Przebudowa drogi powiatowej nr 4912E od miejscowości Dobroń do miejscowości Markówka, gmina Dobroń

Powiat Pabianicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00163249
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00163249/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-04 10:36
Lokalizacja
Pabianice, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-63123ddf-b116-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
7311749778
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlanePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie budowy drógRoboty drogoweRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychInstalowanie oznakowania drogowego

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00163249 z dnia 2023-04-04

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 4912E od miejscowości Dobroń do miejscowości Markówka, gmina Dobroń

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Pabianicki

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Pabianicach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057655

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Pabianice

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-200

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: +48 42 225 40 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 42 215 91 66

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@powiat.pabianice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.pabianice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/powiat_pabianice

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 4912E od miejscowości Dobroń do miejscowości Markówka, gmina Dobroń

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-63123ddf-b116-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00163249

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-04

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00071789/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Przebudowa drogi powiatowej nr 4912E od miejscowości Dobroń do miejscowości Markówka, gmina Dobroń

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00104609

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DM.272.1.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 2926829,27 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Przebudowa drogi powiatowej nr 4912E od miejscowości Dobroń do miejscowości Markówka, gmina Dobroń”, w tym przebudowa układu komunikacyjnego dla poprawy bezpieczeństwa w ruchu samochodowym, pieszym i rowerowym na odcinku drogi powiatowej od ul. Sikorskiego w Dobroniu do skrzyżowania drogi powiatowej z drogą gminną w Markówce (klasa drogi „Z”, kategoria ruchu KR3).
Zakres robót:
- poszerzenie jezdni z 4-5m do 6,0m z pełną konstrukcją oraz wzmocnienie istniejącej konstrukcji jezdni w celu jej dostosowania do kategorii ruchu KR3 i wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej na szerokości 6,0m, w przypadku konieczności zastrzega się miejscową wymianę podbudowy jezdni,
- wykonanie drogi dla rowerów (dawniej ścieżki rower.) o szer. 2,0m po stronie wschodniej jezdni,
- wykonanie poboczy utwardzonych na szer. 0,5-1,0m,
- budowa drogi dla pieszych (dawniej chodnika) po stronie zachodniej na odcinku od zjazdu na działkę nr ewid. 132/7 do skrzyżowania z drogą gminną w Markówce o szer. 1,5–2,0m;
- przebudowa i budowa zjazdów- zjazdy z wymianą przepustów na Ø400mm ze ściankami czołowymi;
- poprawienie systemu odprowadzania wód opadowych i roztopowych z korony drogi poprzez nadanie spadków;
- odtworzenie rowów przydrożnych, przebudowa dwóch przepustów pod drogą 1x2Ø800mm i 1x800mm ze ściankami czołowymi, miejscowe umocnienie rowów płytami ażurowymi;
- regulacja zaworów, studni i zabezpieczenie infrastruktury podziemnej w obrębie robót,
- wykonanie nowego oznakowania poziomego i pionowego.
2. Szczegółowy opis oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia, stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233140-2 - Roboty drogowe

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45316213-1 - Instalowanie oznakowania drogowego

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie zostało unieważnione z uwagi na wystąpienie następującej przyczyny:
• oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Zamawiający unieważnia postępowanie zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Prawo zamówień publicznych. W toku przeprowadzonego postępowania związanego z badaniem złożonych ofert Komisja Przetargowa stwierdziła, że w postępowaniu pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 4912E od miejscowości Dobroń do miejscowości Markówka, gmina Dobroń” wpłynęła jedna oferta.
Cena oferty wynosi 6.937.777,77 zł (słownie złotych: sześć milionów dziewięćset trzydzieści siedem tysięcy siedemset siedemdziesiąt siedem 77/100) i przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. 3.600.000,00 zł (słownie złotych: trzy miliony sześćset tysięcy 00/100) o kwotę 3.337.777,77 zł (słownie złotych: trzy miliony trzysta trzydzieści siedem tysięcy siedemset siedemdziesiąt siedem 77/100).

Zamawiający nie może zwiększyć powyższej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.

Powyższy stan faktyczny wypełnia przesłanki określone w art. 255 pkt 3
ustawy – Prawo zamówień publicznych, dlatego zamawiający postanowił, jak na wstępie.
2023-04-04 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane