Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Waliszewo, gmina Kłecko

Gmina Kłecko

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00174310
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00174310/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-13 09:21
Lokalizacja
Kłecko, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-a53fc3eb-877b-11ed-94da-6ae0fe5e7159
Identyfikator
7842438290
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty budowlane w zakresie przepompowni ściekówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie odwadniania gruntu

Wykonawcy

1 przyznane

ZIB - INFRASTRUKTURA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄLwówek, PL · lot 0
6 474 389,93 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00174310 z dnia 2023-04-13

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Waliszewo,
gmina Kłecko

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Kłecko

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631259465

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Dworcowa 14

1.5.2.) Miejscowość: Kłecko

1.5.3.) Kod pocztowy: 62-270

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL414 - Koniński

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: klecko@klecko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.klecko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

bip.klecko.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Waliszewo,
gmina Kłecko

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a53fc3eb-877b-11ed-94da-6ae0fe5e7159

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00174310

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-13

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00013445/10/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.4 Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Waliszewo, gmina Kłecko

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00523512

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RFZ.271.18.2022

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem niniejszego zamówienia publicznego jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej w systemie grawitacyjno –
tłocznym na terenie wsi Waliszewo, o długości ok. 5,92 kilometra. Projektowana sieć kanalizacji sanitarnej przewidziana jest
w układzie grawitacyjno – tłocznym z trzema przepompowniami ścieków typu tłocznia oznaczonymi symbolami P11-P13,
według dwóch kompletów dokumentacji technicznej. Sieć kanalizacyjna i jej trasa została zaprojektowana na
przeważającym obszarze, w pasach drogowych dróg gminnych, drogi wojewódzkiej nr 197, oraz na gruntach prywatnych.
Odtworzenie nawierzchni dróg, po wykonaniu sieci kanalizacji sanitarnej winno nastąpić na podstawie przedstawionych
warunków przez zarządców dróg.
2. Budowa sieci kanalizacji sanitarnej na terenie wsi Waliszewo, przebiega na działkach o numerach ewidencyjnych: 110,
41/5, 41/4, 40/1, 78/2, 111, 107, 108, 104, 105, 102, 106 obręb 0020 Waliszewo; 126, obręb 0012 Komorowo. Miejscem
włączenia w istniejący układ kanalizacyjny jest studnia o symbolu T.11.28 zlokalizowana w Komorowie na skrzyżowaniu
drogi gminnej nr 283015P i drogi wojewódzkiej nr 197.
3. Zakres techniczny planowanych robót instalacyjnych przedstawia się następująco:
a) Sieć kanalizacji grawitacyjnej – 3231,5 mb
b) Sieć kanalizacji tłocznej – 2689 mb
c) Tłocznie ścieków: P11 – 22 m3/h, P12 – 22 m3/h, P13 – 22 m3/h,
d) Ilość przyłączy kanalizacyjnych z rur PVC 160 mm – 33 szt.
Przewody układać ze spadkiem, wg części rysunkowej w dokumentacji technicznej. Sieć kanalizacji sanitarnej umożliwi
odbiór ścieków bytowo – gospodarczych od mieszkańców i odprowadzenie ich do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej.
4. Przedstawiona w załączniku nr 8 do SWZ dokumentacja techniczna, dotyczy również innych miejscowości tj. Pruchnowo,
Bielawy, Dziećmiarki, Sulin i Komorowo. Jednak przedmiotem niniejszego zamówienia publicznego, jest realizacja prac na
terenie miejscowości Waliszewo, w zakresie przedstawionym powyżej.
6. Zamawiający informuje, że dopuszczone zostaje odtworzenie nawierzchni jezdni dróg gminnych nr 283021P i 283015P z
poszerzeniem do szerokości 4,0 m, z wykorzystaniem istniejącej nawierzchni jezdni oraz konstrukcji drogowych.
Wykonawca przy kalkulacji ceny ofertowej winien przyjąć, wykonanie podbudowy i warstwy wiążącej w miejscach
poszerzenia dróg gminnych oraz w miejscach wykopów otwartych (odtworzenia). Warstwę ścieralna nawierzchni drogowej
należy ułożyć na szerokość 4,0 m. W przypadku drogi gminnej nr 283021P Siemianowo – Waliszewo, nawierzchnie należy
ułożyć do połączenia z istniejącą jezdnią bitumiczną o szer. 4,0 m (odcinek dłuższy niż realizowana kanalizacja sanitarna).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45232440-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów do odprowadzania ścieków

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232423-3 - Roboty budowlane w zakresie przepompowni ścieków

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 11

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6474389,93 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 9325000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6474389,93 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ZIB-INFRASTRUKTURA Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7882038361

7.3.4) Miejscowość: Lwówek

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-03-24

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6474389,93 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

2023-04-13 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane