Roboty drogowe związane z bieżącym utrzymaniem i remontami ulic o nawierzchni bitumicznej dróg kategorii gminnej będących w zarządzie m. st. Warszawy Dzielnicy Targówek
Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00163594
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00163594/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-04 12:06
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9deb45cf-b905-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 5252248481
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00163594 z dnia 2023-04-04 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty drogowe związane z bieżącym utrzymaniem i remontami ulic o nawierzchni bitumicznej dróg kategorii gminnej będących w zarządzie m. st. Warszawy Dzielnicy Targówek
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Stołeczne Warszawa Dzielnica Targówek
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015259640
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Ludwika Kondratowicza 20
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-983
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 22 44 38 704
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: targowek.zzp@um.warszawa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.targowek.waw.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://zamowienia.um.warszawa.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Roboty drogowe związane z bieżącym utrzymaniem i remontami ulic o nawierzchni bitumicznej dróg kategorii gminnej będących w zarządzie m. st. Warszawy Dzielnicy Targówek2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9deb45cf-b905-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00163594
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-04
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00011417/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Bieżące utrzymanie i remonty cząstkowe konstrukcji jezdni o nawierzchniach bitumicznych
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00119812
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: P-5/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2113821,14 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty drogowe związane z bieżącym utrzymaniem i remontami ulic o nawierzchni bitumicznej dróg kategorii gminnej będących w zarządzie m. st. Warszawy Dzielnicy Targówek.
Bieżąca konserwacja pasa drogowego drogi publicznej polega w szczególności na: utrzymaniu obiektów i ich elementów w bieżącej sprawności technicznej oraz wykonywaniu doraźnych zabezpieczeń awarii w przypadku ich wystąpienia w zakresie zgodnym z zapisami Projektowanymi Postanowieniami Umowy stanowiącymi załącznik nr 5 do SWZ.
2. Przedmiot zamówienia, w tym w szczególności opis robót budowlanych oraz stawiane im wymagania, opisuje dokumentacja:
1) przedmiary robót stanowiące załącznik nr 6 do SWZ,
2) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót stanowiąca załącznik nr 7 do SWZ i załącznik nr 9 do projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 5 do SWZ oraz
3) projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 5 do SWZ,
3. Zakres robót:
a) koniecznych do wykonania obejmuje:
Zakres prac do wykonania w ramach przedmiotu umowy obejmuje roboty drogowe związane z bieżącym utrzymaniem dróg gminnych na terenie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy o kodzie CPV 45233142-6 Roboty w zakresie naprawy dróg w następującym ujęciu generalnym:
4.1. Roboty w zakresie burzenia (rozbiórkowe) - CPV 45111100-9
4.2 Roboty w zakresie usuwania gruzu (transport gruzu) - CPV 45111220-6
4.3. Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne - CPV 45111200-0
4.4. Fundamentowanie ulic (podbudowa) - CPV 45233330-1
4.5. Roboty w zakresie budowy dróg głównych (ławy i krawężniki) - CPV 45233121-3
4.6. Roboty w zakresie nawierzchni ulic - CPV 45233252-0
4.7. Roboty w budowlane w zakresie dróg podrzędnych (nawierzchnia zatoki autobusowej) CPV 45233123-7
4.8. Roboty w zakresie chodników - CPV 45233222-1
4.9. Roboty odwadniające (naprawa i budowa studni) - CPV 45232452-5
4.10. Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej (regulacja pionowa studzienek kanalizacyjnych) - CPV 45232410-9
b) towarzyszących do wykonania obejmuje:
- wykonanie projektu organizacji ruchu na czas prowadzenia robót wraz z uzyskaniem zezwolenia wejścia w teren,
- wykonanie kompletnej dokumentacji powykonawczej wraz z pomiarem inwentaryzacyjnym przebudowanego oświetlenia wraz z niezbędnymi protokółami kontrolno-pomiarowymi i certyfikatami,
c) określenia podstawowe zawarte w dokumentach przetargowych i kontraktowych przy zlecaniu i realizacji robót związanych z remontem i/lub przebudową nawierzchni ulic będących w zarządzie Dzielnicy Targówek m. st. Warszawy są wyjaśnione w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót stanowiącej załącznik nr 7 do SWZ i załącznik nr 9 do projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
4. Szczegółowy zakres robót będący przedmiotem zamówienia oraz wytyczne związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia określają następujące dokumenty:
a) przedmiary robót wykonane w układzie kosztorysowym uproszczonym wg załącznika nr 6 do SWZ w wersji elektronicznej i drukowanej. Zamawiający przekazuje przedmiary robót w układzie uproszczonym w formacie „pdf” jako obowiązującym;
b) projektowane postanowienia umowne stanowiące załącznik nr 5 do SWZ;
c) specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót wraz z określeniami podstawowymi przy realizacji robót wskazanymi w ust. 3 pkt. c), stanowiąca z załącznik nr 7 do SWZ i załącznik Nr 9 do projektowanych postanowień umowy;
d) użyte materiały muszą być fabrycznie nowe, posiadać stosowne certyfikaty i atesty oraz spełniać normy przewidziane przepisami prawa;
e) Wykonawca zobowiązany jest udzielić gwarancji na przedmiot zamówienia na okres wynikający ze złożonej oferty. Wykonawca udzieli rękojmi na wykonany przedmiot na zasadach określonych w ustawie Kodeks cywilny;
f) wykonanie przedmiotu zamówienia musi być zgodne z wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej, przepisami bhp i p. poż. oraz obowiązującymi normami technicznymi i przepisami prawa.
5. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
6. Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części
Uzasadnienie: Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części (elementów pasa drogowego takich jak: jezdnia - konstrukcja, droga rowerowa a także chodnik z betonowej kostki brukowej lub asfaltowy oraz pobocza i odwodnienie) z następujących powodów:
a) przedmiot zamówienia w rozumieniu przepisów wykonawczych do prawa zamówień publicznych obejmuje wznoszenie, utrzymanie i remonty kompletnego obiektu budowlanego inżynierii lądowej (ulicy o nawierzchni asfaltowej, drogi rowerowej), gdzie w świetle ustawy pzp przez obiekt budowlany należy rozumieć jako wynik całości robót budowlanych w zakresie inżynierii lądowej, który może samoistnie spełniać funkcję gospodarczą lub techniczną. W związku z powyższym przedmiot zamówienia wykonany w wyżej opisanym zakresie będzie kompletny i będzie spełniał samoistną funkcję techniczną.
b) podzielenie zamówienia na następujące części: przebudowę różnych elementów pasa drogowego w tym jezdni, drogi rowerowej oraz chodników z betonowej kostki brukowej lub asfaltowych, nie gwarantuje należytego wykonania robót budowlanych, gdyż wykonanie każdej części zamówienia odrębnie wymaga ingerencji w inne części i elementy wykonanego zamówienia, lub wstrzymywania wykonywania danej części zamówienia w celu wykonania innej części zamówienia (nieuzasadnionymi i nieekonomicznymi, a koniecznymi przerwami technologicznymi przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia).
c) wiązałby się z koniecznością stworzenia więcej niż jednego placu budowy w tym samym miejscu, w czynnym pasie drogowym (przy odbywającym się ruchu kołowym i pieszym ulicy). Wykonywanie robót przez różnych wykonawców w tym samym miejscu, doprowadzi w konsekwencji do braku możliwości określenia wykonawcy odpowiedzialnego za wykonane prace (np. zagęszczenie gruntu rodzimego czy zagęszczenie warstw konstrukcyjnych jezdni), co w przypadku wystąpienia wad uniemożliwia wskazanie firmy zobowiązanej do ich usunięcia.
d) prowadzenie robót w czynnym pasie drogowym, przez kilku wykonawców równocześnie, nie pozwoli na prawidłowe oznakowanie i zabezpieczenie robót, a w konsekwencji może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników ulicy, w szczególności dla pieszych.
7. Zamawiający wymaga zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks Pracy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 ze zm.), o których mowa w art. 95 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób codziennie czynności opisane w ust. 3 pkt. a), z wyłączeniem kadry kierowniczej i pracowników administracji. Powyższy warunek zostanie spełniony przez zatrudnienie nowych pracowników lub wyznaczenie do realizacji zamówienia zatrudnionych już u Wykonawcy lub Podwykonawcy pracowników. Rodzaj czynności niezbędnych do realizacji zamówienia przez osoby zatrudnione na podstawie umowy o pracę to wykonywanie robót określonych w ust. 3 pkt. a) SWZ.
Zamawiający wszelkie kwestie związane ze sposobem weryfikacji zatrudnienia, o którym mowa powyżej, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełnienia przez Wykonawcę ww. wymogu oraz sankcje z tytułu nie spełnienia tych wymagań, określił w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
8. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań przedmiotu zamówienia.
9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
10. Wykonawca zobowiązuje się do tego, iż łączny udział pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym we flocie pojazdów samochodowych w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym używanych przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia wynosić będzie co najmniej 10%, stosownie do wymagań określonych w art. 68 ust. 3 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych (t. j. Dz.U. z 2022 r. poz. 1083 ze zm.). W przypadku zmiany ustawy w zakresie wielkości udziału pojazdów elektrycznych lub pojazdów napędzanych gazem ziemnym lub przesunięciu wskazanych w niej dat początkowych określone w umowie wymagania stosuje się z uwzględnieniem takich zmian.
Szczegółowe postanowienia dotyczące udziału pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym zawarte zostały w § 14 projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 5 do SWZ.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Dziale III SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111220-6 - Roboty w zakresie usuwania gruzu
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233330-1 - Fundamentowanie ulic
45233121-3 - Roboty w zakresie budowy dróg głównych
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45232452-5 - Roboty odwadniające
45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. W niniejszym postępowaniu oferta z najniższą ceną, w wysokości 3 333 694,44 zł, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości 2 600 000,00 zł a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3333694,44 PLN
| 2023-04-04 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |