„Przebudowa dróg na terenie Powiatu Brzezińskiego”

POWIAT BRZEZIŃSKI

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00169305
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00169305/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-07 10:32
Lokalizacja
Brzeziny, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e3b4b60c-a39c-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
8331394936
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty w zakresie nawierzchni drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniInstalowanie znaków drogowychFundamentowanie drógRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO BUDOWY DRÓG I MOSTÓW 'ERBEDIM' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPiotrków Trybunalski, PL · lot 0
4 585 875,2 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00169305 z dnia 2023-04-07

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa dróg na terenie Powiatu Brzezińskiego”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIAT BRZEZIŃSKI

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 750731786

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Henryka Sienkiewicza 16

1.5.2.) Miejscowość: Brzeziny

1.5.3.) Kod pocztowy: 95-060

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL712 - Łódzki

1.5.7.) Numer telefonu: (46) 874 11 11

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat-brzeziny.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-brzeziny.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-e3b4b60c-a39c-11ed-9236-36fed59ea7dd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa dróg na terenie Powiatu Brzezińskiego”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e3b4b60c-a39c-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00169305

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-07

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00021907/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Przebudowa dróg na terenie Powiatu Brzezińskiego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00080365

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: DR.271.2.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa czterech odcinków dróg powiatowych tj.: 2918 E w m. Popień, 2911 E w m. Witkowice, 2937 E w m. Marianów Kołacki oraz 2934 E w m. Popień. Łącznie o łącznej długości 2723 m.

I. Droga powiatowa 2918 E w m. Popień w km 1+940 – 2+938

Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 2918 E w miejscowości Popień gm. Jeżów. W zakresie opracowania ujęto przebudowę nawierzchni jezdni, pobocza oraz odtworzenie istniejących rowów przydrożnych. W ramach przebudowy projektuje się dostosowanie istniejącej szerokości jezdni do wymaganych warunkami technicznymi oraz wzmocnienie nawierzchni drogi poprzez wbudowanie nowej konstrukcji nawierzchni do kategorii obciążenia ruchem KR2. Szerokość pasa ruchu przyjmuje się jako: 2,75 m. Dodatkowo ulepsza się pobocza łamanym stabilizowanym mechanicznie kruszywem szer. 1,00 m. Zamówienie obejmuje w szczególności:
• wykonanie poszerzenia jezdni do szerokości 5,5 m (dotyczy warstwy ścier.),
• wykonanie warstwy podbudowy na poszerzeniu,
• wbudowanie warstwy wiążącej gr. 6cm z wyrównaniem spadków poprzecznych,
• wbudowanie warstwy ścieralnej gr. 4 cm,
• wykonanie przebudowy zjazdów indywidualnych w granicach pasa drogowego,
• wbudowanie poboczy z kruszywa łamanego gr. 12 cm,
• odmulenie rowów przydrożnych.

II. Droga powiatowa 2911 E w m. Witkowice w km 1+724 – 2+224

Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 2911 E w miejscowości Witkowice gm. Brzeziny. W zakresie opracowania ujęto przebudowę nawierzchni jezdni, pobocza oraz odtworzenie istniejących rowów przydrożnych. W ramach przebudowy projektuje się dostosowanie istniejącej szerokości jezdni do wymaganych warunkami technicznymi oraz wzmocnienie nawierzchni drogi poprzez wbudowanie nowej konstrukcji nawierzchni do kategorii obciążenia ruchem KR2. Szerokość pasa ruchu przyjmuje się jako: 2,75 m. Dodatkowo ulepsza się pobocza łamanym stabilizowanym mechanicznie kruszywem szer. 1,00 m. Zamówienie obejmuje w szczególności:
• w km 1+724 – 1+974 rozebranie istniejącej jezdni wraz z podbudową i wykonanie nowej konstrukcji jezdni o szerokości 5,50 m w istniejącym śladzie,
• w km 1+974 – 2+224 wykonanie poszerzenia jezdni do szerokości 5,5 m (dotyczy warstwy ścier.),
• wykonanie warstwy podbudowy w miejscu rozbiórki i na poszerzeniu,
• wbudowanie warstwy wiążącej gr. 6cm z wyrównaniem spadków poprzecznych,
• wbudowanie warstwy ścieralnej gr. 5 cm,
• wykonanie przebudowy zjazdów indywidualnych w granicach pasa drogowego,
• wbudowanie poboczy z kruszywa łamanego gr. 12 cm,
• odmulenie rowów przydrożnych,
• naprawę przepustu pod koroną drogi w km 1+741.

III. Droga powiatowa 2937 E w m. Marianów Kołacki w km 1+710 – 2+705

Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 2937 E w miejscowości Marianów Kołacki gm. Brzeziny. W zakresie opracowania ujęto przebudowę nawierzchni jezdni, pobocza oraz odtworzenie istniejących rowów przydrożnych. W ramach przebudowy projektuje się dostosowanie istniejącej szerokości jezdni do wymaganych warunkami technicznymi oraz wzmocnienie nawierzchni drogi poprzez wbudowanie nowej konstrukcji nawierzchni do kategorii obciążenia ruchem KR2. Szerokość pasa ruchu przyjmuje się jako: 2,75 m. Dodatkowo ulepsza się pobocza łamanym stabilizowanym mechanicznie kruszywem szer. 1,00 m. Zamówienie obejmuje w szczególności:
• wykonanie poszerzenia jezdni do szerokości 5,5 m (dotyczy warstwy ścier.),
• wykonanie warstwy podbudowy na poszerzeniu,
• wbudowanie warstwy wiążącej gr. 7cm z wyrównaniem spadków poprzecznych,
• wbudowanie warstwy ścieralnej gr. 5 cm,
• wykonanie przebudowy zjazdów indywidualnych w granicach pasa drogowego,
• wbudowanie poboczy z kruszywa łamanego gr. 12 cm,
• odmulenie rowów przydrożnych,
• naprawę przepustu pod koroną drogi w km 1+741,
• budowę kanału technologicznego wraz ze studzienkami w rozstawie co 250,00 m .

IV. Droga powiatowa 2934 E w m. Popień w km 0+9795 – 1+238

Przedmiot zamówienia obejmuje przebudowę drogi powiatowej nr 2918 E w miejscowości Popień gm. Rogów. W zakresie opracowania ujęto przebudowę nawierzchni jezdni, pobocza oraz odtworzenie istniejących rowów przydrożnych. W ramach przebudowy projektuje się dostosowanie istniejącej szerokości jezdni do wymaganych warunkami technicznymi oraz wzmocnienie nawierzchni drogi poprzez wbudowanie nowej konstrukcji nawierzchni do kategorii obciążenia ruchem KR2. Szerokość pasa ruchu przyjmuje się jako: 3,00 m. Dodatkowo ulepsza się pobocza łamanym stabilizowanym mechanicznie kruszywem szer. 1,00 m. Zamówienie obejmuje w szczególności:
• sfrezowanie istniejącej warstwy ścieralnej gr. 5 cm,
• wykonanie poszerzenia jezdni do szerokości 6,00 m (dotyczy warstwy ścier.),
• wykonanie warstwy podbudowy na poszerzeniu,
• wbudowanie warstwy wiążącej gr. 6cm,
• wbudowanie warstwy ścieralnej gr. 5 cm,
• wykonanie przebudowy zjazdów indywidualnych w granicach pasa drogowego,
• wbudowanie poboczy z kruszywa łamanego gr. 12 cm,
• odmulenie rowów przydrożnych,
• budowę kanału technologicznego wraz ze studzienkami w rozstawie co 250,00 m .

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

45233320-8 - Fundamentowanie dróg

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4585875,20 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5543142,02 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4585875,20 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów "ERBEDIM" Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 590575960

7.3.3) Ulica: ul. Żelazna 3

7.3.4) Miejscowość: Piotrków Trybunalski

7.3.5) Kod pocztowy: 97-300

7.3.6.) Województwo: łódzkie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-03-17

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4585875,20 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 270 dni

2023-04-07 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane