Przebudowa budynku przy ul. Kolejowej 11 w Iłowej na potrzeby realizacji zadania pn. „Dobre Miejsce - Centrum Aktywności Społecznej w Iłowej” w formule „zaprojektuj i wybuduj"
Gmina Iłowa
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00185415
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00185415/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-20 13:12
- Lokalizacja
- Iłowa, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-85d4b31a-8825-11ed-94da-6ae0fe5e7159
- Identyfikator
- 9241802585
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00185415 z dnia 2023-04-20 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa budynku przy ul. Kolejowej 11 w Iłowej na potrzeby realizacji zadania pn. „Dobre Miejsce - Centrum Aktywności Społecznej w Iłowej” w formule „zaprojektuj i wybuduj"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Iłowa
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770853
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Żeromskiego 27
1.5.2.) Miejscowość: Iłowa
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: 68 368 14 00
1.5.8.) Numer faksu: 68 368 14 01
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ilowa@ilowa.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.ilowa.info.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
www.ilowa.info.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa budynku przy ul. Kolejowej 11 w Iłowej na potrzeby realizacji zadania pn. „Dobre Miejsce - Centrum Aktywności Społecznej w Iłowej” w formule „zaprojektuj i wybuduj"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-85d4b31a-8825-11ed-94da-6ae0fe5e7159
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00185415
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-20
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00033159/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Przebudowa budynku przy ul. Kolejowej 11 w Iłowej na potrzeby realizacji zadania pn. „Dobre Miejsce - Centrum Aktywności Społecznej w Iłowej” w formule „zaprojektuj i wybuduj
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00525116
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IZP-I.271.27.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest „Przebudowa budynku przy ul. Kolejowej 11 w Iłowej na potrzeby realizacji zadania pn. „Dobre Miejsce - Centrum Aktywności Społecznej w Iłowej” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
Zamówienie obejmuje wykonanie pełnobranżowej dokumentacji technicznej obejmującej projekt architektoniczno-budowlany, projekt wykonawczy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót z podziałem na branże:
- Projekt Zagospodarowania Terenu
- projekt architektoniczny,
- projekt konstrukcyjny,
- projekt instalacji sanitarnych i C.O.
- projekt instalacji elektrycznych i teletechnicznych
oraz wykonanie robót budowlanych na podstawie opracowanej dokumentacji technicznej. Dokumentacja techniczna oraz roboty budowlane musza być zgodne z załączoną dokumentacją przetargową stanowiącą załącznik nr 8 do SWZ.
Projekt zakłada powstanie wielofunkcyjnego obiektu, w którym
zajdzie się m.in. żłobek, Dzienny Dom Seniora (DDS), Zakład Opieki Zdrowotnej lub gabinety lekarzy specjalistów, pomieszczenia na inkubator przedsiębiorczości, pomieszczenia wielofunkcyjne, coworkingowe, do zajęć integracyjnych i warsztatowych realizowanych m.in. w ramach Komisji Przeciwdziałania Alkoholizmowi i Narkomanii wraz z niezbędnym zapleczem administracyjno-biurowym, gospodarczym, technicznym i socjalnym. Całość mieścić się będzie w budynku dawnej placówki edukacyjnej przy ul. Kolejowej 11 w Iłowej. Budynek jest niezagospodarowany, zlokalizowany jest w strefie rewitalizacji. Budynek zostanie rozbudowany w części przyziemia oraz dobudowana zostanie część budynku, w której znajdą się w parterze niezbędne pomieszczenia techniczne, klatka schodowa i szyb windowy. Budynek zostanie dostoswany na potrzeby osób ze szczególnymi potrzebami, w tym niepełnosprawnych i będzie spełniał funkcje społeczne, edukacyjne, gospodarcze, turystyczne, kulturalne. Parter - ZOZ lub gabinety specjalistyczne. Do tego celu zaadaptowane zostaną pomieszczenia użytkowane do tej pory jako pom. techniczne. Część techniczna przeniesiona zostanie do nowoprojektowanej części. Cześć ZOZ’u zostanie wydzielona i stanowić będzie odrębny funkcjonalnie obszar w budynku. P1 - piętro pierwsze zostanie przebudowane i zaadaptowane na potrzeby żłobka. Przebudowie podlegać będzie cześć po starej klatce schodowej. Obszar po starych schodach wykorzystany zostanie pod Inkubator Przedsiębiorczości z bezpośrednim
dostępem z klatki schodowej. Dobudowana od północnej strony część obiektu powiększy powierzchnie użytkową żłobka. P2,3- piętro drugie i trzecie w całości zagospodarowane zostanie na potrzeby usług związanych z aktywizacją społeczną mieszkańców gminy Iłowa w tym DDS, siedziba stowarzyszeń m.in. osób niepełnosprawnych. Na 2 piętrze zlokalizowane będą m.in. sala do zajęć
warsztatowych, sala wielofunkcyjna, pomieszczenia dziennego pobytu dla seniorów oraz dzieci niepełnosprawnych, studio nagrań, węzeł sanitarny oraz aneks. Na piętrze trzecim zaprojektowana będzie sala do prowadzenia zajęć i obsługi obserwatorium astronomicznego (kopuła zlokalizowana zostanie na dachu części dobudowanej), pomieszczenia centrum kreatywności, pomieszczenia do terapii psychologicznych oraz dodatkowe pomieszczenia dla potrzeb biurowo-warsztatowych.
UWAGA:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca w ramach przedmiotu zamówienia dostosował pomieszczenia położone w poziomie 0 (zgodnie z PFU) do prowadzenia działalności leczniczej (POZ) wraz z gabinetami specjalistycznymi w tym pracownią RTG zgodnie ze stosownymi regulacjami prawnymi w tym zakresie. Jeśli pomieszczenia zlokalizowane w poziomie 0 (zgodnie z PFU) nie będą spełniały wymagań przepisów prawa, Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany sposobu przeznaczenia pomieszczeń oraz poszczególnych poziomów na etapie prac projektowych w ramach wynagrodzenia ryczałtowego określonego w ofercie Wykonawcy.
Ponadto Zamawiający zmienia zapisy PFU w odniesieniu do poziomy parteru. Zamawiający wymaga, aby wszystkie rozwiązania projektowe oraz roboty budowlane w zakresie wszystkich branż obejmowały kondygnacje parteru mieszczącego klub dziecięcy.
2. Nazwy i kody zamówienia według Wspólnego Słownika Zamówień CPV):
71221000-3, 45210000-2, 45400000-1, 45111291-4
3. W ramach zamówienia wykonane zostaną następujące rodzaje robót:
- wykonanie pełnobranżowej dokumentacji technicznej obejmującej projekt architektoniczno-budowlany, projekt wykonawcy, specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ.
- roboty budowlane zgodnie z załącznikiem nr 8 do SWZ
- roboty pomocnicze, przygotowawcze i porządkowe oraz naprawa ewentualnych uszkodzeń,
- zagospodarowanie terenu, w tym uporządkowanie,
- przeprowadzenie wymaganych prób, badań i sprawdzeń
- przygotowanie dokumentów wymaganych przepisami prawa związanych z oddaniem obiektu do użytku,
- współpraca z Inspektorem Nadzoru Inwestorskiego i Zamawiającym
- uzyskanie w imieniu Zamawiającego wszelkich niezbędnych uzgodnień, decyzji, zezwoleń związanych z wykonaniem i oddaniem przedmiotu zamówienia do użytku w tym uzyskanie ostatecznej decyzji o pozwoleniu na użytkowanie/zgłoszenie zakończenia robót.
4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja techniczna, przedmiar robót i specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych (zał. nr 8 do SWZ). Zamawiający zastrzega, że załączone przedmiary stanowią element pomocniczy do przygotowania oferty. Tym samym zamawiający wymaga skalkulowania i ujęcia w ofercie wszystkich elementów i robót do osiągnięcia zakresu określonego w dokumentacji technicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 2
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8500530 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8794500 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8500530 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: „AMS-BUD” Michał Sobierajski
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5981488592
7.3.3) Ulica: Zamkowa
7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra
7.3.5) Kod pocztowy: 65-086
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-04-11
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 8500530 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2023-04-20 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |