Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zagospodarowania fragmentu Parku im. Bohdana Wodiczki w Wołominie wraz z budową fontanny.

Gmina Wołomin

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00181620
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00181620/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-18 14:17
Lokalizacja
Wołomin, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4325994b-b769-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
1251333722
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie kształtowania parkówRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie różnych nawierzchni

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00181620 z dnia 2023-04-18

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zagospodarowania fragmentu Parku im. Bohdana Wodiczki w Wołominie wraz z budową fontanny.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Wołomin

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 013269640

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Ogrodowa 4

1.5.2.) Miejscowość: Wołomin

1.5.3.) Kod pocztowy: 05-200

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wolomin.org.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.wolomin.org

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/wolomin

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zagospodarowania fragmentu Parku im. Bohdana Wodiczki w Wołominie wraz z budową fontanny.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4325994b-b769-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00181620

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-18

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00114594

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.11.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj zagospodarowanie fragmentu Parku im. Bohdana Wodiczki w Wołominie wraz z budową fontanny:
1. opracowanie projektu budowlanego wraz z kompletem opinii, uzgodnień i sprawdzeń rozwiązań
projektowych w zakresie wynikającym z przepisów, wymaganych do zgłoszenia robót budowlanych niewymagających pozwolenia na budowę,
2. sporządzenie wniosku o wydanie warunków technicznych w celu przyłączenia do sieci
elektroenergetycznej wraz z kompletem materiałów oraz uzyskanie w imieniu Zamawiającego
warunków technicznych dla potrzeb budowy przyłączy;
3. opracowanie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, którą należy uwzględnić
w planie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, wersja papierowa w zależności od ilości egzemplarzy
projektu budowlanego,
4. opracowanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych,
5. inne niewymienione wyżej projekty, opracowania, materiały, które są niezbędne do zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę,
6. dokonanie w imieniu Zamawiającego zgłoszenia robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę zakończonego uzyskaniem Zaświadczenia o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu.
7. Realizację inwestycji na podstawie przygotowanej dokumentacji projektowej w zakresie:
- budowy i montażu fontanny wraz z wykonaniem jej posadowienia w gruncie przyłączeniem do sieci - wykonania prac przygotowawczych oraz robót ziemnych,
- wykonania nawierzchni
- montażu ławek,
- wykonanie prac związanych z uporządkowaniem terenu.

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i wymagania zostały określone w załączniku nr 3A do SWZ-OPZ oraz załączniku nr 3B do SWZ- Przedmiar robót

4.5.3.) Główny kod CPV: 45112711-2 - Roboty w zakresie kształtowania parków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z art 255 pkt 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, która Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia , chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty .
Uzasadnienie faktyczne unieważnienia postępowania– Mając na uwadze, że cena najkorzystniejszej oferty wynosi : 598 626,06 zł, przekracza kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia ujawnioną przez Zamawiającego przed otwarciem ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania: 550 000,00 zł postępowanie unieważniono na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
Zgodnie z dyspozycją ww. przepisu, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego unieważnia się, jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzyst-niejszej oferty. W związku z brakiem możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty, konieczne jest unieważnienie przez Zamawiającego przedmiotowe-go postępowania na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp
2023-04-18 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane