Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej pn. "Przebudowa i remont obiektów mostowych na terenie zespołu pałacowo - parkowego w Mosznej" oraz pełnieniem nadzoru autorskiego
Województwo Opolskie
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00058218
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00058218/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-23 10:31
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-77d27cc2-c2d5-442a-a827-71b9cae80b62
- Identyfikator
- 7543077565
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00058218 z dnia 2025-01-23 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej pn. "Przebudowa i remont obiektów mostowych na terenie zespołu pałacowo - parkowego w Mosznej" oraz pełnieniem nadzoru autorskiego
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Województwo Opolskie
1.3.) Oddział zamawiającego: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412421
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Piastowska 14
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-082
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 77 54 16 403
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@opolskie.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.opolskie.pl/typy-tresci/zamowienia-publiczne/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-77d27cc2-c2d5-442a-a827-71b9cae80b621.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji projektowo - kosztorysowej pn. "Przebudowa i remont obiektów mostowych na terenie zespołu pałacowo - parkowego w Mosznej" oraz pełnieniem nadzoru autorskiego2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-77d27cc2-c2d5-442a-a827-71b9cae80b62
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00058218
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-23
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00043737/53/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.48 OPRACOWANIE DOKUMENTACJI PROJETOWO- KOSZTORYSOWEJ PN. "PRZEBUDOWA I REMONT OBIEKTÓW MOSTOWYCH NA TERENIE ZESPOŁU PAŁACOWO- PARKOWEGO W MOSZNEJ" ORAZ PEŁNIENIEM NADZORU AUTORSKIEGO
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00607738
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: DOA-ZP.272.42.2024
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 222171,68 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem pozwolenia Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz Pozwolenia na Budowę w zakresie przebudowy i remontu obiektów mostowych (7 szt.) oraz objęcie czynności nadzoru autorskiego. W zakres przedmiotu zamówienia wchodzi również przeniesienie praw autorskich, dokonywanie poprawek czy uzupełnień na podstawie rękojmi i gwarancji.
Zakres niezbędnej do opracowania dokumentacji projektowo – kosztorysowej:
1. Aktualna mapa do celów projektowych w skali 1:500 – 2 szt. dla każdego obiektu
2. Inwentaryzacja budowalna – 2 egz. dla każdego obiektu
3. Program prac konserwatorskich – 3 egz. dla każdego obiektu,
4. Projekt budowlany 3 komplety dla każdego obiektu:
- Projekt zagospodarowania terenu (PZT)
- Projekt architektoniczno-budowlany (PAB)
- Projekt techniczny (PT)
5. Projekt wykonawczy – 3 egz. dla każdego obiektu,
6. Specyfikacja Techniczna Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych (STWiOR) – 3 egz. dla każdego obiektu,
7. Przedmiar robót – 3 egz. dla każdego obiektu,
8. Kosztorys inwestorski – 3 egz. dla każdego obiektu.
Dokumentacja projektowo - kosztorysowa winna być opracowana zgodnie przepisami prawa, a w szczególności z zasadami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r., poz. 2454) oraz Rozporządzeniu Ministra Rozwoju I Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych w programie funkcjonalno-użytkowym (Dz. U. z 2021 r., poz. 2458). Opracowywana dokumentacja winna spełniać w szczególności wymogi określone w art. 99 – 103 ustawy Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320), nie może zawierać nazw własnych, powinna być zgodna z europejskimi normami, a ich opis powinien wskazywać na stosowne certyfikaty, atesty, świadectwa jakości, których parametry należy opisać jasno i precyzyjnie. W przypadku konieczności użycia nazw własnych, należy zapisać „lub równoważny” i opisać wymagane parametry równoważności, wskazać minimalne wymagane kryteria oraz wymagane cechy nie wyższe niżeli produkt, którego nazwy własnej użyto. Opisane kryteria równoważności oraz użycie nazwy własnej muszą znaleźć uzasadnienie w technicznym i funkcjonalnym uregulowaniu potrzeb Zamawiającego. Materiały powinny być produktem ogólnodostępnym dla wykonawców, zgodnie z zasadą równego traktowania konkurencji.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322300-4 - Usługi projektowania mostów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 327180,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 354147,75 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 327180,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FASYS MOSTY Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 300982695
7.3.3) Ulica: ul. Jedności Narodowej 83
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 50-262
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-22
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 327180,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Dot. pkt 8.3.) Okres realizacji zamówienia:§ 4 umowy:
"TERMIN REALIZACJI UMOWY
Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu Umowy w następujących terminach:
1) Wykonanie przedmiotu zamówienia w części dotyczącej: opracowania dokumentacji projektowo – kosztorysowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych opinii, uzgodnień lub decyzji, o których mowa w § 1 Umowy, zostanie zrealizowane w terminie do 9 miesięcy od dnia zawarcia Umowy,
2) Wykonanie przedmiotu zamówienia w części dotyczącej: pełnienia przez Wykonawcę nadzoru autorskiego, o którym mowa w § 8 Umowy, nastąpi od dnia przekazania terenu budowy wykonawcy robót budowlanych do dnia uzyskania przez Zamawiającego pozwolenia na użytkowanie obiektów, co oznacza odpowiednio:
- uzyskanie pozwolenia na użytkowanie albo
- przyjęcie przez właściwy organ nadzoru budowlanego bez uwag zawiadomienia o zakończeniu budowy bądź upływ 14 dniowego terminu od daty zawiadomienia przez Zamawiającego właściwego organu nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy”.
| 2025-01-23 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |