„Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów”
Gmina Wojciechów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00177628
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00177628/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-14 14:26
- Lokalizacja
- Wojciechów, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-1b492537-be6b-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
- Identyfikator
- 7132881509
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00177628 z dnia 2023-04-14 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wojciechów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 431020180
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wojciechów 5
1.5.2.) Miejscowość: Wojciechów
1.5.3.) Kod pocztowy: 24-204
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski
1.5.7.) Numer telefonu: (81) 51 77 241
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: info@wojciechow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.wojciechow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pzp.wojciechow.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1b492537-be6b-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00177628
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-14
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00019342/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów (10 dróg)
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00128399
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INR.271.06.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1.Przedmiotem zamówienia jest robota budowlana na zadaniu inwestycyjnym pn. „Przebudowa infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów”. Zadanie obejmuje przebudowę łącznie 10 odcinków dróg wewnętrznych i gminnych (publicznych) o łącznej długości 7250 m w miejscowościach: Maszki, Maszki k/Wojciechowa, Sporniak, Stasin, Szczuczki, Cyganówka, Romanówka, Ignaców, Halinówka, gm. Wojciechów, powiat lubelski. Drogi posiadają obecnie nawierzchnię szutrową z licznymi wybojami i przełomami o zmiennej szerokości. W ramach zadania przewidziano wykonanie podbudowy z materiałów kamiennych (1-2 warstwy) oraz wykonanie nawierzchni bitumicznej (1-2 warstwy – wyrównawcza i ścieralna) o różnej szerokości (w zależności od szerokości posiadanego pasa drogowego), a także odwodnienie korpusu drogi poprzez nadanie spadków podłużnych i poprzecznych, zabezpieczenie krawędzi jezdni gruntem rodzimym/kamiennym oraz ustawienie oznakowania pionowego. Dzięki przebudowie dróg poprawie ulegnie jakość życia mieszkańców w/w miejscowości oraz miejscowości sąsiednich, zwiększy się także atrakcyjność i poprawa wizerunku gminy Wojciechów. Po przebudowaniu przedmiotowych odcinków dróg powstanie nowa sieć dróg gminnych o nawierzchni bitumicznej. Dostępność do wykonanej infrastruktury drogowej stworzy możliwości rozwoju dla lokalnych działalności gospodarczych. W powiazaniu z innymi drogami gminnymi, drogami powiatowymi nr 2229L, nr 2233L, 2236L, 2237L, 2238L oraz drogami wojewódzkimi nr 827 i 830, przebudowane drogi umożliwią dogodny dojazd do Lublina (miasto wojewódzkie), Bełżyc, Nałęczowa i Poniatowej (miasta powiatowe), będącymi siedzibami wielu instytucji publicznych. Przebudowa dróg w w/w miejscowościach to inwestycja, która prowadzi do usunięcia bariery komunikacyjnej dla osób ze szczególnymi potrzebami zamieszkałymi w tych miejscowościach, w dostępności do instytucji oraz usług zlokalizowanych w najbliższej okolicy. Wykonanie nawierzchni bitumicznej zwiększy wygodę przemieszczania się osobom z różnymi formami niepełnosprawności. Poprzez stopniowe stymulowanie rozwoju przedsiębiorczości projekt wpisuje się pośrednio w politykę zapobiegania społecznym problemom związanym z bezrobociem oraz wyrównywaniem szans mieszkańców gmin wiejskich w stosunku do mieszkańców ośrodków miejskich. Powyższy zakres przyjęty we wniosku o dofinansowanie doprecyzowany jest dokumentacją projektową wskazaną w pkt. 4.4. SWZ.
1) Przebudowa drogi gminnej nr 106909L w miejscowości Cyganówka - Łączna długość odcinka drogi przeznaczonego do przebudowy wynosi 968,73 m (długość odcinka robót nawierzchniowych bitumicznych);
2) Przebudowa drogi gminnej nr 106907L w miejscowości Halinówka - Łączna długość odcinka drogi przeznaczonego do przebudowy wynosi 240 m (długość odcinka robót nawierzchniowych bitumicznych);
3) Przebudowa drogi gminnej nr 106914L w miejscowości Ignaców - Łączna długość odcinka drogi przeznaczonego do przebudowy wynosi 714,76 m (długość odcinka robót nawierzchniowych bitumicznych);
4) Przebudowa drogi gminnej nr 106915L w miejscowości Ignaców - Łączna długość odcinka drogi przeznaczonego do przebudowy wynosi 638,31 m (długość odcinka robót nawierzchniowych bitumicznych);
5) Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Maszki k. Wojciechowa, położonej na działkach o nr ewid. 163 i 95 - Długość przebudowy drogi wynosi 1145 m (zakres robót nawierzchniowych bitumicznych);
6) Przebudowa drogi gminnej wewnętrznej w miejscowości Szczuczki (dz. nr ewid. 254) - Łączna długość odcinka drogi przeznaczonego do przebudowy wynosi 501,99 m (długość odcinka robót nawierzchniowych bitumicznych);
7) Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Sporniak (dz. nr ewid. 636) - Łączna długość odcinka drogi przeznaczonego do przebudowy wynosi 758,32 m (długość odcinka robót nawierzchniowych bitumicznych);
8) Przebudowa drogi wewnętrznej w miejscowości Stasin (działka nr ewid. 152) - Łączna długość odcinka drogi przeznaczonego do przebudowy wynosi 686,15 m (długość odcinka robót nawierzchniowych bitumicznych);
9) Przebudowa drogi gminnej nr 106934L w miejscowości Romanówka - Łączna długość odcinka drogi gminnej nr 106913L przeznaczonego do przebudowy wynosi 795,50 m (długość odcinka robót nawierzchniowych bitumicznych). Łączna długość odcinka drogi gminnej wewnętrznej przeznaczonego do przebudowy wynosi 94,50 m (długość odcinka robót nawierzchniowych bitumicznych);
10)Przebudowa drogi gminnej nr 106910L w m. Maszki - Zamawiający informuje, że dokumentacja techniczna (projekt) obejmuje większy zakres tj. początek zakresu robót nawierzchniowych drogi gminnej nr 106910L przyjęto w km 0+006,11 w dowiązaniu do granicy pasa drogowego drogi wojewódzkiej nr 827, koniec zakresu prac przyjęto w km 0+997,00. Przedmiotem zamówienia jest zakres prac obejmujący kilometraż od km 0+006,11 do km 0+720,09.
W ramach przedmiotu zamówienia Wykonawca:
- wykona roboty budowlane w zakresie „Przebudowy infrastruktury drogowej w Gminie Wojciechów” obejmującej przebudowę łącznie 10 odcinków dróg wewnętrznych i gminnych (publicznych) w miejscowościach: Maszki, Maszki k/Wojciechowa, Sporniak, Stasin, Szczuczki, Cyganówka, Romanówka, Ignaców, Halinówka, gm. Wojciechów, powiat lubelski,
- dostarczy materiały i urządzenia niezbędne do wykonania robót,
- będzie uczestniczyć w czynnościach odbiorowych inwestycji,
- przygotuje obiekt do eksploatacji – roboty porządkowe
- zapewni obsługę geodezyjną inwestycji w tym dokona inwentaryzacji powykonawczej geodezyjnej,
- przygotuje i zatwierdzi projekty czasowej organizacji ruchu,
- przygotuje wymagane dokumenty odbiorowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111100-9 - Roboty w zakresie burzenia
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112210-0 - Usuwanie wierzchniej warstwy gleby
45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W przedmiotowym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego najkorzystniejsza oferta z ceną 8 933 385,45 zł brutto (jedyna oferta w postępowaniu) przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia – 4 990 000,00 zł. W efekcie Zamawiający – Gmina Wojciechów, unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp - Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.| 2023-04-14 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |