Rewaloryzacja przestrzeni publicznej wewnątrz kwartałów Starego Miasta w Świdnicy – etap 2

Gmina Miasto Świdnica

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00170901
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00170901/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-11 11:37
Lokalizacja
Świdnica, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5532bfa6-aebb-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
8840024797
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenuRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem drógRoboty budowlane w zakresie budynkówInstalowanie infrastruktury okablowaniaRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychRoboty renowacyjne

Wykonawcy

1 przyznane

ZAKŁAD OGÓLNOBUDOWLANY "REMECO" R. WASZCZUK, T. WASZCZUK SPÓŁKA JAWNAPszenno, PL · lot 0
4 700 000 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00170901 z dnia 2023-04-11

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rewaloryzacja przestrzeni publicznej wewnątrz kwartałów Starego Miasta w Świdnicy – etap 2

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Miasto Świdnica

1.3.) Oddział zamawiającego: Prezydent Miasta Świdnicy

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000579589

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej 49

1.5.2.) Miejscowość: Świdnica

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 74 856 28 00

1.5.8.) Numer faksu: +48 74 856 87 21

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@um.swidnica.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.um.swidnica.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://umswidnica.eb2b.com.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Rewaloryzacja przestrzeni publicznej wewnątrz kwartałów Starego Miasta w Świdnicy – etap 2

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5532bfa6-aebb-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00170901

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-11

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00044490/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.7 Rewaloryzacja przestrzeni publicznej wewnątrz kwartałów Starego Miasta w Świdnicy – etap II

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00100494

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: P-27/III/23

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4246183,92 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

5.1 PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:
1. Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane polegające na przebudowie dwóch podwórek w centrum miasta Świdnica w ramach zadnia pn.: Rewaloryzacja przestrzeni publicznej wewnątrz kwartałów Starego Miasta w Świdnicy – etap 2 w tym:
 Przebudowę śródmiejskiej przestrzeni wewnątrz kwartału tj. obszaru położonego pomiędzy ul. Przechodnią, ul. Bohaterów Getta, ul. Teatralna i ul. Mennicką.
 Remont i przebudowę skweru przy ul. Marii Konopnickiej wraz z infrastrukturą techniczną oraz rozbiórką budynków gospodarczych i usługowego.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje kompleksowe wykonanie robót budowlanych zgodnie z wiedzą techniczną, decyzjami zatwierdzającymi projekty budowlane i udzielającymi pozwolenia na budowę oraz wytycznymi i decyzjami Dolnośląskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków we Wrocławiu, zapisami Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót oraz projektami autorstwa firm:
1) Pracownia Projektowa Budownictwa Ogólnego i Przemysłowego - Zbigniew Mazij, ul. Prądzyńskiego 111/5, 58-100 Świdnica - „Przebudowa przestrzeni wewnątrz kwartałów ul. Przechodnia – ul. Bohaterów Getta – ul. Teatralna – ul. Mennicka”
2) ART-BUD Marcin Szumski, ul. Wróblewskiego 27/9, 58-100 Świdnica –„Remont i przebudowa skweru przy ul. Marii Konopnickiej wraz z infrastrukturą techniczną oraz rozbiórka budynków gospodarczych i usługowego".

Dokumentacja projektowa, stanowiąca Załącznik do SWZ, znajduje się na stronie internetowej Zamawiającego: https://umswidnica.eb2b.com.pl/ w wersji papierowej jest do wglądu w siedzibie Zamawiającego – Urząd Miejski w Świdnicy, ul. Armii Krajowej nr 49, Wydział Przetargów i Inwestycji Miejskich – pok. 109.

Obszar objęty przedmiotem zamówienia zlokalizowany jest na obszarze wpisanym do rejestru zabytków pod nr A/4771/470 w dniu 27.12.1957 r. oraz znajduje się w strefie ścisłej ochrony konserwatorskiej i ochrony archeologicznej oraz ochrony ekspozycji bezpośredniej o symbolu A, a także położony w granicach strefy stanowiącej fragment obszaru zabytkowego ośrodka miasta historycznego Świdnicy.
W trakcie prowadzenia robót ziemnych Wykonawca ma obowiązek zapewnić we własnym zakresie i na koszt własny przeprowadzenie badań archeologicznych, w oparciu o uzgodniony program badań archeologicznych, które będą nadzorowały roboty ziemne objęte zamierzeniem bez wpływu na ich zakres. Wykonawca obowiązany jest również pokryć koszty dokumentacji konserwatorskiej wykonanej w oparciu o badania archeologiczne. Pozwolenie na prowadzenie badań archeologicznych należy uzyskać przed przystąpieniem do prac w terenie.
3. Zasady rozliczania
Zadania będą współfinansowane z Promesy z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych w kwocie brutto 4 950 000,00 zł jaką Gmina Miasto Świdnica otrzymała na zrealizowanie tego zadanie plus wkład własny gminy. Regulamin naboru wniosków o dofinansowanie edycja 2 w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych oraz uchwała nr 84/2021 Rady Ministrów z 1 lipca 2021 r. w sprawie ustanowienia Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dostępne są na stronie internetowej https://www.bgk.pl/polski-lad/edycja-druga/. Wykonawca zobowiązany będzie do finansowania inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego, na czas poprzedzający wypłatę środków z promesy.

4. Rozliczenie za wykonane zadania odbędzie się w następujący sposób:
I. ROK 2023 (fakturowanie częściowe):
W tym roku Zamawiający przewiduje wypłatę wynagrodzenia w dwóch transzach, tzn. że Wykonawca może wystawić trzy faktury:
1) Pierwsza transza będzie wypłacona z wkładu własnego Gminy Miasto Świdnica, jest ona zależna od zaoferowanej kwoty w ofercie najkorzystniejszej. Jednocześnie kwota faktury może wynieść maksymalnie 550.000,00 zł brutto. Podstawą zapłaty faktury będzie protokół zaawansowania robót zatwierdzony przez Inspektora nadzoru. Termin płatności nie dłuższy niż 35 dni od prawidłowo wystawionej i złożonej faktury.
2) Druga transza zostanie wypłacona po wykonaniu prac na kwotę 50 % otrzymanej promesy tj. 2.475.000,00 zł brutto. Podstawą zapłaty faktury będzie protokół zaawansowania robót zatwierdzony przez Inspektora nadzoru. Termin płatności nie dłuższy niż 35 dni od prawidłowo wystawionej i złożonej faktury.

II. ROK 2024 (faktura końcowa):
W tym roku Zamawiający przewiduje wypłatę wynagrodzenia w jednej transzy, tzn. że Wykonawca może wystawić jedną fakturę:
3) Trzecia transza (płatność końcowa), w kwocie 2.475.000,00 zł brutto stanowiącej pozostałe 50% otrzymanej promesy, zostanie wypłacona po zakończeniu całego przedmiotu umowy. Podstawą zapłaty faktury będzie protokół odbioru inwestycji. Termin płatności nie dłuższy niż 35 dni od dnia protokolarnego odbioru inwestycji.

UWAGA !!!!!!!!!!!!!!
W przypadku gdy wynagrodzenie Wykonawcy, któremu udzielono zamówienie, będzie wyższe niż suma w/w trzech transz Zamawiający przewiduje możliwość dodatkowej czwartej transzy. Wysokość przedmiotowej transzy będzie stanowiła różnicę między zaproponowanym wynagrodzeniem brutto, a sumą trzech transz. Transza ta płatna będzie przed trzecią transzą po zrealizowaniu robót na przedmiotową kwotę. Podstawą zapłaty faktury będzie protokół zaawansowania robót zatwierdzony przez Inspektora nadzoru. Termin płatności nie dłuższy niż 35 dni od prawidłowo wystawionej i złożonej faktury.
Kwoty transz przedstawione powyżej są kwotami maksymalnymi wynikającymi z dotacji. W przypadku gdy wynagrodzenie Wykonawcy, któremu udzielono zamówienie, będzie niższe niż suma trzech transz Zamawiający informuje, że transze te zostaną zmniejszone proporcjonalnie do wynagrodzenia Wykonawcy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

45453100-8 - Roboty renowacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4700000,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8373840,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4700000,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Ogólnobudowlany REMECO R. Waszczuk, T. Waszczuk Sp.J.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890185757

7.3.3) Ulica: Wilków4A

7.3.4) Miejscowość: Pszenno

7.3.5) Kod pocztowy: 58-125

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonanie prac związanych z budową fontanny w rzucie prostokąta o wym. 4x8m w formie prostej niecki - 75%.

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-04-04

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4700000,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2023-04-11 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane