Remont i przebudowa drogi powiatowej Nr 1582B odc. dł. ok. 0,3 km i drogi powiatowej Nr 1575B odc. od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1576B do Mulawicz dł. ok. 3,7 km

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BIELSKU PODLASKIM

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00184349
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00184349/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-20 09:04
Lokalizacja
Bielsk Podlaski, podlaskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fdc1a150-c190-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
Identyfikator
5431823513
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie nawierzchni drógUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie linii telefonicznychRoboty budowlane w zakresie dróg podrzędnychRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00184349 z dnia 2023-04-20

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont i przebudowa drogi powiatowej Nr 1582B odc. dł. ok. 0,3 km
i drogi powiatowej Nr 1575B odc. od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1576B do Mulawicz dł. ok. 3,7 km

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W BIELSKU PODLASKIM

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 050667320

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Widowska 1

1.5.2.) Miejscowość: Bielsk Podlaski

1.5.3.) Kod pocztowy: 17-100

1.5.4.) Województwo: podlaskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL842 - Łomżyński

1.5.7.) Numer telefonu: 085 833 26 83

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@pzdbielsk.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzdbielsk.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-fdc1a150-c190-11ed-8261-62cbbe4d0ca4

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność


zarządzanie drogami powiatowymi

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont i przebudowa drogi powiatowej Nr 1582B odc. dł. ok. 0,3 km
i drogi powiatowej Nr 1575B odc. od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1576B do Mulawicz dł. ok. 3,7 km

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fdc1a150-c190-11ed-8261-62cbbe4d0ca4

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00184349

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-20

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00023298/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Remont i przebudowa drogi powiatowej Nr 1581B odc. dł. ok. 0,3 km i drogi powiatowej Nr 1575B odc. od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1576B do Mulawicz dł. ok. 3,7 km

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00133261

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: T.343.3.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest remont i przebudowa drogi powiatowej Nr 1582B odc. dł. ok. 0,3 km i drogi powiatowej Nr 1575B odc. od skrzyżowania z drogą powiatową Nr 1576 B do Mulawicz dł. ok. 3,7 km.
2. W ramach tej inwestycji zostaną wykonane:
Zadanie A. Rozbudowa, przebudowa i remont drogi powiatowej Nr 1582B w Wyszkach w rejonie Szkoły Podstawowej – poprawa bezpieczeństwa użytkowników drogi (zgodnie z załączoną dokumentacją)
Zadanie B. Przebudowa drogi powiatowej Nr 1575B od km rob. 0+552,0 do km rob. 1+712,0 (zgodnie z załączoną dokumentacją)
Zadanie C. Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1575B od km rob. 1+712,0 za skrzyżowanie z drogą gminną w m. Mulawicze (zgodnie z Programem funkcjonalno – użytkowym, w skrócie PFU).
Zasady realizacji inwestycji:
Inwestycja będzie realizowana w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (druga edycja). Przewidywany okres realizacji inwestycji powyżej 12 miesięcy wiąże się z zapłatą za wykonane prace/roboty w dwóch transzach:
- pierwsza po zakończeniu wydzielonego etapu prac w ramach realizacji inwestycji
Ustala się, że pierwsza zapłata nastąpi po całkowitym zakończeniu Zadań A i B na kwotę wykonanych i rozliczonych robót, lecz nie większą niż 3 600 000 zł brutto.
- druga po zakończeniu realizacji inwestycji
Zadanie A i Zadanie B należy zrealizować i rozliczyć w 2023 r.
3. Miejsce wykonania robót: droga powiatowa Nr 1582B i 1575B, teren gminy Wyszki, powiat bielski, województwo podlaskie.
4. Szczegółowy opis i zakres wykonania przedmiotu zamówienia zawiera Program funkcjonalno – użytkowy (PFU) oraz dokumentacja projektowa (zadanie A i B), w skład której wchodzą projekty wykonawcze, przedmiary robót, kosztorysy ofertowe oraz specyfikacje techniczne, które są załącznikami niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty. Cena ofertowa 14.612.125,34 zł jedynej oferty złożonej w postępowaniu znacznie przewyższa możliwości finansowe Zamawiającego, ponieważ na sfinansowanie niniejszego zamówienia zamierzał przeznaczyć kwotę 7.500.000,00 zł brutto.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

2023-04-20 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane