Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie terenowej instalacji fotowoltaicznej przy budynku Starostwa Powiatowego w Świdnicy
Powiat Świdnicki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00181853
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00181853/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-18 15:18
- Lokalizacja
- Świdnica, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-62565a33-b997-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 8842369827
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00181853 z dnia 2023-04-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie terenowej instalacji fotowoltaicznej przy budynku Starostwa Powiatowego w Świdnicy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Świdnicki
1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Świdnicy
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718308
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marii Skłodowskiej - Curie 7
1.5.2.) Miejscowość: Świdnica
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-100
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski
1.5.7.) Numer telefonu: 748500400
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: starostwo@powiat.swidnica.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat.swidnica.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.platformazakupowa.pl/sp_swidnica1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych polegających na budowie terenowej instalacji fotowoltaicznej przy budynku Starostwa Powiatowego w Świdnicy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62565a33-b997-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00181853
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00030075/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa terenowej instalacji fotowoltaicznej przy budynku Starostwa Powiatowego w Świdnicy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00120623
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WI.272.3.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 295147,58 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie terenowej instalacji fotowoltaicznej przy budynku Starostwa Powiatowego w Świdnicy.
1.1. Opis prac:
Prace do wykonania w ramach realizacji przedmiotu umowy obejmują:
1) budowę i montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,95 kWp umiejscowionej po zachodniej stronie budynku Starostwa składającej się z 111 paneli fotowoltaicznych ułożonych naziemnie w 9 rzędach skierowanych na południe, o mocy minimalnej 450 Wp,
2) zastosowanie optymalizatorów mocy zależnie od konfiguracji i ilości paneli,
3) wykonanie i ułożenie konstrukcji montażowych pod panel PV,
4) zastosowanie falownika DC/AC umożliwiającego pracę z panelami z optymalizatorami mocy oraz i systemem monitoringu on-line,
5) zestaw okablowania DC oraz AC,
6) rozdzielnicę RPV z zestawem zabezpieczeń AC/DC i ochronników przeciwprzepięciowych,
7) budowę przyłącza kablowego niskiego napięcia,
8) ogrodzenie terenu wokół paneli fotowoltaicznych wraz montażem furtki z zamkiem.
9) montaż zabezpieczeń przeciwpożarowych i ochronnych od porażeń, jeśli są wymagane prawem,
10) przygotowanie i przekazanie Zamawiającemu dokumentów niezbędnych do przyłączenia i odebrania instalacji fotowoltaicznej przez Operatora Sieci Energetycznej oraz niezbędne do uzgodnienia wpięcia nadwyżek produkowanej energii do sieci energetycznej,
11) montaż rynien stalowych do konstrukcji paneli,
12) odprowadzenie wody opadowej do istniejących koryt betonowych lub poza obszar archiwum znajdującego się pod terenem na którym zlokalizowane będą panele,
13) wykonanie izolacji przeciwwilgociowej pomieszczeń archiwum, poprzez ułożenie powierzchniowe geomembrany EPDM, odpornej na warunki atmosferyczne (wysokie i niskie temperatury).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
09332000-5 - Instalacje słoneczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena najkorzystniejszej złożonej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówieniaSEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 370762,21 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 743111,88 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
| 2023-04-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |