"Eko Wodzisław kompleksowa modernizacja energetyczna budynków Miasta Wodzisławia Śląskiego – wykonanie instalacji elektrycznej budynku warsztatowo-socjalnego – II etap".

Miasto Wodzisław Śląski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00170667
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00170667/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-11 10:31
Lokalizacja
Wodzisław Śląski, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a864ba30-c310-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
Identyfikator
6471277603
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00170667 z dnia 2023-04-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Eko Wodzisław kompleksowa modernizacja energetyczna budynków Miasta Wodzisławia Śląskiego – wykonanie instalacji elektrycznej budynku warsztatowo-socjalnego – II etap".

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Wodzisław Śląski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP 6471277603

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bogumińska 4

1.5.2.) Miejscowość: Wodzisław Śląski

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-300

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zam_pub@wodzislaw-slaski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wodzislaw-slaski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://wodzislaw-slaski.logintrade.net/zapytania_email,120986,581bb1d9cd95e268cee54fcf63262d3b.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Eko Wodzisław kompleksowa modernizacja energetyczna budynków Miasta Wodzisławia Śląskiego – wykonanie instalacji elektrycznej budynku warsztatowo-socjalnego – II etap".

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a864ba30-c310-11ed-8261-62cbbe4d0ca4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00170667

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00036073/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 EKO Wodzisław - kompleksowa modernizacja energetyczna budynków Miasta Wodzisławia Śląskiego - wykonanie instalacji elektrycznej budynku warsztatowo - socjalnego - II etap

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00137287

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.4.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 258733,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na wykonaniu instalacji elektrycznej w budynku warsztatowo-socjalnym (II etap) polegające na wykonaniu urządzeń rozdzielczych i instalacji (w pomieszczeniach od B do F).

2. Opis przedmiotu zamówienia:
Szczególny zakres rzeczowy zadania wynika z zatwierdzonej dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do SWZ, przedmiarów robót, specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót oraz treści pozwolenia na budowę.
W przypadku wątpliwości uznaje się, że nadrzędnymi dokumentami jest dokumentacja projektowa oraz treść pozwolenia na budowę, a w dalszej kolejności przedmiary robót i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót.
Przedmiot zamówienia należy wykonać zgodnie z przepisami prawa budowlanego, warunkami technicznymi, Polskimi Normami i zasadami wiedzy technicznej. Do wykonania przedmiotu zamówienia należy stosować tylko materiały i urządzenia posiadające stosowne certyfikaty i spełniające Polskie Normy przenoszące europejskie Normy zharmonizowane.
Przedmiotowa inwestycja obejmuje między innymi:
Wykonanie urządzeń rozdzielczych i instalacji (w pomieszczeniach od B do F):
- instalacja rozdzielnic elektrycznych budynku: R5,R6,R7,R8
- instalacja gniazd wtyczkowych 1-fazowych i 3-fazowych,
- instalacja do zasilania opraw oświetleniowych,
- instalacje przeciwpożarowe:
-oświetlenie ewakuacyjne dróg ewakuacyjnych - instalacja wyrównywania potencjałów.
Dostosowanie obiektów i budynku do aktualnych przepisów ochrony przeciwpożarowej oraz do wymagań wskazanych w dokumentacji projektowej.
Wykonawca zorganizuje plac budowy, w tym wykonanie dróg i komunikacji, ogrodzeń, instalacji prowizorycznych i wszelkie inne czynności niezbędne do właściwego wykonywania robót, z uwzględnieniem faktu, iż obiekt, w którym wykonawca będzie realizował roboty nie będzie obiektem wyłączonym z użytkowania. Dodatkowo na budynku realizowana jest inwestycja termomodernizacji obiektu. Wykonawca jest zobowiązany zabezpieczyć i oznakować prowadzone roboty oraz dbać o stan techniczny i prawidłowość oznakowania przez cały czas trwania robót budowlanych, zapewnić w bezpieczny sposób, ciągłość ruchu drogowego na wszelkich drogach, chodnikach i parkingach zlokalizowanych wokół terenu przeznaczonego pod budowę, używanych lub przecinanych przez niego podczas prowadzenia robót oraz uzyskać wszelkie niezbędne do tego celu uzgodnienia i pozwolenia. Należy uwzględnić wykonywanie robót, przy czynnym budynku, uwzględnić specyfikę obiektu i wynikające stąd ograniczenia. Prace muszą być prowadzone w sposób umożliwiający ciągłość ruchu na placu. Prace budowlane powinny być prowadzone w sposób nie ingerujący w ten proces. W czasie realizacji robót Wykonawca będzie utrzymywał teren budowy w stanie wolnym od przeszkód komunikacyjnych oraz będzie usuwał wszelkie urządzenia pomocnicze i zbędne materiały i odpady oraz niepotrzebne urządzenia prowizoryczne, z uwagi na prace ciągłą, która będzie się odbywała na terenie SKM, w zakresie wykonywania zadań statutowych. Prace wymagające całkowitego wyłączenia z prowadzonej działalności będą uzgadniane indywidualnie z Wykonawcą.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy zapewnienia kompleksowej obsługi geodezyjnej wraz z inwentaryzacją i pełną dokumentacją powykonawczą wszystkich zrealizowanych robót.

3. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia został określony w SWZ, dokumentacji projektowej, przedmiarze robót oraz Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, które stanowią załącznik do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne:
Art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych – Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne:
W postępowaniu zostały złożone 3 oferty.
Zamawiający na realizację zamówienia przeznaczył kwotę w wysokości 210.000,00 złotych brutto. Oferta z najniższą ceną wynosi 271.461,49 złotych brutto i jest o 61.461,49 złotych wyższa od kwoty jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.
W związku z powyższym Zamawiający podjął decyzję o unieważnieniu postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 271461,49 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 365241,06 PLN

2023-04-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane