Zwiększenie wzrostu ochrony różnorodności biologicznej oraz zwiększenie wykorzystania potencjału przyrodniczego Gminy Nowa Sól poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Lubięcin

Gmina Nowa Sól

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00168327
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00168327/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-06 14:38
Lokalizacja
Nowa Sól, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-75236260-a8ba-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
9251958461
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania terenuRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty drogoweUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00168327 z dnia 2023-04-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Zwiększenie wzrostu ochrony różnorodności biologicznej oraz zwiększenie wykorzystania potencjału przyrodniczego Gminy Nowa Sól poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Lubięcin

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Nowa Sól

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 971237799

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Moniuszki 3A

1.5.2.) Miejscowość: Nowa Sól

1.5.3.) Kod pocztowy: 67-100

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 68 387 20 16

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@gminanowasol.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminanowasol.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gminanowasol.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zwiększenie wzrostu ochrony różnorodności biologicznej oraz zwiększenie wykorzystania potencjału przyrodniczego Gminy Nowa Sól poprzez zagospodarowanie przestrzeni publicznej w miejscowości Lubięcin

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-75236260-a8ba-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00168327

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00036739/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Zagospodarowanie terenu wraz z obiektami towarzyszącymi i infrastrukturą techniczną w Lubięcinie, Gmina Nowa Sól

1.1.8 Zaprojektowanie i budowa ciągu pieszo-rowerowego w m. Lubięcin, Gmina Nowa Sól

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Przedmiot zamówienia jest dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego - Lubuskie 2020

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00089531

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.02.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 1269493,01 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ I: Zagospodarowanie terenu wraz z obiektami towarzyszącymi i infrastrukturą techniczną w Lubięcinie, Gmina Nowa Sól
a) Przedmiotem zamówienia jest rewitalizacja terenu poprzez budowę miejsc rekreacyjnych, miejsc edukacyjnych oraz budowę elementów małej architektury. Teren inwestycji obejmuje następujące działki o nr ewid. 373/12, 502/1, 502/5, 501/1.
b) Zakres zadania obejmuje:
- rozbiórkę pozostałości ogrodzenia betonowo – metalowego,
- budowę / montaż takich elementów jak: alejki parkowe, schody terenowe, drewniana pergola parkowa, elementy małej architektury (miejsca postojowe na rowery ze stojakami, ławki z oparciem, kosze na odpady, tablice informacyjne),
- utworzenie edukacyjnej ścieżki przyrodniczej poprzez lokalizację dodatkowej krótkiej alejki, wzdłuż której obustronnie zlokalizowane zostaną tablice dydaktyczno-przyrodnicze oraz stworzenie półokrągłego placyku z lunetą obserwacyjną umożliwiającą obserwowanie przyrody łącznie z terenem jeziora, teren ścieżki ma pełnić charakter przestrzeni edukacyjnej,
- przystosowanie wschodniego zbocza wzniesienia do funkcji traktu przyrodniczego,
- nasadzenia rodzimych odmian roślinności, drzew, krzewów, łąk kwietnych,
- oświetlenie terenowe wzdłuż alejek i pergoli,
- zabiegi pielęgnacyjne w obrębie istniejącego zbiorowiska roślinnego.
Wykonawca na etapie realizacji robót zobowiązany jest do zapewnienia kierownika budowy posiadającego uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń, kierowników robót w specjalności: elektrycznej i drogowej bez ograniczeń a także zapewnić nadzór archeologiczny nad robotami ziemnymi prowadzonymi na działce nr ewid. 502/5.
d) Zamawiający wymaga aby Wykonawca przeprowadził badania archeologiczne zgodnie z Decyzją nr 230/2020 z dnia 30.03.2020r. udzielającą pozwolenia na budowę – jeśli zaistnieje potrzeba wykonania takich badań.
e) Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania stosownego pozwolenia na wycinkę drzew kolidujących z inwestycją oraz przeprowadzenia prac w okresie pozalęgowym.
f) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik nr 9A do SWZ. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz dokumentacją projektową.
g) Do zadań Wykonawcy należy również ustawienie tablicy promocyjnej w miejscu realizacji zadania z wizualizacją zadania (w momencie rozpoczęcia robót budowlanych, o wymiarze 200x300 cm) oraz tablicy pamiątkowej po zakończeniu inwestycji (rozmiar 80x120 cm). Treść oraz wygląd tablic należy przed zakupem ustalić z Zamawiającym.

UWAGA: Zamawiający rezygnuje z budowy toru saneczkowego, który jest objęty opracowaniem projektowym natomiast zaprojektowany plac zabaw został zamieniony na ścieżkę edukacyjną z punktem obserwacyjnym – lunetą.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

4.5.5.) Wartość części: 1081702,33 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

CZĘŚĆ II: Zaprojektowanie i budowa ciągu pieszo-rowerowego w m. Lubięcin, Gmina Nowa Sól.
a) Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego wewnętrznego. Teren inwestycji obejmuje następujące działki o nr ewid. 373/12, 391, 501/1.
b) Zakres zadania obejmuje:
- opracowanie dokumentacji projektowej na budowę ciągu pieszo-rowerowego wraz z sięgaczami,
- rozbiórkę istniejącej konstrukcji jezdni z płyt betonowych,
- zdjęcie warstwy humusu,
- wycinkę drzew kolidujących z inwestycją,
- roboty ziemne, korytowanie, wykonanie konstrukcji i nawierzchni ciągu pieszo-rowerowego, poboczy, ścieku oraz zjazdu.
c) Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia określa Program Funkcjonalno - Użytkowy stanowiący załącznik nr 9B do SWZ. Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz PFU.
d) Wykonawca jest zobowiązany do uzyskania stosownego pozwolenia na wycinkę drzew kolidujących z inwestycją oraz przeprowadzenia prac w okresie pozalęgowym.
e) Do zadań Wykonawcy należy również ustawienie tablicy promocyjnej w miejscu realizacji zadania z wizualizacją zadania (w momencie rozpoczęcia robót budowlanych, o wymiarze 200x300 cm) oraz tablicy pamiątkowej po zakończeniu inwestycji (rozmiar 80x120 cm). Treść oraz wygląd tablic należy przed zakupem ustalić z Zamawiającym.

UWAGA:
1) Zamawiający informuje, że zamówienie nie obejmuje remontu / wymiany ogrodzenia na cmentarzu w m. Lubięcin opisanego w Programie Funkcjonalno-Użytkowym,
2) Zamawiający wymaga zapewnienia obsługi geodezyjnej – jeśli będzie potrzebna,
3) Zamawiający zaleca aby Wykonawca przed złożeniem oferty dokonał oględzin terenu.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.5.) Wartość części: 479774,07 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie składania ofert tj. 24.02.2023r. do godz. 09:00 wpłynęły dwie oferty złożone przez: 1) Pro-Infra Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Ogrodowej 8, 67-222 Jerzmanowa oraz 2) IMSTUDIO.PL Agencja Reklamowa / Producent Reklam z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 178, 33-300 Nowy Sącz.
W toku badania i oceny ofert Wykonawca – IMSTUDIO.PL wyraził pisemnie brak zgody na poprawienie w ofercie omyłek przez Zamawiającego. Oferta Wykonawcy została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 11 ustawy p.z.p.
Zamawiający przystąpił do badania oferty nr 1 złożonej przez Pro-Infra Sp. z o.o. Cena zaoferowana przez Wykonawcę za wykonanie przedmiotu zamówienia przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia środków finansowych na realizację zadania do ceny oferty najkorzystniejszej.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

W terminie składania ofert tj. 24.02.2023r. do godz. 09:00 wpłynęła jedna oferta złożona przez: IMSTUDIO.PL Agencja Reklamowa / Producent Reklam z siedzibą przy ul. Grunwaldzkiej 178, 33-300 Nowy Sącz.
W toku badania i oceny ofert Wykonawca – IMSTUDIO.PL wyraził pisemnie brak zgody na poprawienie w ofercie omyłek przez Zamawiającego. Oferta Wykonawcy została odrzucona na podstawie art. 226 ust. 11 ustawy p.z.p.

2023-04-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane