„Poprawa BRD na przejściach dla pieszych w ciągu DK94 w m. Skarbimierz i Żłobizna”
GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00184522
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00184522/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-20 09:46
- Lokalizacja
- Opole, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-fb6f2d79-cc5f-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 7540003773
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00184522 z dnia 2023-04-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Poprawa BRD na przejściach dla pieszych w ciągu DK94 w m. Skarbimierz i Żłobizna”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA DRÓG KRAJOWYCH I AUTOSTRAD ODDZIAŁ W OPOLU
1.3.) Oddział zamawiającego: Oddział w Opolu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 017511575
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Niedziałkowskiego 6
1.5.2.) Miejscowość: Opole
1.5.3.) Kod pocztowy: 45-085
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 77 401 63 10
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi_opole@gddkia.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gddkia.gov.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://gddkia.eb2b.com.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami krajowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Poprawa BRD na przejściach dla pieszych w ciągu DK94 w m. Skarbimierz i Żłobizna”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fb6f2d79-cc5f-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00184522
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00137980/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Poprawa brd w ciągu DK94 w m. Skarbimierz i Żłobizna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00153109
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: O/OP.D-3.2411.16.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1541463,41 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest w szczególności do zaprojektowania i wykonania następujących
robót:
1. Budowa drogi dla pieszych i rowerów po stronie lewej DK94 na odcinku m. Skarbimierz - m. Żłobizna (od km 140+450 do
km 141+450) o nawierzchni bitumicznej o szerokości wynoszącej 3m.
2. Budowa oświetlenia dedykowanego na istniejącym przejściu dla pieszych oraz przejeździe dla rowerzystów w km ok.
140+515 (obręb skrzyżowania z DK39).
3. Dostosowanie istniejącej infrastruktury dla niechronionych uczestników ruchu drogowego poprzez:
• Rozbiórkę istniejącego fragmentu chodnika o nawierzchni brukowej i nienormatywnej szerokości (od km 140+545 do km
140+780) oraz innych istniejących fragmentów chodników, celem przystosowania do ruchu pieszych i rowerzystów.
• Zmianę lokalizacji istniejącego oświetlenia drogowego na odcinku od km ok. 140+558 do km ok. 140+760, oraz w
miejscach innych w przypadku gdy konieczność taka wynikać będzie z wykonania dokumentacji projektowej.
• W km ok. 141+312 (skrzyżowanie z drogą powiatową nr 20220, ul. Ks. Makarskiego) zmianę organizacji ruchu poprzez
utworzenie przejazdu dla rowerów oraz zmianę sygnalizacji świetlnej w zakresie soczewek, które wskazywać będą sygnały
dla pieszych i rowerzystów z obecnego sygnału S-5 uwzgledniającego jedynie pieszych użytkowników.
4. Budowa przepustów drogowych w km ok. 141+200 oraz w km ok. 140+850.
5. Montaż wszystkich niezbędnych znaków pionowych, poziomych oraz urządzeń BRD w tym systemu fakturowego dla
prowadzenia osób z dysfunkcjami wzrokowymi tzw. płytki ostrzegawcze.
6. Wykonanie innych czynności dla celu realizacji przedsięwzięcia wynikających z zakończenia etapu projektowanie np.
• Budowa skutecznego systemu odwodnienia (w tym obiektów inżynierskich).
• Oczyszczenie i udrożnienie istniejących urządzeń służących do odwodnienia drogi.
• Wykonanie oświetlenia drogowego na całym odcinku projektowanej drogi dla pieszych i rowerów, w miejscach bez źródła światła - odcinki pomiędzy oświetlonymi przejściami dla pieszych.
• Budowę kanału technologicznego.
• Wymianę istniejących słupów elektrycznych / słupów oświetlenia drogowego.
• Wykonanie ewentualnych nasadzeń zieleni: drzew (forma pienna) i krzewów wzdłuż drogi dla pieszych i rowerów.
• Przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod – i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i
energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci gazowych, cieplnych, urządzeń
melioracyjnych i hydrologicznych.
• Wzmocnienie podłoża gruntowego dla uzyskania właściwych warunków posadowienia wykonywanych nawierzchni,
obiektów oraz innych elementów.
• Dowiązanie się z drogą do istniejącej infrastruktury drogowej.
• Wznowienie/ustalenie/wydzielenie granic pasów drogowych dróg budowanych i przebudowywanych w ramach inwestycji,
znajdujących się w liniach rozgraniczających inwestycji, z uwzględnieniem ich projektowanej kategorii i opracowanie szkicu
przebiegu granic tych pasów drogowych.
• Wszelkie Roboty wynikające z konieczności podłączenia odcinka do istniejącego układu komunikacyjnego wraz z jego
ewentualną przebudową i zmianą organizacji ruchu wynikającą z przyjętych rozwiązań.
• Po zakończeniu Robót pełną rekultywację terenów zajętych przez zaplecza techniczne i socjalne, plac budowy, drogi
tymczasowe – wykonane na potrzeby Wykonawcy i budowy oraz wszelkich innych terenów przekształconych przez
Wykonawcę.
• Wykonanie wszystkich czynności związanych z wdrażaniem nowej organizacji ruchu.
• Wykonanie innych czynności związanych z realizacją przedmiotowego przedsięwzięcia, nie ograniczając się do wyżej
wymienionych robót.
Wykonawca zobowiązany jest wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z wszystkimi wymaganiami określonymi w PFU, w
logicznej całości niezbędnej do zakończenia procesu projektowania i wynikających z obowiązujących przepisów prawa, w
ramach Kwoty Ryczałtowej
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
45000000-7 - Roboty budowlane
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233294-6 - Instalowanie sygnalizacji drogowej
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego złożono jednąofertę, z ceną ofertową 4 797 000,00 zł brutto. Cena ta przewyższa kwotę, jaką
zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia tj.: 1 896 000,00 zł
brutto.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4797000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4797000,00 PLN
| 2023-04-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |