizji lokalnej na etapie przygotowywania oferty. Z powodów organizacyjnych Zamawiający przewidział możliwość realizacji zamówienia wyłącznie w czasie i w sposób nie kolidującym z funkcjonowaniem placówki. Zalecany termin realizacji robót to okres wakacyjny.
Uwaga:
Przedstawione w ww. dokumentach wskazania na materiały i urządzenia z podaniem producenta należy traktować jako odniesienie do oczekiwanych przez zamawiającego parametrów techniczno - użytkowych i przykładowe ze względu na zasady ustawy Prawo zamówień. Oznacza to, że wykonawcy mogą zaproponować inne niż wyszczególnione w dokumentacji rozwiązania z zachowaniem odpowiednich równoważnych parametrów technicznych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia dla osiągnięcia oczekiwanej funkcjonalności całego układu będącego przedmiotem zamówienia z zapewnieniem uzyskania wszelkich ewentualnie wymaganych uzgodnień w tym zaakceptowania zmian materiałowych przez projektanta i zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem

45262800-9 - Rozbudowa budynków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 326630 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówieniem publicznym objęte są roboty remontowo-budowlane w placówkach oświatowych:
• Zespół Szklono - Przedszkolny nr 12 w Gliwicach przy ul. Lipowa 29
• Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 16 w Gliwicach ul. Sikornik 1
związane z dostosowaniem części pomieszczeń na potrzeby edukacji dla osób ze specjalnymi potrzebami.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w załącznikach SWZ:
Dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarach robót.
Ze względów organizacyjnych zamawiający podzielił zamówienie na dwie części.
Część II
Roboty remontowo budowlane związane z przystosowaniem pomieszczeń w ZSP nr 16 w Gliwicach dla osób ze specjalnymi potrzebami w ramach projektu „Dostępna Szkoła”.

W ramach zamówienia przewidziano wykonanie w obrębie placówki robót ogólnobudowlanych i instalacji elektrycznych w wybranych pomieszczeniach oraz w formule zaprojektuj i wybuduj na podstawie załączonego PFU dostosowanie pomieszczenia biblioteki szkolnej do aktualnych potrzeb Szkoły.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został określony:
Załącznik nr 6.1.2 – Dokumentacji projektowej: Projekt dostosowania dwóch placówek edukacyjnych dla osób ze specjalnymi potrzebami – opracowanej przez pracownie projektową Ala Carte (w zakresie dotyczącym ZSP nr 16)
Załącznik nr 6.1.3 Program funkcjonalno-użytkowy przebudowy pomieszczeń biblioteki w ZSP nr 16 opracowany przez Ala Carte
Załącznik 6.2. – Specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych
Załącznik 6.3.2 – Przedmiary robót (w zakresie dotyczącym ZSP nr 16)

Ze względu na specyfikę obiektu, na terenie którego będą prowadzone roboty remontowo-budowlane Zamawiający oczekuje od Wykonawcy doświadczenia w prowadzeniu robót remontowo-budowlanych na terenie czynnych placówek oświatowych i uwzględnienia tego faktu w harmonogramie robót oraz zaleca dokonania wizji lokalnej na etapie przygotowywania oferty. Z powodów organizacyjnych Zamawiający przewidział możliwość realizacji zamówienia wyłącznie w czasie i w sposób nie kolidującym z funkcjonowaniem placówki. Zalecany termin realizacji robót to okres wakacyjny.
Uwaga:
Przedstawione w ww. dokumentach wskazania na materiały i urządzenia z podaniem producenta należy traktować jako odniesienie do oczekiwanych przez zamawiającego parametrów techniczno - użytkowych i przykładowe ze względu na zasady ustawy Prawo zamówień. Oznacza to, że wykonawcy mogą zaproponować inne niż wyszczególnione w dokumentacji rozwiązania z zachowaniem odpowiednich równoważnych parametrów technicznych, norm, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów odniesienia dla osiągnięcia oczekiwanej funkcjonalności całego układu będącego przedmiotem zamówienia z zapewnieniem uzyskania wszelkich ewentualnie wymaganych uzgodnień w tym zaakceptowania zmian materiałowych przez projektanta i zamawiającego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45214200-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy obiektów budowlanych związanych ze szkolnictwem

45262800-9 - Rozbudowa budynków

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 362800 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie: Art. 255 3)Zamawiajacy uniewaznia postepowanie o udzielenie zamówienia, jezeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najnizsza cena przewyzsza kwote, która zamawiajacy zamierza przeznaczyc na sfinansowanie zamówienia, chyba ze zamawiajacy moze zwiekszyc te kwote do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty; Faktyczne: Do terminu składnia ofert wpłynęły 4 oferty. Ceny wszystkich złozonych w postepowaniu ofert przewyzszaja kwote, jaka zamawiajacy planuje przeznaczyc na sfinansowanie zamówienia, jednoczesnie niemozliwym jest zwiekszenie przez zamawiajacego tejze kwoty.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie: Art. 255 3)Zamawiajacy uniewaznia postepowanie o udzielenie zamówienia, jezeli: cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najnizsza cena przewyzsza kwote, która zamawiajacy zamierza przeznaczyc na sfinansowanie zamówienia, chyba ze zamawiajacy moze zwiekszyc te kwote do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty; Faktyczne: Do terminu składnia ofert wpłynęły 4 oferty. Ceny wszystkich złozonych w postepowaniu ofert przewyzszaja kwote, jaka zamawiajacy planuje przeznaczyc na sfinansowanie zamówienia, jednoczesnie niemozliwym jest zwiekszenie przez zamawiajacego tejze kwoty.

2023-04-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane