„Przebudowa drogi powiatowej nr 3401D – ul. Matejki i drogi powiatowej nr 3361D – ul. Moniuszki na odcinku od ul. Matejki do ul. Zamkowej wraz z infrastrukturą w ramach rewitalizacji”
Gmina Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00162663
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00162663/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-04 07:47
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-df72daeb-bd90-11ed-b311-9aae6ad31be8
- Identyfikator
- 8862482604
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00162663 z dnia 2023-04-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi powiatowej nr 3401D – ul. Matejki i drogi powiatowej nr 3361D – ul. Moniuszki na odcinku od ul. Matejki do ul. Zamkowej wraz z infrastrukturą w ramach rewitalizacji”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wałbrzych - Zarząd Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 891050841
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana Matejki 1
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-300
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zdkium.walbrzych.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gminawalbrzych.logintrade.net/zapytania_email,120509,1748fdaba3d5f04bb0082c086621ebc9.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa drogi powiatowej nr 3401D – ul. Matejki i drogi powiatowej nr 3361D – ul. Moniuszki na odcinku od ul. Matejki do ul. Zamkowej wraz z infrastrukturą w ramach rewitalizacji”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-df72daeb-bd90-11ed-b311-9aae6ad31be8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00162663
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00017932/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Przebudowa drogi powiatowej ul. Matejki i drogi powiatowej ul. Moniuszki na odcinku od ul. Matejki do ul. Zamkowej wraz z infrastrukturą w ramach rewitalizacji
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00126583
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DU.260.8.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa drogi powiatowej nr 3401D – ul. Matejki i drogi powiatowej nr 3361D – ul. Moniuszki na odcinku od ul. Matejki do ul. Zamkowej.
Teren objęty inwestycją znajduje się w południowej części miasta Wałbrzycha, w dzielnicy Śródmieście.
Łączna długość odcinków dróg objętych przebudową wynosi 274,2 m.
W ramach przebudowy wykonane zostaną następujące zasadnicze roboty:
opracowanie Tymczasowej Organizacji Ruchu na czas prowadzenia robót,
roboty rozbiórkowe nawierzchni drogi i elementów drogi,
roboty ziemne,
korekta sytuacyjno-wysokościowa: przebudowa ulic i wlotów, zjazdów, chodników,
zagospodarowanie zieleni - nasadzenia zieleni i wykonanie trawników,
pielęgnacja zieleni (drzew, krzewów, trawników) przez 3 lata,
montaż elementów małej architektury,
wymiana i przebudowa istniejącej miejskiej sieci kanalizacji deszczowej,
wymiana istniejących podłączeń pionów spustowych z istniejących budynków,
wymianą istniejących wpustów ulicznych i ich podłączeń na nowe,
budowa nowych dodatkowych wpustów ulicznych,
wymiana wszystkich istniejących podłączeń kanalizacji deszczowej,
przebudowa oświetlenia ulicznego,
zabezpieczenia sieci telekomunikacyjnych w obszarach kolizyjnych,
wprowadzenie zmian w stałej organizacji ruchu (wymiana istniejącego oraz wykonanie nowego oznakowania pionowego i poziomego, a także wbudowanie urządzeń BRD),
wykonanie wszystkich niezbędnych robót budowlanych zapewniających prawidłowe połączenie przebudowywanych nawierzchni z nawierzchniami istniejącymi nie podlegającymi wymianie (np. na granicy pasa drogowego), połączenia budowanych i rozbudowywanych nawierzchni z istniejącymi wejściami do budynków, wjazdami na posesję itp. oraz wszystkich robót niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania przebudowanego układu komunikacyjnego.
Ponadto Wykonawca zobowiązany jest m.in. do:
1. Prowadzenia badań archeologicznych w trakcie robót ziemnych związanych z inwestycją przez uprawnionego archeologa. Na badania archeologiczne należy uzyskać pozwolenie konserwatorskie w formie decyzji administracyjnej w oparciu o uzgodniony program tych badań przed rozpoczęciem robót w terenie.
2. Na etapie wykonawczym należy przedłożyć do akceptacji Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków wizualizację słupa oświetleniowego oraz oprawy wraz z rozwiązaniami kolorystyczno-materiałowymi, które będą planowane do montażu.
3. W trakcie realizacji robót Wykonawca ma uwzględnić konieczność utrzymania ruchu pieszego, dojść i dojazdów do posesji.
Na odcinku objętym zamówieniem wykonywane będą równolegle prace przy modernizacji sieci uzbrojenia urządzeń niezwiązanych z funkcją drogi. Przebudowywana będzie sieć wodno-kanalizacyjna. Inwestorem tych robót będzie Wałbrzyskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Wałbrzychu. Wykonawca zamówienia zobowiązany jest zapewnić skoordynowanie działań na etapie prowadzonych przez siebie robót z wykonawcą tych robót. Ponadto w zakresie objętym zamówieniem Wykonawca uwzględni wykonanie rozbiórek nawierzchni dla potrzeb inwestora obcego. Wykonawca zobowiązany jest uwzględnić w swoim harmonogramie powyższy zakres prac. Roboty remontowe wodociągowo–kanalizacyjne mogą być prowadzone niezależnie na obydwu ulicach, technologia nie wymaga prowadzenia prac w tym samym czasie na całym zakresie czyli ul. Matejki i Moniuszki.
W podziale na ulice przewidywany okres realizacji ww. robót instalacyjnych czas wynosi:
* ul. Matejki od nr 3 do skrzyżowania Matejki/Moniuszki/Kossaka (bez skrzyżowania) – 17 dni roboczych,
* ul. Moniuszki od skrzyżowania Moniuszki/Matejki/Kossaka (wraz ze skrzyżowaniem) do nr 38 - 28 dni roboczych.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający informuje, że działając na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 poz. 1710 ze zm.) unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 3401D – ul. Matejki i drogi powiatowej nr 3361D – ul. Moniuszki na odcinku od ul. Matejki do ul. Zamkowej wraz z infrastrukturą w ramach rewitalizacji”.Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli:
3) cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Zgodnie z uchwałą budżetową na realizację zamówienia Zamawiający może przeznaczyć kwotę 4 195 800,00 zł brutto. Zamawiający nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, która wynosi 6 692 339,11 zł.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6962339,11 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6962339,11 PLN
| 2023-04-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |