Przebudowa urządzeń wodnych - studni głębinowych S-3, S-3A, N1, N1A na ujęciach wód podziemnych z utworów czwartorzędowych w Sierakowie Śląskim w Gminie Ciasna
GMINA CIASNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00172813
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00172813/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-12 11:58
- Lokalizacja
- Ciasna, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-08a26854-ad30-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 5751865341
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00172813 z dnia 2023-04-12 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa urządzeń wodnych - studni głębinowych S-3, S-3A, N1, N1A na ujęciach wód podziemnych z utworów czwartorzędowych w Sierakowie Śląskim w Gminie Ciasna
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CIASNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398416
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Nowa 1a
1.5.2.) Miejscowość: Ciasna
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-793
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@ciasna.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: ciasna.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://josephine.proebiz.com1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa urządzeń wodnych - studni głębinowych S-3, S-3A, N1, N1A na ujęciach wód podziemnych z utworów czwartorzędowych w Sierakowie Śląskim w Gminie Ciasna2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-08a26854-ad30-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00172813
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-12
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00088111/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Przebudowa urządzeń wodnych - studni głębinowych S-3, S-3A, N1, N1A na ujęciach wód podziemnych z utworów czwartorzędowych w Sierakowie Śląskim w Gminie Ciasna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Operacje typu "Gospodarka wodno-ściekowa" realizowane w ramach podziałania "Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków EFRROW2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00097970
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RGK.ID.271.3.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Zakres robót obejmuje przebudowę urządzeń wodnych - studni głębinowych S-3, S-3A, N1, N1A na ujęciach wód podziemnych z utworów czwartorzędowych w Sierakowie Śląskim w Gminie Ciasna. W zakres przebudowy wchodzą, między innymi, rozebranie istniejących kopców ziemnych i betonowych bunkrów, przedłużenie rur osłonowych, wymiana pomp, zasypanie podziemnych części bunkra, montaż obudów naziemnych na betonowych postumentach.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają operat wodnoprawny, projekt techniczny oraz przedmiar robót stanowiące załączniki do niniejszej specyfikacji warunków zamówienia (dalej SWZ). Opis przedmiotu zamówienia został wskazany w załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W dniu 16 lutego 2023 r. Gmina Ciasna, jako Zamawiający, opublikowała na stronie Biuletynu Informacji Publicznej postepowanie o udzielenie zamówienia dla zadania pn.: „Przebudowa urządzeń wodnych - studni głębinowych S-3, S-3A, N1, N1A na ujęciach wód podziemnych z utworów czwartorzędowych w Sierakowie Śląskim w Gminie Ciasna w ramach operacji Modernizacja SUW oraz ujęcia wody Sieraków Śląski".W dniu 06 marca 2023 r., przed otwarciem ofert, Zamawiający udostępnił informację o kwocie jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj. kwotę 830 000,00 zł brutto.
W postępowaniu złożono dwie oferty:
Oferta nr 1: Usługi Budowlane Joachim i Teresa Ledwoń Sp. J., ul. Zjednoczenia 1K, 42-793 Ciasna
Oferta nr 2: Radical System Sp. z o.o. ul. Sienna 72A lok. 1602, 00-833 Warszawa
Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 poz. 1710 z późn. zm.) zamawiający odrzuca ofertę Radical System Sp. z o.o. ul. Sienna 72A lok. 1602, 00-833 Warszawa.
Oferta od Radical System Sp. z o.o. ul. Sienna 72A lok. 1602, 00-833 Warszawa została złożona bez opatrzenia właściwym podpisem elektronicznym przez co podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy Pzp z uwagi na niezgodność z art. 63 ustawy Pzp.
Na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 poz. 1710 z późn. zm.) zamawiający odrzuca ofertę, która jest niezgodna z przepisami ustawy dlatego, mając na uwadze powyższe, zasadne jest odrzucenie oferty Radical System Sp. z o.o. ul. Sienna 72A lok. 1602, 00-833 Warszawa.
Następną ofertą, niepodlegającą odrzuceniu, jest oferta z zaoferowaną ceną brutto w wysokości 1 339 892,01 zł. Zamawiający, na chwilę obecną, nie ma możliwości zwiększenia kwoty jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie w/w zadania do ceny najkorzystniejszej oferty. W związku z powyższym, zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 poz. 1710 z późn. zm.) Gmina Ciasna, jako Zamawiający, unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1339892,01 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1339892,01 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2023-04-12 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |