Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Olesno

Gmina Olesno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00060033
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00060033/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-23 14:24
Lokalizacja
Olesno, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d005acf6-f326-4ac8-95e3-73a270a324a5
Identyfikator
5761562352
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeń

Wykonawcy

2 przyznane

BERNARD KUSOlesno, PL · lot 0
184 950 PLN
BERNARD KUSOlesno, PL · lot 1
246 240 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00060033 z dnia 2025-01-23

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Olesno

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Olesno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398600

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Pieloka 21

1.5.2.) Miejscowość: Olesno

1.5.3.) Kod pocztowy: 46-300

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski

1.5.7.) Numer telefonu: 343597841

1.5.8.) Numer faksu: 343597842

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@olesno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.olesno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/olesno/proceedings

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Olesno

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d005acf6-f326-4ac8-95e3-73a270a324a5

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00060033

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-23

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00042382/18/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.10 Zimowe utrzymanie dróg na terenie miasta i gminy Olesno

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00536602

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 271.30.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie zimowe dróg na terenie Miasta i Gminy Olesno obejmuje wykonywanie prac porządkowych i usuwanie skutków zimy zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu w tym:
a. odśnieżanie z całej szerokości ulic, dróg gruntowych, dróg asfaltowych, zatok autobusowych i utrzymaniem stałej przejezdności,
b. usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich środków powodujących szorstkość nawierzchni,
c. posypanie piaskiem lub innym właściwym środkiem powodującym szorstkość nawierzchni po odgarnięciu śniegu i lodu,
3.2 W ramach niniejszego zamówienia wykonawca zobowiązany jest do:
a) odśnieżania dróg (dróg publicznych oraz wewnętrznych, ulic, zatok autobusowych) na terenie miasta i gminy oraz parkingu przy ul. Wachowskiej;
b) zapobiegania powstawaniu oraz usuwania śliskości przez stosowanie środków chemicznych lub zwiększających przyczepność poprzez poprawę tarcia (np. piasek, sól);
c) wywożenia śniegu w miejsce wskazane przez zamawiającego (w przypadku obfitych opadów);
d) zapewnienie całodobowego dyżuru gotowości sprzętu oraz bieżącej kontroli stanu dróg w ramach „Akcji Zima”;
e) zapewnienie całodobowej stałej łączności telefonicznej lub faks, e-mail z Zamawiającym dla przyjmowania zgłoszeń od pracownika Zamawiającego – zlecenie potwierdzone SMS lub faks lub e-mail oraz zgłaszanie pracownikowi Zamawiającego sytuacji na drogach;
f) codziennego kontaktu z wszystkimi sołtysami Gminy Olesno w celu sprawdzania przejezdności dróg gminnych oraz przedkładania Zamawiającemu wykazu kontaktów;
g) przy intensywnych, długotrwałych opadach śniegu, silnych wiatrach powodujących powstawanie zawiei i zamieci śnieżnych, należy koncentrować działalność na zapewnieniu przejezdności dróg o największym znaczeniu komunikacyjnym;
h) podstawienia sprzętu służącego do wykonania przedmiotu zamówienia w dniu i miejscu wskazanym przez Zamawiającego w celu zainstalowania urządzeń służących do monitoringu pracy sprzętu;
3.3 Prace powinny być wykonywane tak, aby zachować stałą przejezdność dróg oraz by nie utrudniać innym użytkownikom korzystania z dróg będących przedmiotem zamówienia.
3.4 Materiały potrzebne do realizacji zamówienia (m.in. piach, piach z solą ) zapewnia Wykonawca.
3.5 Prognozowana ilość godzin sprzętu potrzebnego do realizacji przedmiotu zamówienia:
Zadanie częściowe nr 1:
Równiarka drogowa – 50 godzin; Nośnik z pługiem – 450 godzin; Nośnik z piaskarką (piach z solą) – 75 godzin; Załadunek i wywóz nagromadzonego śniegu – 50 godzin.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 120000 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie zimowe dróg na terenie Miasta i Gminy Olesno obejmuje wykonywanie prac porządkowych i usuwanie skutków zimy zmierzających do zwiększenia bezpieczeństwa ruchu w tym:
a. odśnieżanie z całej szerokości ulic, dróg gruntowych, dróg asfaltowych, zatok autobusowych i utrzymaniem stałej przejezdności,
b. usuwanie śliskości zimowej przy zastosowaniu odpowiednich środków powodujących szorstkość nawierzchni,
c. posypanie piaskiem lub innym właściwym środkiem powodującym szorstkość nawierzchni po odgarnięciu śniegu i lodu,
3.2 W ramach niniejszego zamówienia wykonawca zobowiązany jest do:
a) odśnieżania dróg (dróg publicznych oraz wewnętrznych, ulic, zatok autobusowych) na terenie miasta i gminy oraz parkingu przy ul. Wachowskiej;
b) zapobiegania powstawaniu oraz usuwania śliskości przez stosowanie środków chemicznych lub zwiększających przyczepność poprzez poprawę tarcia (np. piasek, sól);
c) wywożenia śniegu w miejsce wskazane przez zamawiającego (w przypadku obfitych opadów);
d) zapewnienie całodobowego dyżuru gotowości sprzętu oraz bieżącej kontroli stanu dróg w ramach „Akcji Zima”;
e) zapewnienie całodobowej stałej łączności telefonicznej lub faks, e-mail z Zamawiającym dla przyjmowania zgłoszeń od pracownika Zamawiającego – zlecenie potwierdzone SMS lub faks lub e-mail oraz zgłaszanie pracownikowi Zamawiającego sytuacji na drogach;
f) codziennego kontaktu z wszystkimi sołtysami Gminy Olesno w celu sprawdzania przejezdności dróg gminnych oraz przedkładania Zamawiającemu wykazu kontaktów;
g) przy intensywnych, długotrwałych opadach śniegu, silnych wiatrach powodujących powstawanie zawiei i zamieci śnieżnych, należy koncentrować działalność na zapewnieniu przejezdności dróg o największym znaczeniu komunikacyjnym;
h) podstawienia sprzętu służącego do wykonania przedmiotu zamówienia w dniu i miejscu wskazanym przez Zamawiającego w celu zainstalowania urządzeń służących do monitoringu pracy sprzętu;
3.3 Prace powinny być wykonywane tak, aby zachować stałą przejezdność dróg oraz by nie utrudniać innym użytkownikom korzystania z dróg będących przedmiotem zamówienia.
3.4 Materiały potrzebne do realizacji zamówienia (m.in. piach, piach z solą ) zapewnia Wykonawca.
3.5 Prognozowana ilość godzin sprzętu potrzebnego do realizacji przedmiotu zamówienia:
Zadanie częściowe nr 2:
Nośnik z pługiem - 400 godzin; Nośnik z piaskarką (piach z solą) – 300 godzin; Załadunek i wywóz nagromadzonego śniegu – 50 godzin.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90620000-9 - Usługi odśnieżania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

4.5.5.) Wartość części: 120000 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 184950 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 184950 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 184950 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Bernard Kus

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5761023170

7.3.3) Ulica: Rynek 15/37

7.3.4) Miejscowość: Olesno

7.3.5) Kod pocztowy: 46-300

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 184950 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-10-30 do 2025-04-30

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 246240 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 246240 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 246240 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe Bernard Kus

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5761023170

7.3.3) Ulica: Rynek 15/37

7.3.4) Miejscowość: Olesno

7.3.5) Kod pocztowy: 46-300

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-10-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 246240 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2024-10-30 do 2025-04-30
2025-01-23 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi