Remonty cząstkowe dróg na terenie Gminy Lędziny w 2023 roku
Gmina Lędziny
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00171952
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00171952/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-12 08:17
- Lokalizacja
- Lędziny, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ea19d006-b9b6-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 6461030597
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00171952 z dnia 2023-04-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remonty cząstkowe dróg na terenie Gminy Lędziny w 2023 roku
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lędziny
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258256
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lędzińska 55
1.5.2.) Miejscowość: Lędziny
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-143
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@ledziny.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ledziny.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ea19d006-b9b6-11ed-b8d9-2a18c1f2976f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Remonty cząstkowe dróg na terenie Gminy Lędziny w 2023 roku2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea19d006-b9b6-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00171952
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00057154/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Letnie utrzymanie dróg i chodnków na terenie miasta Lędziny
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00121067
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.3.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 145250 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remontach cząstkowych nawierzchni bitumicznych dróg przy użyciu masy mineralno-asfaltowej na gorąco obejmujące następujące zakresy rzeczowe:
1) Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych przy użyciu masy mineralno-asfaltowej drobnoziarnistej na gorąco z wycięciem krawędzi (technologia pełna) o średniej głębokości 5 cm, obejmujące:
a. nacięcie uszkodzonej nawierzchni (obcięcie krawędzi ubytku nawierzchni na głębokość najgłębszego uszkodzenia, która umożliwia wyrównanie jego dna, nadając uszkodzeniu kształt prostej figury geometrycznej o pionowych ściankach);
b. odkucie lub sfrezowanie uszkodzonego miejsca;
c. osuszenie;
d. dokładne oczyszczenie mechaniczne lub ręczne dna oraz krawędzi z luźnych ziaren np. grysu, żwiru, piasku;
e. posmarowanie emulsją bitumiczną krawędzi oraz dna remontowanego miejsca;
f. wypełnieniu ubytków nawierzchni masą mineralno-asfaltową na gorąco;
g. mechaniczne zagęszczenie ułożonej warstwy przy użyciu walca lub płyty wibracyjnej;
h. uszczelnienie połączenia łaty z istniejącą krawędzią od góry emulsją asfaltową.
Jednostką obmiaru jest 1m². Szacunkowa ilość: 400 m² powierzchni do remontu (poz. 1 przedmiaru robót – załącznik nr 1a do SWZ).
2) Remonty cząstkowe nawierzchni bitumicznych poprzez zastosowanie technologii uproszczonej przy użyciu masy mineralno-asfaltowej drobnoziarnistej bez obcinania krawędzi z wbudowaniem
i zagęszczeniem mieszanki na gorąco, polegające na:
a. dokładnym oczyszczeniu mechanicznym lub ręcznym dna oraz krawędzi miejsca przewidywanej naprawy (ubytku) z luźnych ziaren np. grysu, żwiru, piasku;
b. osuszeniu miejsca naprawy;
c. posmarowaniu emulsją bitumiczną krawędzi oraz dna remontowanych nawierzchni;
d. wypełnieniu masą mineralno-asfaltową, zagęszczenie;
e. wyrównaniu powierzchni ręcznie lub mechanicznie;
f. uszczelnieniu połączenia łaty z istniejącą krawędzią od góry emulsją asfaltową.
Jednostką obmiaru jest 1m2. Szacunkowa ilość: 400 m² powierzchni do remontu (poz. 2 przedmiaru robót – załącznik nr 1a do SWZ).
3) Regulacja pionowa wpustów oraz studni ulicznych, zaworów wraz z nadbudową masą bitumiczną.
Jednostką obmiaru jest sztuka. Szacunkowa ilość: 20 sztuk do regulacji (poz. 3 przedmiaru robót – załącznik nr 1a do SWZ).
Roboty wymienione w ppkt. od 1-3 mają w swoim zakresie:
● Wywóz i zagospodarowanie gruzu we własnym zakresie.
● Dowóz materiału do miejsca zabudowy.
Realizacja przedmiotu zamówienia winna być wykonana w oparciu o obowiązujące przepisy,
a w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jedn. Dz. U. z 2019 r.,
poz. 1186 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, przez Wykonawcę posiadającego stosowne doświadczenie określone w SWZ oraz przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje
i doświadczenie.
Materiały użyte przez Wykonawcę powinny odpowiadać, co do jakości, wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w aktach wykonawczych wydanych na podstawie art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994r. Prawo budowlane.
Wskazane wielkości poszczególnych pozycji zamówienia są wielkościami szacunkowymi i będą uzależnione od faktycznych potrzeb Zamawiającego, zmiany ich wielkości nie spowodują zmiany cen jednostkowych jak również z tego powodu nie będą przysługiwały Wykonawcy żadne dodatkowe roszczenia wobec Zamawiającego.
Ponadto, przed przystąpieniem do powyższych robót Wykonawca jest zobowiązany do natychmiastowego
oznakowania znakami i elementami bezpieczeństwa m.in. znak A-14 oraz U-20 lub U-23 miejsc przygotowanych do remontu/uzupełnienia ubytku celem ich zabezpieczenia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 145941,96 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 157440,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 145941,96 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROGRÓD Szymon Tetla
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 276258256
7.3.4) Miejscowość: Ćwiklice
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-03-31
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 145941,96 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2023-12-31| 2023-04-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |