Montaż podciśnieniowego systemu odprowadzania wód deszczowych z części hali B 1.1 zlokalizowanej na terenie obiektu Business Park Nad Drwiną w Krakowie

Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00176715
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00176715/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-14 10:40
Lokalizacja
Kraków, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d1939875-b1d3-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
6760058847
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnychRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00176715 z dnia 2023-04-14

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Montaż podciśnieniowego systemu odprowadzania wód deszczowych z części hali B 1.1 zlokalizowanej na terenie obiektu Business Park Nad Drwiną w Krakowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A.

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 350239017

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kordylewskiego 11

1.5.2.) Miejscowość: Kraków

1.5.3.) Kod pocztowy: 31-542

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL213 - Miasto Kraków

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@marr.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.marr.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://marr.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


rozwój regionalny

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Montaż podciśnieniowego systemu odprowadzania wód deszczowych z części hali B 1.1 zlokalizowanej na terenie obiektu Business Park Nad Drwiną w Krakowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d1939875-b1d3-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00176715

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-14

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00104150

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/07/23/DIZN

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie prac pn.: „Montaż podciśnieniowego systemu odprowadzania wód deszczowych z części hali B 1.1 zlokalizowanej na terenie obiektu Business Park Nad Drwiną w Krakowie” obejmującego między innymi swym zakresem wykonanie następujących prac:
a) usunięcie wpustów w osiach budynku: 3 oraz 5 istniejącej kanalizacji grawitacyjnej w korytach (rynnach) poprzecznych na całej szerokości dachu o wymiarach 25 cm szerokości i ok. 12cm wysokości, koryta pokryte papą,
b) w osi 3 oraz 5 w miejsce usuniętych wpustów należy zamontować trzy wpusty dachowe w każdej z osi (łącznie 6 szt.),
c) przed montażem nowych wpustów, koryta w miejscu montażu należy dostosować/poszerzyć o ±10 cm po obu stronach ze względu na średnicę nowych wpustów,
d) pod powierzchnią dachu wykonanej z blachy trapezowej należy do konstrukcji stalowej dźwigara dachu usytuowanego w osi budynku, zamocować profil montażowy, do którego należy podwiesić poziome odcinki kanalizacji i poprzez uprzednio wykonane przejście w ścianie zewnętrznej budynku wyprowadzić go na zewnątrz,
e) w każdej z ww. osi należy wykonać rurociąg pionowy mocowany do ściany zewnętrznej budynku (z uwzględnieniem jej konstrukcji) a następnie połączyć go z rurociągiem wyprowadzonym na zewnątrz oraz z istniejącą studnią rozprężną usytuowaną na dotychczasowym rurociągu,
f) wlot rurociągu do studni od strony budynku należy zaślepić/umartwić i uszczelnić,
g) na rurociągu stalowym odprowadzającym wodę do rurociągu głównego, za studnią rozprężną należy wykonać studnię betonową ф 1000 i zamontować w niej klapę zwrotną odpowiednią do średnicy rurociągu (ф 200 w osi 3 i ф 250 w osi 5 oraz dodatkowo wykonać taką studnię i zamontować w niej klapę zwrotną ф250 na rurociągu w osi 7-8),
h) instalację należy wykonać z rur HDPE łączonych przez zgrzewanie,
i) w każdej osi należy wykonać instalację elektryczną zasilającą podgrzewanie spustów,
j) wpusty DN 90 szt. 6 należy wyposażyć w podgrzewanie elektryczne samoregulujące, systemem kabla grzewczego o mocy 11, 2 W/230V,
k) końcówki fabryczne podgrzewaczy należy podpiąć w puszkach elektrycznych, natynkowych, łączeniowych o stopniu ochrony IP67, mocowanych do istniejącej konstrukcji wsporczej kratownicy, kablem min. YDY 3x 1,5 mm2. Układ zasilania należy spiąć przelotowo,
l) przewód zasilający należy umieścić w rurce RL 18 mocowanej przez uchwyty dedykowane do podłoża i konstrukcji wsporczej. Zabrania się wiercić lub w inny sposób osłabiać konstrukcję wsporczą dachu,
m) instalację należy zasilić z istniejącej rozdzielnicy najemcy RPS/DR/RG1 zlokalizowanej nad galerią, na poziomie poddasza w osi nr 5 budynku,
n) rozdzielnię należy rozbudować o wymagany osprzęt,
o) obwód grzewczy należy wyposażyć w termostat, którego czujnik należy umieścić w wpuście usytuowanym najbliżej rozdzielni /ok. 4 m/, tak aby umożliwić wiarygodny pomiar temperatury zewnętrznej i zabezpieczyć wyłącznikiem różnicowo-prądowym, o prądzie zadziałania różnicowego 30mA i bezpiecznikiem B6,
p) obwód opisać na drzwiczkach rozdzielni,
q) należy dostarczyć schemat jednokreskowy wykonanej instalacji wraz z wymaganymi pomiarami elektrycznymi: pętli zwarcia i rezystancji izolacji.

2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w załączniku nr 1 do SWZ.
Zamawiający informuje, że zaleca odbycie wizji lokalnej podmiotom zgłaszającym chęć udziału w postępowaniu. W celu umówienia wizji lokalnej należy kontaktować się poprzez e-mail: dizn.kancelaria@marr.pl
9. Wymagania związane z realizacją zamówienia w zakresie zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane przez zamawiającego czynności w zakresie realizacji zamówienia, jeżeli wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. -Kodeks pracy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1320) obejmują następujące rodzaje czynności:
a) Pracownicy wykonujący prace instalatorskie.
10. Szczegółowe wymagania dotyczące realizacji oraz egzekwowania wymogu zatrudnienia na podstawie stosunku pracy zostały określone we wzorze umowy stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.
10.1 W trakcie realizacji zamówienia Zamawiający uprawniony jest do wykonywania czynności kontrolnych wobec wykonawcy odnośnie spełniania przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt. 9 czynności. Zamawiający uprawniony jest w szczególności do:
a) żądania dokumentów w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów i dokonywania ich oceny np. uwierzytelnionych kopii umów o pracę zanonimizowanych (pozbawionych danych osobowych pracowników, za wyjątkiem imienia i nazwiska, daty zawarcia umowy o pracę, rodzaj umowy o pracę, wymiar etatu), oświadczenia wykonawcy lub podwykonawcy o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę osób wykonujących czynności zawierające elementy stosunku pracy lub zaświadczenia właściwego oddziału ZUS-u potwierdzające opłacanie składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne z tytułu zatrudnienia na podstawie umów o pracę,
b) żądania wyjaśnień w przypadku wątpliwości w zakresie potwierdzenia spełniania ww. wymogów,
c) przeprowadzania kontroli w miejscu wykonywania świadczenia.
10.2 Z tytułu niespełnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt. 9 czynności Zamawiający przewiduje sankcję w postaci obowiązku zapłaty przez wykonawcę kary umownej w wysokości określonej w istotnych postanowieniach umowy w sprawie zamówienia publicznego. Niezłożenie przez wykonawcę w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie żądanych przez Zamawiającego oświadczeń potwierdzających spełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę traktowane będzie jako niespełnienie przez wykonawcę lub podwykonawcę wymogu zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób wykonujących wskazane w pkt. 9 czynności.
10.3 W przypadku uzasadnionych wątpliwości co do przestrzegania przez wykonawcę lub podwykonawcę przepisów prawa pracy Zamawiający może zwrócić się o przeprowadzenie kontroli przez Państwową Inspekcję Pracy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Cena oferty z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
2023-04-14 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane