„Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie” - budowa budynku administracyjno – biurowego –
Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00164619
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00164619/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-05 07:21
- Lokalizacja
- Kraków, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4dbd48ae-bbf7-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 6750006547
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00164619 z dnia 2023-04-05 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie” - budowa budynku administracyjno – biurowego –
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o. o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350641392
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Nowohucka 1
1.5.2.) Miejscowość: Kraków
1.5.3.) Kod pocztowy: 31-580
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków
1.5.7.) Numer telefonu: +48 12 64 62 202
1.5.8.) Numer faksu: +48 12 64 62 350
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: beata.wolnik@mpo.krakow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://mpo.krakow.pl/pl/main
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://mpo krakow.logintrade.net1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie” - budowa budynku administracyjno – biurowego –2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4dbd48ae-bbf7-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00164619
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-05
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00122558
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: TZ/EG/2/2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5000000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa budynku administracyjno- biurowego wchodzącego w skład zamierzenia inwestycyjnego p.n. „Centrum Recyklingu Odpadów Komunalnych w Krakowie” na działce nr 1/169, obręb 20, Kraków Nowa Huta o powierzchni 6,7739 ha zlokalizowanej w obrębie dawnej Huty im. Sendzimira, na terenie przynależnym do Dzielnicy XVIII Nowa Huta i obejmuje:
- zaprojektowanie; t.j. opracowanie projektu architektoniczno- budowlanego dla budynku administracyjno- biurowego wraz z uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę;
- opracowanie projektów technicznych i wykonawczych;
- wykonanie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej robót budowlano- instalacyjnych.
Opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno - Użytkowy wraz z załącznikami.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto w wysokości 6 150 000,00 zł (słownie: sześć milionów sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100), cena oferty z najniższą ceną wynosi 9 108 546,23 zł brutto (słownie: dziewięć milionów sto osiem tysięcy pięćset czterdzieści sześć złotych 23/100). W związku z powyższym oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówieniaSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9108546,23 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9108546,23 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Działając na podstawie art. 255 ust. 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych(t.j. Dz. U. 2022, poz. 1710 ze zm.) Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. zawiadamia o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.
Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt. 3 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Uzasadnienie faktyczne:
Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu przeznaczył na sfinansowanie zamówienia kwotę brutto w wysokości 6 150 000,00 zł (słownie: sześć milionów sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) cena oferty z najniższą ceną wynosi 9 108 546,23 zł brutto (słownie: dziewięć milionów sto osiem tysięcy pięćset czterdzieści sześć złotych 23/100). W związku z powyższym oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Mając powyższe na uwadze Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie, gdyż oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
| 2023-04-05 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |