Budowa dróg gminnych w Gminie Izbica"
GMINA IZBICA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00170442
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00170442/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-11 09:20
- Lokalizacja
- Izbica-Wieś, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a91c3b17-b0fc-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 5641750513
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00170442 z dnia 2023-04-11 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa dróg gminnych w Gminie Izbica"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA IZBICA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950371703
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Gminna 4
1.5.2.) Miejscowość: Izbica-Wieś
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-375
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ugizbica@mbnet.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugizbica.bip.e-zeto.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a91c3b17-b0fc-11ed-b8d9-2a18c1f2976f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa dróg gminnych w Gminie Izbica"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a91c3b17-b0fc-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00170442
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-11
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00063220/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Budowa drogi gminnej nr 109904L Majdan Krynicki w Gminie Izbica w formule zaprojektuj i wybuduj
1.1.2 Budowa dróg gminnych nr 109935L i 109899L w miejscowości Tarzymiechy Trzecie w Gminie Izbica w formule zaprojektuj i wybuduj
1.1.3 Budowa dróg gminnych nr 109896L i 109931L w miejscowości Wirkowice Pierwsze w Gminie Izbica w formule zaprojektuj i wybuduj
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00102486
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 6033619,56 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
"Budowa drogi gminnej nr 109904L Majdan Krynicki w GminieIzbica". Odcinek objęty przedsięwzięciem przebiega przez miejscowości Orłów
Murowany Kolonia oraz Majdan Krynicki w Gminie Izbica. Początek inwestycji
zlokalizowano na skrzyżowaniu z drogą gminną (skrzyżowanie poza zakresem
opracowania jedynie wykonanie wyłuczeń o promieniach 8,0 m i 6,0 m). Koniec
inwestycji zlokalizowano na końcu zabudowań (przy granicy powiatów). Długość
odcinka wynosi ok. 1905 m.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.5.) Wartość części: 2406201,92 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część II – "Budowa dróg gminnych nr 109935L i 109899L w miejscowościTarzymiechy Trzecie w Gminie Izbica".
Odcinek objęty przedsięwzięciem przebiega przez Tarzymiechy w Gminie Izbica. Ze
względu na charakter prac drogi gminne zostały podzielone na odcinku A – B o
długości ok. 530 m (droga gminna 109935L) i C – D o długości około 1169,30 (droga
gminna 109899L).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.5.) Wartość części: 1945147,72 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część III – "Budowa dróg gminnych nr 109896L i 109931L w miejscowościWirkowice Pierwsze w Gminie Izbica". Przedmiotem inwestycji jest budowa dróg
gminnych nr 109896L i 109931L w miejscowości Wirkowice Pierwsze. Inwestycja o
początku na skrzyżowaniu z drogą znajdującą się na działce 1513 obręb 0021 i końcu
w przy budynku nr 144 w Wirkowicach Pierwszych. Długość odcinka ok. 1690m
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 1682269,92 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu podzielonym na trzy części zamówienia zostały złożone dwie oferty. Wszyscy Wykonawcy, którzy złożyli oferty, wypełniając przygotowany przez Zamawiającego formularz ofertowy (Załącznik nr 1 do SWZ -Formularz oferty) oznaczyli
w odpowiednich polach krzyżykami wszystkie części zamówienia, na które składana jest oferta, deklarując jednocześnie, że oferta jest składana jest na trzy części zamówienia. Jednak podana kwota w złożonych ofertach została wpisana, jako suma wszystkich części zamówienia.Finalnie należy stwierdzić, że w przedmiotowym postępowaniu brak jest możliwości zawarcia umowy niepodlegającej unieważnieniu. Zgodnie z art. 58 ust 1 KC czynność prawna sprzeczna z ustawą (naruszająca przepisy prawne) lub mająca na celu obejście ustawy, a więc próba zrealizowania celu, który został przez przepisy zabroniony jest bezwzględnie nieważna.
Wada w przedmiotowym postępowaniu ma charakter rzeczywisty i nieusuwalny, jest przy tym na tyle poważna, że uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu podzielonym na trzy części zamówienia zostały złożone dwie oferty. Wszyscy Wykonawcy, którzy złożyli oferty, wypełniając przygotowany przez Zamawiającego formularz ofertowy (Załącznik nr 1 do SWZ -Formularz oferty) oznaczyli
w odpowiednich polach krzyżykami wszystkie części zamówienia, na które składana jest oferta, deklarując jednocześnie, że oferta jest składana jest na trzy części zamówienia. Jednak podana kwota w złożonych ofertach została wpisana, jako suma wszystkich części zamówienia.Finalnie należy stwierdzić, że w przedmiotowym postępowaniu brak jest możliwości zawarcia umowy niepodlegającej unieważnieniu. Zgodnie z art. 58 ust 1 KC czynność prawna sprzeczna z ustawą (naruszająca przepisy prawne) lub mająca na celu obejście ustawy, a więc próba zrealizowania celu, który został przez przepisy zabroniony jest bezwzględnie nieważna.
Wada w przedmiotowym postępowaniu ma charakter rzeczywisty i nieusuwalny, jest przy tym na tyle poważna, że uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu podzielonym na trzy części zamówienia zostały złożone dwie oferty. Wszyscy Wykonawcy, którzy złożyli oferty, wypełniając przygotowany przez Zamawiającego formularz ofertowy (Załącznik nr 1 do SWZ -Formularz oferty) oznaczyli
w odpowiednich polach krzyżykami wszystkie części zamówienia, na które składana jest oferta, deklarując jednocześnie, że oferta jest składana jest na trzy części zamówienia. Jednak podana kwota w złożonych ofertach została wpisana, jako suma wszystkich części zamówienia.Finalnie należy stwierdzić, że w przedmiotowym postępowaniu brak jest możliwości zawarcia umowy niepodlegającej unieważnieniu. Zgodnie z art. 58 ust 1 KC czynność prawna sprzeczna z ustawą (naruszająca przepisy prawne) lub mająca na celu obejście ustawy, a więc próba zrealizowania celu, który został przez przepisy zabroniony jest bezwzględnie nieważna.
Wada w przedmiotowym postępowaniu ma charakter rzeczywisty i nieusuwalny, jest przy tym na tyle poważna, że uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
| 2023-04-11 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |