Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 40kWp +/-3% na dachu istniejącego budynku PSPR oraz zasilanie i montaż 2 stacji ładowania samochodów elektrycznych w Mielcu
Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00181985
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00181985/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2023-04-18 20:39
- Lokalizacja
- Mielec, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4054231e-b830-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 8171945415
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00181985 z dnia 2023-04-18 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 40kWp +/-3% na dachu istniejącego budynku PSPR oraz zasilanie i montaż 2 stacji ładowania samochodów elektrycznych w Mielcu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 831364262
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Żeromskiego 22
1.5.2.) Miejscowość: Mielec
1.5.3.) Kod pocztowy: 39-300
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL824 - Tarnobrzeski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 177736301
1.5.8.) Numer faksu: +48 177800552
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@pogotowie-mielec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pogotowie-mielec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://pogotowie-mielec.logintrade.net/rejestracja/ustawowe.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 40kWp +/-3% na dachu istniejącego budynku PSPR oraz zasilanie i montaż 2 stacji ładowania samochodów elektrycznych w Mielcu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4054231e-b830-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00181985
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-18
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00101399/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.4 Wykonanie w formule zaprojektuj i wybuduj instalacji fotowoltaicznej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00117435
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PN.4.2023.PSPR
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 206967,09 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych i wykonanie dostaw w ramach zadania pn. Budowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 40kWp +/_3% na istniejącym budynku PSPR oraz zasilanie i montaż 2 stacji ładowania samochodów elektrycznych w Mielcu przy ul. Żeromskiego 22.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności:
2.1. Wykonanie projektu budowlanego oraz dokumentacji projektowej wykonawczej,
2.2. Uzyskanie w imieniu Zamawiającego odpowiednich opinii, uzgodnień i decyzji administracyjnych, niezbędnych do realizacji inwestycji,
2.3. Wykonanie robót budowlanych, rozbiórkowych, modernizacyjnych i montażowych, instalacyjnych i wykończeniowych,
2.4. Przekazanie dokumentacji powykonawczej w formie papierowej i elektronicznej tożsamej
z papierową,
2.5. Wykonanie dokumentacji: Instrukcja użytkowania obiektu,
2.6. Wykonywanie niezbędnych przeglądów technicznych i serwisowanie systemów w ramach gwarancji,
2.7. Wyposażenie w zakresie wynikającym z Programu Funkcjionalno-Użytkowego.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera projekt umowy, stanowiący Załącznik nr 4 do SWZ oraz Program Funkcjonalno-Użytkowy, stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ.
4. Zamawiający, zgodnie art. 95 ust. 1 ustawy, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę wszystkich osób wykonujących czynności w zakresie realizacji przedmiotu zamówienia dotyczące wykonywania następujących prac: robót rozbiórkowych i demontażowych, robót wykończeniowych, instalacji elektrycznych i teletechnicznych (m.in. wykonanie instalacji, dostawa i montaż osprzętu) i innych prac ogólnobudowlanych (obowiązek ten nie dotyczy sytuacji, gdy czynności te będą wykonywane samodzielnie i osobiście przez osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą w postaci tzw. samozatrudnienia jako podwykonawcy), jeżeli wykonywanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. kodeks pracy (Dz. U. z 2022 r. poz. 1510 ze zm.). Sposób weryfikacji zatrudnienia tych osób oraz uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem tych osób oraz sankcje z tytułu niespełnienia tych wymagań określone zostały we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ. Zamawiający nie wymaga zatrudnienia na podstawie umowy o pracę osób pełniących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 09332000-5 - Instalacje słoneczne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45261215-4 - Pokrywanie dachów panelami ogniw słonecznych
45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego
45314310-7 - Układanie kabli
45315300-1 - Instalacje zasilania elektrycznego
45317300-5 - Elektryczne elektrycznych urządzeń rozdzielczych
45316200-7 - Instalowanie urządzeń sygnalizacyjnych
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71321000-4 - Usługi inżynierii projektowej dla mechanicznych i elektrycznych instalacji budowlanych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt 3 ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.W prowadzonym postępowaniu złożono trzy oferty. Oferta z najniższą ceną w wysokości 228 514,07 zł została odrzucona jako niezgodna z warunkami zamówienia. Ceny dwóch pozostałych ofert tj. 277 805,54 zł i 350 181,00 zł przekraczają kwotę, jaką Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Na realizację zamówienia Zamawiający zamierzał, bowiem zgodnie z informacją zamieszczoną przed otwarciem ofert przeznaczyć kwotę w wysokości 254 569,52 zł brutto. Zamawiający biorąc pod uwagę swoje możliwości finansowe nie zdecydował się na zwiększenie kwoty którą zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
| 2023-04-18 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |