Wodny Park Zabaw na terenie Parku Widzewska Górka

Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00168492
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00168492/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-06 15:19
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-03064fb2-aecc-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
7252132934
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty w zakresie zagospodarowania terenuMontaż i wznoszenie gotowych konstrukcjiRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty instalacyjne elektryczneRoboty budowlane w zakresie budynków

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00168492 z dnia 2023-04-06

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wodny Park Zabaw na terenie Parku Widzewska Górka

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Łódź - Zarząd Inwestycji Miejskich

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 364429563

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piotrkowska 175

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 90-447

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@zim.uml.lodz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://zim.lodz.bip-e.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-03064fb2-aecc-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wodny Park Zabaw na terenie Parku Widzewska Górka

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-03064fb2-aecc-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00168492

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-06

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00044894/06/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Wodny Park Zabaw

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00102711

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZIM-DZ.2620.7.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie wodnego parku zabaw w Parku Widzewska Górka.
1.1. Zakres robót obejmuje: roboty przygotowawcze, zakup, dostawa i montaż urządzeń wodnego parku zabaw: dysza-tunel, dysza-wulkan, parasol, tunel z kręgów, zakup, dostawa i montaż elementów małej architektury: tablica z regulaminem, tablica BO, ogrodzenie, przebieralnia, wykonanie chodnika, wykonanie nawierzchni placu zabaw: betonowa płyta pokryta EPDM, budowa zaplecza technicznego w postaci zagłębionego w ziemi budynku z urządzeniami technicznymi i wyposażeniem, ukształtowanie terenu w związku z budową budynku technicznego, wykonanie prac z branży konstrukcyjnej, sanitarnej i elektrycznej, wykonanie nasypu ziemnego na budynku technicznym wraz z założeniem zielonego dachu, odtworzenie oraz założenie zieleni, przesadzenie krzewów zgodnie z wytycznymi ZZM, roboty porządkowe.
1.2. Roboty budowlane należy wykonać zgodnie z dokumentacją opracowaną na zlecenie: TICET Jacek Czach z Łodzi we wrześniu 2021r.
1.3. Roboty budowlane obejmują:
- prace przygotowawcze,
- zakup, dostawa i montaż urządzeń wodnego parku zabaw: dysza-tunel, dysza-wulkan, parasol, tunel z kręgów,
- zakup, dostawa i montaż elementów małej architektury: tablica z regulaminem, tablica BO, ogrodzenie, przebieralnia,
- wykonanie chodnika,
- wykonanie nawierzchni placu zabaw: betonowa płyta pokryta EPDM,
- budowa zaplecza technicznego w postaci zagłębionego w ziemi budynku z urządzeniami technicznymi i wyposażeniem,
- ukształtowanie terenu w związku z budową budynku technicznego,
- wykonanie prac z branży konstrukcyjnej, sanitarnej i elektrycznej,
- wykonanie nasypu ziemnego na budynku technicznym wraz z założeniem zielonego dachu,
- odtworzenie oraz założenie zieleni,
- przesadzenie krzewów zgodnie z wytycznymi ZZM,
- prace porządkowe,
- wykonanie obsługi geodezyjnej,
- wykonanie inwentaryzacji powykonawczej wraz z mapą inwentaryzacyjną oraz dokumentacją powykonawczą,
- wykonanie dokumentacji potrzebnej do zarządzania obiektem: tzw. książki obiektu zawierającej takie materiały jak: plan konserwacji (uwzględniający instrukcję obsługi w zakresie konserwacji) i utrzymania urządzeń,
- wykonanie zestawienia środków trwałych powstałych podczas realizacji inwestycji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45223800-4 - Montaż i wznoszenie gotowych konstrukcji

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę
w wysokości 744 000,00 PLN, natomiast cena najkorzystniejszej oferty złożonej przez Wykonawcę Przedsiębiorstwo Akwaplanta sp. z o.o., ul. Karmelkowa 29, 52-437 Wrocław wynosi 1 391 130,00 PLN.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 Ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Z uwagi na brak możliwości zwiększenia środków na realizację przedmiotowego zamówienia do kwoty zaoferowanej przez Wykonawcę, Zamawiający unieważnił postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia.
2023-04-06 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane