Zakup i dostawa oleju opałowego na potrzeby Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach oraz Urzędu Gminy Czarnożyły

GMINA CZARNOŻYŁY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00058373
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00058373/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-23 10:51
Lokalizacja
Czarnożyły, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-ba5b9b59-6e3a-4b69-8595-41a398fb660c
Identyfikator
8321967247
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Olej opałowy

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00058373 z dnia 2025-01-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa oleju opałowego na potrzeby Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach oraz Urzędu Gminy Czarnożyły

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZARNOŻYŁY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 730934619

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 48

1.5.2.) Miejscowość: Czarnożyły

1.5.3.) Kod pocztowy: 98-310

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL714 - Sieradzki

1.5.7.) Numer telefonu: 438416805

1.5.8.) Numer faksu: 438416281

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ug@czarnozyly.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czarnozyly.4bip.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ba5b9b59-6e3a-4b69-8595-41a398fb660c

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup i dostawa oleju opałowego na potrzeby Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach oraz Urzędu Gminy Czarnożyły

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ba5b9b59-6e3a-4b69-8595-41a398fb660c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00058373

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00036924/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup i dostawa oleju opałowego na potrzeby Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach oraz Urzędu Gminy Czarnożyły

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00037114

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZFK.271.1.2025

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1 Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa paliw - oleju opałowego do celów grzewczych, na potrzeby Publicznej Szkoły Podstawowej w Czarnożyłach oraz Urzędu Gminy Czarnożyły:
o parametrach określonych wg normy jakościowej obowiązującej w Polsce PN-C-96024:
- gęstość w temperaturze 15° C max. 860 kg/ m3,
- wartość opałowa - minimum 42,6 MJ/kg,
- temperatura płynięcia (° C), maksimum – 20,
- temperatura zapłonu - minimum 56°C,
- pozostałość przy koksowaniu z 10% pozostałości destylacyjnej (% m/m), maksimum 0,30,
- pozostałość po spopieleniu (% m/m), maksimum 0,010,
- zawartość siarki %(m/m), maksimum 0,10000,
- zawartość wody (m/m), maksimum 0,020,
- zawartość zanieczyszczeń stałych (mg/kg), maksimum 24,
w ilości:
4.1.1 W zakresie podstawowym (minimalnym) szacuje się zakup 30 m3, przy czym, stosownie do treści art. 433 pkt. 4), Zamawiający wskazuje, iż minimalna wielkość świadczenia wynosi 24 m3.
4.1.2 W zakresie objętym prawem opcji szacuje się zakup 7 m3.
4.2 W pkt 4.1. ppkt 1) określone zostały wymagania jakościowe odnoszące się do co najmniej głównych elementów składających się na przedmiot zamówienia, wypełniając warunek, wynikający z art. 246 ust. 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2024 r., poz. 1320).
4.4. Zamawiający wymaga, aby paliwa spełniały wymagania określone w:
− Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 9 października 2015 r. w spra-wie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2015 r., poz. 1680);
− Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wyma-gań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów in-stalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U. z 2016r. poz. 2008);
− Polskiej normie PN-C-96024 lub równoważnej;
− jak również będą zgodne z nowelizowanymi w trakcie dostaw normami
i przepisami określającymi wymagania jakościowe oraz ze Świadectwem ja-kości wystawionym przez producenta paliw.
4.5. W trakcie trwania umowy Zamawiający zastrzega sobie prawo do wyrywkowej
weryfikacji jakości paliw, które będzie wykonane przez certyfikowane laborato-rium analityczne.
4.6. Olej opałowy będzie dostarczany przez Wykonawcę pod wskazany przez Zama-wiającego adres kotłowni, auto – cysternami, które muszą posiadać aktualne do-puszczenie do przewozu paliw ciekłych zgodnie z obowiązującymi przepisami w dniu dostawy, w tym w szczególności z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia
21 listopada 2005r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowia-dać bazy i stacje paliw płynnych, rurociągi przesyłowe dalekosiężne służące do transportu ropy naftowej i produktów naftowych i ich usytuowanie (Dz. U. z 2014r., poz. 1853 z późn. zm.). Auto – cysterny powinny posiadać urządzenie po-miarowe do pomiaru ilości zrzuconego paliwa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 09135100-5 - Olej opałowy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 256 ustawy Pzp Zamawiający może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wystąpiły okoliczności powodujące, że dalsze prowadzenie postępowania jest nieuzasadnione.
Zamawiający w dniu 15 stycznia 2025 r. ogłosił postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego jw., zamieszczając na Platformie e-zamówienia wymagane załączniki w celu przygotowania i złożenia oferty przez zainteresowanych Wykonawców. Ponieważ dodany plik Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) nie został prawidłowo udostępniony nie było możliwości jego pobrania przez Wykonawców biorących udział
w postępowaniu.

Zgodnie z art. 280 ust. 1 pkt. 1) ustawy Pzp Zamawiający zapewnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania bezpłatny, pełny, bezpośredni i nieograniczony dostęp do specyfikacji warunków zamówienia, zwanej dalej "SWZ", od dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w w Biuletynie Zamówień Publicznych nie krócej niż do dnia udzielenia zamówienia.
Jednocześnie, w myśl art. 58 §1 kodeksu cywilnego, § 1 czynność prawna sprzeczna z ustawą albo mająca na celu obejście ustawy jest nieważna, chyba że właściwy przepis przewiduje inny skutek, w szczególności ten, iż na miejsce nieważnych postanowień czynności prawnej wchodzą odpowiednie przepisy ustawy.
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 6 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W niniejszym postępowaniu, Zamawiający w sposób oczywisty uchybił art. 280 ust. 1 pkt 1) ustawy, nie zapewniając od dnia publikacja ogłoszenia o zamówieniu dostępu do SWZ .
Niewątpliwie, stanowi to czynność sprzeczną z ustawą i jako taka pozostaje nieważna z mocy samego prawa.
Powyższa wada jest nieusuwalna – uniemożliwia zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego. W związku z naruszeniem art. 280 ust. 1 pkt 1) i art. 58 §1 kc ustawy pzp niniejsze postępowanie podlega unieważnieniu w oparciu o przepisy art. 255 pkt 6) ustawy Pzp.
2025-01-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy