Wykonanie robót budowlanych związanych z wykonaniem instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej z systemem oczyszczania ścieków, ciepła technologicznego oraz centralnego ogrzewania
Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00166632
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00166632/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-06 08:06
- Lokalizacja
- Wałbrzych, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cab7b182-bbee-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 8862385315
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00166632 z dnia 2023-04-06 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych związanych z wykonaniem instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej z systemem oczyszczania ścieków, ciepła technologicznego oraz centralnego ogrzewania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Specjalistyczny Szpital im. dra Alfreda Sokołowskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890047446
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Sokołowskiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Wałbrzych
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-309
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: malgorzata.kuczynska@zdrowie.walbrzych.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.zdrowie.walbrzych.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/zdrowie_walbrzych1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych związanych z wykonaniem instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej z systemem oczyszczania ścieków, ciepła technologicznego oraz centralnego ogrzewania2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cab7b182-bbee-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00166632
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-06
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00121626
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: Zp/17/TP/23
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 300000,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie robót budowlanych związanych wykonaniem instalacji wodociągowej, kanalizacji sanitarnej z systemem oczyszczania ścieków, ciepła technologicznego oraz centralnego ogrzewania zgodnie z załączonymi rysunkami J-1, J-2, J-3 oraz części opisowej dla remontowanego Zakładu Patomorfologii w części prosektorium Specjalistycznym Szpitalu im. dra A. Sokołowskiego w Wałbrzychu.
Dokumentacja projektowa została opracowana przez Pracownię Projektową Instalacyjną mgr inż. Magdalena Klonowska – Nieczypor z siedzibą w Wałbrzychu przy ul. Ludowej 1 C.
Zakres prac budowlanych będzie obejmował:
- wykonanie robót demontażowych istniejącej i zbędnej instalacji wodociągowej, sanitarnej, ciepła technologicznego oraz centralnego ogrzewania
- wykonanie instalacji wodociągowej, sanitarnej z systemem oczyszczania ścieków, ciepła technologicznego oraz centralnego ogrzewania zgodnie z załączonym Projektem Architektoniczno-Budowlanym .
- pozostałe prace wyszczególnione w dokumentacji projektowej dotyczące przedmiotu zamówienia jak również wypełnienie wszelkich wymogów i zobowiązań z niej wynikających.
W cenie ofertowej Wykonawca powinien uwzględnić wszystkie roboty budowlano-montażowe, koszty bezpośrednie i pośrednie związane z wszelkimi badaniami, pomiarami oraz działaniami zmierzającymi do wykonania przedmiotu zamówienia w sposób kompletny dla celu jakiemu ma służyć.
Zamawiający bezwzględnie wymaga dokonania wizji lokalnej i potwierdzenia jej odbycia przez uprawnionego pracownika Szpitala.
Instalacja kanalizacji sanitarnej z systemem dezynfekcji ścieków.
Ścieki sanitarne z przyborów zbierane są do pionów i odprowadzane są do istniejącego przyłącza. Zaprojektowano odprowadzenie ścieków z pomieszczeń sekcyjnych, które oczyszczane będą w urządzeniu UV-hosp-2 do dezynfekcji ścieków, a następnie włączone do instalacji kanalizacji i odprowadzane istniejącym przyłączem.
Aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie instalacji, w najniekorzystniejszych punktach należy zamontować zawory powietrzne „DURGO” lub tradycyjne wywiewki. Wszystkie przewody wewnątrz budynków wykonać z rur i kształtek z PVC. Przejścia przez przegrody konstrukcyjne wykonać w rurze osłonowej stalowej uszczelnionej szczeliwem. Po zakończeniu prac murarskich i wykończeniowych, zamocować i podłączyć armaturę oraz elementy wyposażenia sanitarnego ( biały montaż ). Podłączenia przyborów wykonać zgodnie z rysunkami. Na odcinkach pionowych i poziomych montować rewizje.
Wszystkie przewody wewnątrz budynków wykonać z rur i kształtek niskoszumowych AS z PVC. Przejścia przez przegrody konstrukcyjne wykonać w rurze osłonowej stalowej uszczelnionej szczeliwem. Po zakończeniu prac murarskich i wykończeniowych, zamocować i podłączyć armaturę oraz elementy wyposażenia sanitarnego ( biały montaż ). Podłączenia przyborów wykonać zgodnie z rysunkami. Na odcinkach pionowych i poziomych montować rewizje. Wywiewki montować 60cm powyżej poziomu dachu. Przewody należy montować do konstrukcji za pomocą uchwytów izolowanych od rury podkładką elastyczną, co 1m poniżej średnicy 110mm, co 1,25 powyżej średnicy 110mm.
Surowe ścieki z Zakładu Patomorfologii będą doprowadzone do przepompowni technologicznej PT za pomocą kanału sanitarnego Dz160mm PVC. Przepompownia PT wyposażona będzie w jedną pompę z nożem tnącym. Przepompownia powinna mieć retencję nie mniejszą niż Vret = 0,3 m3. Przepompownię PT zaprojektowano jako zbiornik o wymiarach Lw x Bw x Hw = 0,9 x 0,7 x 1,20m, wykonany z tworzywa sztucznego o odpowiedniej wytrzymałości. Zbiornik ten będzie umieszczony pod posadzką pomieszczenia nr 008 w żelbetowej komorze o wymiarach Lw x Bw x Hw = 1,3 x 1,1 x 1,04m. Komora ta, po zamontowaniu wszystkich rurociągów zostanie podwyższona do poziomu posadzki. Przepompownia zostanie przykryta blachą ryflowaną, zlicowaną z kafelkami posadzki. Ścieki z przepompowni PT tłoczone będą urządzenia dezynfekcyjnego zamontowanego w pomieszczeniu 008, gdzie poddawane będą naświetlaniu promieniami UV w reaktorach zestawionych szeregowo w jednym rzędzie.
W przypadku awarii lub wyłączenia z eksploatacji urządzenia dezynfekcyjnego, ścieki surowe będą retencjonowane w zbiorniku przepompowni PT. Zbiornik powinien mieć retencję awaryjną nie mniejszą niż V_AW=0,3m3. Dodatkowo w zbiorniku przepompowni PT będzie zamontowany przelew awaryjny do kanalizacji sanitarnej szpitala. O przepełnieniu w przepompowni PT obsługa będzie powiadomiona alarmem z szafy automatyki SA.
Zdezynfekowane ścieki odprowadzane będą do istniejącego rurociągu Φ160 i dalej do kanalizacji miejskiej.
Rurociąg odprowadzający ścieki po dezynfekcji Dz110 mm PVC, z klapą burzową Dz110
(umożliwiającą pobór prób do badań laboratoryjnych, przy pomocy zaworu probierczego);
Urządzenia i podzespoły mające bezpośredni kontakt ze ściekami powinny być wykonane z materiałów odpornych na korozje np. ze stali nierdzewnej, odpowiednich tworzyw sztucznych itp. We wszystkich kluczowych dla eksploatacji i bezpieczeństwa punktach umieszczone będą czujniki podłączone do szafy SA (AKPiA). System monitoringu będzie kontrolować wszelkie nieprawidłowości funkcjonowania urządzeń Stacji UV. Stacja wyposażona będzie w przepływomierz elektromagnetyczny, umożliwiający pomiar wydatku ścieków przepływających do dezynfekcji. Sygnały z przepływomierza umożliwiają równomierne podawanie ścieków do komór dezynfekcyjnych. Sterowanie, monitoring i kontrola pracy całej instalacji powinny być realizowane przez sterownik PLC, z panelem dotykowym, w którym powinny być dostępne informacje techniczne dotyczące najważniejszych parametrów urządzeń, w tym bieżących wskazań czasów pracy najważniejszych podzespołów oraz wykonania czynności eksploatacyjnych takich jak: czyszczenie, wymiana promienników UV itp. Zasilanie oraz podłączenie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki wg projektu warsztatowego dostawcy technologii dezynfekcji ścieków. Do układu wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej należy włączyć zbiornik przepompowni PT oraz komory reaktorów.
Instalacje należy wykonać zgodnie z projektem oraz:
wymaganiami COBRTI Instal, instrukcjami montażowymi producentów zastosowanych technologii i materiałów, Prawem budowlanym, przepisami bhp i p-poż.
Po zakończeniu montażu instalacji wykonać właściwe próby zgodnie z Wymaganiami COBRTI Instal.
Przebieg tras instalacji, średnice, materiał, spadki, odległości według części rysunkowej.
Wszystkie metalowe elementy instalacji ogrzewczej należy objąć elektrycznymi połączeniami
wyrównawczymi.
Obowiązkiem wykonawców instalacji jest dostarczenie wymaganych, aktualnych atestów (dopuszczeń, certyfikatów) wszystkich zastosowanych materiałów i urządzeń. Wszelkie urządzenia oraz narzędzia muszą być oznaczone znakiem bezpieczeństwa lub CE, a w stosunku do urządzeń, które nie podlegają obowiązkowi zgłaszania do certyfikacji na znak bezpieczeństwa i oznaczenia tym znakiem, wykonawca jest zobowiązany dostarczyć odpowiednią deklarację dostawcy, zgodności tych wyrobów z Polskimi Normami oraz wymaganiami określonymi właściwymi przepisami.
Wykonawca musi przeprowadzić rozruch instalacji, przeszkolić obsługę, opracować instrukcję obsługi i eksploatacji oraz przedstawić badania skuteczności wykonanej w Szpitalu instalacji. Próbki powinny być pobrane przez laboratorium przed i po reaktorach dezynfekcyjnych.
System nie może generować żadnych odpadów, wymagających usuwania w procesie technologicznym.
Nie jest dopuszczalne włączenie do systemu innych metod dezynfekcji (termiczne, chemiczne itp.)
Wszelkie nazwy własne produktów, materiałów i urządzeń przywołane w niniejszym projekcie należy traktować jako przykładowe, służące określeniu pożądanego standardu wykonania i określeniu niezbędnych właściwości i wymogów założonych w dokumentacji technicznej dla danych rozwiązań. Dopuszcza się zastąpienie proponowanych rozwiązań jako równoważnych (w oparciu o wyroby innych producentów), pod warunkiem spełnienia określonych wymagań pod względem parametrów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych wskazanych szczegółowo w dokumentacji projektowej.
Akceptacje urządzeń i materiałów do rozwiązań projektowych są możliwe po uzyskaniu jednoznacznej akceptacji Zamawiającego, jedynie w przypadku rozwiązań o wskazanej skuteczności 99.9% wobec bakterii wskaźnikowych , z próbek pobranych przed i po dezynfekcji oraz co najmniej równorzędnych konstrukcyjnie, funkcjonalnie i technicznie. Propozycji takiej winna towarzyszyć kompletna informacja: rysunki, obliczenia, specyfikacje, proponowana technologia budowy oraz tabela porównawcza parametrów – są to niezbędne informacje do oceny przez nadzór nad budową.
Instalacja wodociągowa.
Pomieszczenia Zakładu Patomorfologii są istniejące i posiadają instalację wodociągową, ciepła woda użytkowa uzyskiwana jest w istniejącym węźle cieplnym. W opracowaniu zaprojektowano wymianę instalacji na nową.
Instalacja wody pitnej wykonana będzie z rur PP, a wody ciepłej z rur PP stabilizowanych perforowaną wkładką aluminiową. Wody dostarczana będzie do wszystkich urządzeń bytowo-gospodarczych tzn. umywalek, zlewów, płuczek i natrysków oraz zaworów czerpalnych.
Przewody rozprowadzające wody będą prowadzone w bruzdach, izolowane.
Przejścia przez przegrody konstrukcyjne wykonać w rurze osłonowej stalowej uszczelnionej szczeliwem, a przez przegrody wydzielenia pożarowego wykonać przejścia ogniochronne o odporności ogniowej wymaganej dla tego elementu.
Wszystkie elementy instalacji wodnej powinny mieć atest PZH, dopuszczający do przepływu wody pitnej.
Instalacja wody ppoż. jest istniejąca i pozostaje bez zmian.
... w związku z ograniczeniami więcej w SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne
45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówieniaSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 787200,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 787200,00 PLN
| 2023-04-06 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |