„Modernizacja amoniakalnej maszynowni chłodniczej Lodowiska BOSiR przy ul. 11 Listopada 28 w Białymstoku”.
Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00163571
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00163571/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-04 12:01
- Lokalizacja
- Białystok, podlaskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-23376ae4-addf-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 9662117220
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00163571 z dnia 2023-04-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja amoniakalnej maszynowni chłodniczej Lodowiska BOSiR przy
ul. 11 Listopada 28 w Białymstoku”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050658640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Włókiennicza 4
1.5.2.) Miejscowość: Białystok
1.5.3.) Kod pocztowy: 15-465
1.5.4.) Województwo: podlaskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL841 - Białostocki
1.5.7.) Numer telefonu: 856768069
1.5.8.) Numer faksu: 856652871
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: abernatowicz@bosir.bialystok.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.miejskoaktywni.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-23376ae4-addf-11ed-b8d9-2a18c1f2976f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
zadania w zakresie kultury fizycznej i sportu oraz utrzymania terenów rekreacyjnych oraz obiektów i urządzeń sportowych
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja amoniakalnej maszynowni chłodniczej Lodowiska BOSiR przyul. 11 Listopada 28 w Białymstoku”.
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-23376ae4-addf-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00163571
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00025785/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Modernizacja amoniakalnej maszynowni chłodniczej w budynku Lodowiska BOSiR
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00098896
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZP.262.4.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2645000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja robót budowlanym w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, polegających na modernizacji maszynowni chłodniczej.
2. Zakres zamówienia obejmuje:
1) Etap I - wykonanie wszystkich koniecznych prac projektowych zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia i programem funkcjonalno – użytkowym oraz uzyskanie niezbędnych decyzji i opinii w szczególności:
a) wykonanie wielobranżowej kompletnej dokumentacji projektowej,
b) wykonanie przedmiaru robót,
c) opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych.
2) Etap II – wykonanie robót budowlanych branży budowlanej, instalacji sanitarnych i elektrycznych w pełnym zakresie wraz z przeprowadzeniem niezbędnych odbiorów i dopuszczeń do użytkowania obiektu po modernizacji zgodnie z zatwierdzoną dokumentacją. Zakres prac w ramach etapu II obejmuje m.in.:
a) prace demontażowe związane ze starą maszynownią i z wentylatorową wieżą chłodniczą,
b) wymianę chłodziwa w układzie mrożeniowym lodowiska zużytego 35% glikolu etylenowego na nowy,
c) wymianę chłodziwa w układzie odzysku ciepła z wody na 40% glikol propylenowy,
d) dostawa i montaż nowej amoniakalnej maszynowni chłodniczej (agregat zbudowany w warunkach fabrycznych na stalowej ramie) wraz z automatyką,
e) dostawa i montaż drycoolera na dachu lodowiska,
f) wykonanie instalacji odzysku ciepła wraz z kompletna armaturą,
g) demontaż starego systemu detekcji amoniaku oraz instalacji wentylacji awaryjnej i montaż nowego systemu detekcji amoniaku oraz instalacji wentylacji awaryjnej,
h) demontaż instalacji elektrycznych i oświetleniowych w pomieszczeniach maszynowni i rolby oraz montaż nowych instalacji elektrycznych i oświetleniowych w ww. pomieszczeniach,
i) dostawę i podłączenie instalacji odzysku wody z topielnika wraz z systemem uzdatnienia wody,
j) pierwszy rozruch maszynowni i mrożenie płyty lodowiska.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w programie funkcjonalno-użytkowym stanowiącym zał. nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
45000000-7 - Roboty budowlane
42100000-0 - Maszyny do wytwarzania i wykorzystywania mocy mechanicznej
42500000-1 - Urządzenia chłodzące i wentylacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 1
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3075000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3628500,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3075000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Robeks Chłodnictwo Zakład Usługowo Handlowy Krzysztof Skrzypczak
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 7821719517
7.3.3) Ulica: Mińska 49a
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 61-049
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-03-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3075000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-09-298.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-04-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |