Przebudowa terenu parkingu w Uzdrowisku Dąbki
Gmina Darłowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00176872
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00176872/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-14 11:13
- Lokalizacja
- Darłowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-317dce51-a60c-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
- Identyfikator
- 4990527061
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00176872 z dnia 2023-04-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa terenu parkingu w Uzdrowisku Dąbki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Darłowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330920914
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Jana Henryka Dąbrowskiego 4
1.5.2.) Miejscowość: Darłowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 76-150
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.7.) Numer telefonu: +48943446301
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: poczta@ugdarlowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ug.darlowo.ibip.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-317dce51-a60c-11ed-b8d9-2a18c1f2976f1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa terenu parkingu w Uzdrowisku Dąbki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-317dce51-a60c-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00176872
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00024065/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Przebudowa terenu parkingu w Uzdrowisku Dąbki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00082418
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.51.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2725867,71 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa terenu parkingu w Uzdrowisku Dąbki”.
2. Wspólny słownik zamówień publicznych (Kody CPV):
45233120-6 Roboty w zakresie budowy dróg;
45233123-7 Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych;
45111200-0 Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne;
45233000-9 Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg;
45316110-9 Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego;
45232130-2 Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje realizację zadania polegającego na „Przebudowie terenu parkingu w Uzdrowisku Dąbki” położonego na działce nr. 81/25 (obręb ewidencyjny Dąbki). Zakres inwestycji obejmuje: przebudowę i budowę dróg wewnętrznych, budowę i przebudowę miejsc postojowych, budowę placu rekreacyjnego, budowę oświetlenia, budowę kanalizacji deszczowej wraz z separatorem i przepompownią, rozbiórkę śmietnika oraz istniejącego budynku stanowiącego sanitariaty, budowę obiektu kontenerowego stanowiącego toaletę wraz z niezbędnymi przyłączami, wydzielenie miejsca pod elementy małej architektury w postaci m.in. ławek, stojaków na rowery itp. oraz urządzenie zieleni, a także zabezpieczenie istniejącej sieci uzbrojenia terenu.
4. Przewidywany zakres robót dla przedmiotowej inwestycji to:
1) budowa i przebudowa jezdni dróg wewnętrznych, przebudowa i budowa miejsc postojowych, budowa i przebudowa dojść i ciągów pieszych o powierzchni ok. 3 790 m2,
2) budowa oświetlenia zewnętrznego - 16 punktów świetlnych,
3) budowa kanalizacji deszczowej,
4) budowa placu rekreacyjnego,
5) rozbiórka budynku sanitariatów i murowanego śmietnika,
6) montaż budynku kontenerowego mieszczącego toaletę,
a) Fundamenty - zaprojektowano w postaci płyty fundamentowej o wymiarach 2,7x5,2m, grubości 20cm z betonu C25/30 zbrojone stalą B500A. Pod płytą fundamentową należy wykonać podkład betonowy z betonu C12/15 min. 10 cm. Podkład betonowy układać na warstwie podsypki piaszczysto żwirowej o IS=0,98, która zastępuje grunty wysadzinowe.
b) Konstrukcja obiektu - obiekt składa się z certyfikowanego kontenera stalowego 16 calowego przeliczonego wg. obowiązujących norm europejskich dla stref obciążeń panujących w miejscu w którym jest zaplanowany.
c) elewacja wykonana z deski elewacyjnej, montowana na stelażu z elementów aluminiowych. Przestrzeń wentylacyjna między deską, a kontenerem 25mm. Montaż wykonać zgonie z instrukcją producenta.
7) budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej,
8) budowa przyłącza wody,
9) budowa przyłącza elektroenergetycznego,
10) zabezpieczenie istniejących sieci uzbrojenia terenu,
11) wykonanie zieleńców,
12) montaż elementów małej architektury stojaki dla rowerów, ławki, kosze na śmieci,
13) w ramach inwestycji wykonane zostaną również konieczne i niezbędne roboty mające na celu dowiązanie się do istniejącego zagospodarowania.
5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiąca załącznik nr 6 do SWZ.
6. Do Wykonawcy należeć będzie pełna obsługa geodezyjna wraz z geodezyjną inwentaryzacją powykonawczą.
7. Wykonawca wykonując przedmiot zamówienia zobowiązany będzie zapewnić dojazd do nieruchomości przyległych, na których realizowana jest inwestycja.
8. Na podstawie art. 95 ust. 1 ustawy Zamawiający wymaga, aby Wykonawca
lub Podwykonawca(y) zatrudniali na podstawie stosunku pracy w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 ze zm.) wszystkie osoby, które będą wykonywać wskazane przez Zamawiającego w § 5 ust. 1 projektu umowy czynności związane z realizacją zamówienia.
9. Ilekroć w dokumentach zamówienia znajduje się wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę dodaje się po ich brzmieniu zwrot „lub równoważne”. Zamawiający dopuszcza zastosowanie materiałów i produktów równoważnych pod warunkiem, że zaproponowane materiały i produkty będą spełniały kryteria zastosowane przez zamawiającego w celu oceny równoważności. W przypadku zaoferowania materiałów lub produktów równoważnych wykonawca, zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą opis materiałów i produktów równoważnych oraz wykazać, że spełniają one kryteria zastosowane przez zamawiającego w celu oceny równoważności.
10. W przypadku wystąpienia w dokumentacji postępowania odniesień do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych,
o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt. 2 oraz ust. 3 ustawy, dopuszcza się rozwiązania równoważne. W przypadku zaoferowania rozwiązań równoważnych Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą opis rozwiązań równoważnych oraz wykazać, że spełniają one wymagania określone przez Zamawiającego. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia występują odniesienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych dodaje się po każdym z ich brzmieniu zwrot „lub równoważne”.
11. Wykonawca wyłoniony w przedmiotowym postępowaniu zobowiązany będzie dostarczyć Zamawiającemu w terminie 14 dni kalendarzowych od dnia zawarcia umowy kosztorys ofertowy i harmonogram rzeczowo-finansowo-terminowy zgodnie z załącznikiem nr 7 do SWZ.
12. Przedmiotowe zadanie pn. „Przebudowa terenu parkingu w Uzdrowisku Dąbki” realizowane będzie z udziałem środków pochodzących z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych ,,Edycja Czwarta - Polskie Uzdrowiska".
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
45232130-2 - Roboty budowlane w zakresie rurociągów do odprowadzania wody burzowej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3875000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3875000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3875000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Celer Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7792518330 REGON: 386976762
7.3.3) Ulica: ul. Kazimierza Jarochowskiego 59/1
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 60-248
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
1. Podmiot trzeci udostępniający zasoby: POL-DRÓG DRAWSKO POMORSKIE S.A., UL. PODMIEJSKA 2, 78-500 DRAWSKO POMORSKIE - udostępnienie Wykonawcy wiedzy i doświadczenie polegającego na wykonaniu roboty budowlanej obejmującej w swoim zakresie wykonanie nawierzchni drogi albo ciągów pieszo jezdnych albo chodników albo parkingów o powierzchni min. 3 000 m2 z kostki brukowej;
2) Podmiot trzeci udostępniający zasoby: PBI SPECTRUM Sp. z o.o. - udostępnienie Wykonawcy osób zdolnych do wykonania zamówienia kierownik robót branży sanitarnej, kierownik robót branży elektrycznej.
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-04-13
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3875000,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-04-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |