Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Goleniowie.

Gmina Goleniów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00058509
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00058509/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2025-01-23 11:13
Lokalizacja
Goleniów, zachodniopomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-e560be9d-f906-4d61-ad60-a9c2d413a083
Identyfikator
8560008981
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty na cmentarzach

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00058509 z dnia 2025-01-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Goleniowie.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Goleniów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684367

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Lotników 1

1.5.2.) Miejscowość: Goleniów

1.5.3.) Kod pocztowy: 72-100

1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński

1.5.7.) Numer telefonu: 914698200

1.5.8.) Numer faksu: 914698298

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@goleniow.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.goleniow.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://goleniow.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Goleniowie.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e560be9d-f906-4d61-ad60-a9c2d413a083

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00058509

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00627407

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WGG.271.1.33.2024.MM

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zadanie inwestycyjne pn.: „Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Goleniowie”, w tym wykonanie wszystkich prac prowadzących do osiągnięcia stanu zgodnego z dokumentacją projektową, specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych, SWZ oraz projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego.

1.1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających na budowie kolumbarium – budowli cmentarnej pełniącej funkcję zbiorowego grobowca, z elementów prefabrykowanych wraz z elementami zagospodarowania terenu na terenie cmentarza komunalnego w Goleniowie w tym:
a) rozbudowa kolumbarium o nowe segmenty;
b) wybudowanie murków wokół kolumbarium;
c) wykonanie nowej ścieżki;
d) oświetlenie terenu lampami parkowymi typu solarnego;
e) wykonanie nowych nasadzeń wraz z wykonaniem trawników;
f) zakup i montaż ławek;
g) uporządkowanie terenu.

2. W niniejszym postępowaniu Zamawiający przewiduje korzystanie z prawa opcji.

3. Minimalny poziom zamówienia, który Zamawiający planuje zrealizować w terminie obowiązywania umowy czyli ZAMÓWIENIE PODSTAWOWE (etap I) obejmuje wykonanie 4 dwustronnych segmentów (tj. segmenty od nr V-VIII), wybudowanie murków wokół kolumbarium, wykonanie nowej ścieżki, oświetlenie terenu lampami parkowymi typu solarnego (4 szt.), wykonanie nowych nasadzeń (8 szt. Bukszpan wiecznozielony „Buxus sempervirens”, 13 szt. Cis pospolity „Fastigiata Robusta” i 1 szt. Klon zwyczajny ROYAL RED), zakup i montaż ławek (8 szt.), uporządkowanie terenu i wysianie trawnika.

4. Zamówienie z użyciem PRAWA OPCJI to zamówienie w ramach którego Zamawiający dopuszcza możliwość zwiększenia zamówienia podstawowego o dodatkowe ilości robót budowlanych. Zamówienie podstawowe może ulec zwiększeniu o prawo opcji, które obejmuje wykonanie 4 dwustronnych segmentów (tj. segmenty od nr I-IV), zakup i montaż ławek (4 szt.), wykonanie nowych nasadzeń (8 szt. Bukszpan wiecznozielony „Buxus sempervirens”, 13 szt. Cis pospolity „Fastigiata Robusta”, wybudowanie murków wokół kolumbarium, wykonanie nowej ścieżki, uporządkowanie terenu i wysianie trawnika.

5. Uwaga: Z zakresu zamówienia wyłączone jest wykonanie płyt zamykających nisze grobowe.

6. Dalszy szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określono w dokumentach zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45215400-1 - Roboty na cmentarzach

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 7 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone w trybie podstawowym bez przeprowadzenia negocjacji na zadanie pn. „Budowa kolumbarium na cmentarzu komunalnym w Goleniowie” zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 7 ustawy Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320) zgodnie z którym: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli: wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy lub uchylił się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, z uwzględnieniem art. 263”.
Wykonawca P. P. U. H. POL-MAR Marek Niedźwiedzki, ul. Łoźnicka 18, 73-150 Łobez, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, dnia 14.01.2025 r. uchylił się od podpisania umowy. W związku z zaistniałą sytuacją, Zamawiający korzystając z uprawnienia wynikającego z art. 263 Pzp dokonał unieważnienia postępowania.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 513586,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 576477,99 PLN

2025-01-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane