Budowa ścieżek pieszo – rowerowych oraz miasteczka ruchu drogowego - Etap III zadania pn.: „Żyj mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze! - Utworzenie Rowerowej Stanicy Zabobrzańskiej"
MIASTO JELENIA GÓRA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00171920
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00171920/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-12 08:01
- Lokalizacja
- Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-180d9ead-a910-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 6110003899
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00171920 z dnia 2023-04-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa ścieżek pieszo – rowerowych oraz miasteczka ruchu drogowego -
Etap III zadania pn.: „Żyj mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze! - Utworzenie Rowerowej Stanicy Zabobrzańskiej"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIASTO JELENIA GÓRA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821523
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Ratuszowy 58
1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-500
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 75 75 46 390
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowieniapubliczne@jeleniagora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.jeleniagora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/jeleniagora/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa ścieżek pieszo – rowerowych oraz miasteczka ruchu drogowego -Etap III zadania pn.: „Żyj mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze! - Utworzenie Rowerowej Stanicy Zabobrzańskiej"
2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-180d9ead-a910-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00171920
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00038786/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.10 "Rowerowa Stanica Zabobrzańska"- zamówienie jest realizowane w ramach projektu pn.: Żyj, mieszkaj pracuj w Jeleniej Górze!"(...)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie realizowane jest w ramach Projektu: „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze!”, dofinansowanego ze środków Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 w ramach programu „Rozwój lokalny”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00091688
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RZ.271.13.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie ciągów pieszo-rowerowych wraz z budową edukacyjnego miasteczka ruchu drogowego, budowie oświetlenia oraz montażu monitoringu, a także dostawie wraz z montażem wyposażenia placu zabaw i siłowni zewnętrznej typu „street workout” wraz z małą architekturą.
Działki objęte zakresem prac:
dz. nr 3/14, obręb 0060, AM-36 oraz dz. nr 16/41, obręb: 0060, AM-37, zlokalizowane w Jeleniej Górze, przy ul. Wojciecha Kilara, 58-506 w Jeleniej Górze.
Charakterystyczne parametry zadania:
Powierzchnia nawierzchni utwardzonych asfaltowych - 2 057 m2
Powierzchnia nawierzchni z piasku- 796,4 m2
Powierzchnie utwardzone betonowe - 1 316 m2
Powierzchnia terenu zielonego - 9 737 m2
Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
1. Roboty konstrukcyjne, polegające na:
1) budowie ciągów pieszo – rowerowych z betonu asfaltowego, wygrodzonych obrzeżami betonowymi,
2) budowie edukacyjnego miasteczka ruchu drogowego z betonu asfaltowego, wygrodzonego obrzeżami betonowymi,
3) budowie nawierzchni utwardzonych z kostki betonowej, wygrodzonych obrzeżami betonowymi.
2. Budowę oświetlenia terenu w technologii LED, monitoringu oraz systemu nagłośniającego
3. Dostawę wraz z montażem wyposażenia tj.:
1) urządzeń placu zabaw (urządzenie linarne, huśtawka),
2) siłowni zewnętrznej typu „street workout”.
4. Dostawę i montaż małej architektury tj.:
1) ławek różnego typu,
2) stojaków na rowery,
3) stacji naprawy rowerów,
4) pojemników na odpady.
5. Wymagania dodatkowe:
1) sporządzenie inwentaryzacji geodezyjnej całego zadania realizowanego na działkach opisanych w Tomie III SWZ, w tym istniejącego skateparku,
2) wykonanie i montaż tablicy z regulaminem korzystania z obiektu. Treść regulaminu oraz miejsce posadowienia tablicy Zamawiający ustali z Wykonawcą w trakcie realizacji zamówienia,
3) wykonanie nasadzeń zieleni.
Opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Tomie III Specyfikacji Warunków Zamówienia w tym w dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik do opisu przedmiotu zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
43325000-7 - Wyposażenie parków i placów zabaw
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w dniu 16.03.2023 r. dokonał wyboru oferty zwiększając środki w budżecie do wysokości oferty najkorzystniejszej.Wykonawca w dniu 31.03.2023 r. (przed podpisaniem umowy) poinformował Zamawiającego o odstąpieniu od czynności zawarcia umowy i realizacji zamówienia.
W niniejszym postępowaniu zostały złożone jeszcze 2 oferty przez innych Wykonawców na kwoty, które znacznie przekraczały możliwości finansowe Zamawiającego. Zamawiający dokonując analizy możliwości zwiększenia środków w budżecie uznał, że nie ma możliwości zwiększenia środków do kwoty kolejnej oferty.
W związku z powyższym na podstawie art. 255 pkt 7 Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.), tj. unieważnia się postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jeżeli Wykonawca uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2523925,56 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3551000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2023-04-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |