Bieżące utrzymanie terenów gminnych - część 1

Miasto Racibórz

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00060951
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00060951/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2025-01-24 08:46
Lokalizacja
Racibórz, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5f8baf52-2c3a-48ea-956c-b2fd458a6555
Identyfikator
6391002175
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi sprzątaniaUsługi odśnieżaniaUsługi usuwania oblodzeńUsługi w zakresie trawnikówUsługi utrzymania parkówUsługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonychUsługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabawRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychUsługi wycinania drzewUsługi pielęgnacji drzewSadzenie drzewUsługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotówNaprawa terenów rekreacyjnychUsługi wywozu odpadów

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO KOMUNALNE - SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRacibórz, PL · lot 0
2 578 690,75 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00060951 z dnia 2025-01-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Bieżące utrzymanie terenów gminnych - część 1

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Racibórz

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258397

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Króla Stefana Batorego 6

1.5.2.) Miejscowość: Racibórz

1.5.3.) Kod pocztowy: 47-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL227 - Rybnicki

1.5.7.) Numer telefonu: 327550710

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@um.raciborz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bipraciborz.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.raciborz.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Bieżące utrzymanie terenów gminnych - część 1

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5f8baf52-2c3a-48ea-956c-b2fd458a6555

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00060951

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00216264/17/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

2.3.1 Bieżące utrzymanie terenów gminnych - część 1

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00647536

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Zamawiający sprawuje nad Przedsiębiorstwem Komunalnym Sp. z o.o. kontrolę, odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami i polegającą na wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej os. prawnej. Spółka powołana jest do wykon. podst. zadań Gminy, w zakresie jej statutowych zad.Jest gospodarczo oraz organizacja zależna od Zamawiającego oraz mu podległa. Zamawiający powołuje Radę Nadzorczą spółki.Ponad 90% działalności kontrolow. os. prawnej dotyczy wyk. zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę. Średni przychód osiągnięty przez PK w odniesieniu do usług, dostaw lub robót budowl. w okresie 3 lat poprzedzających
zamówienie przekroczył 90%,co przedstawia oświadczenie spółki. Przedstawiony przychód uwzględnia całą działalność organu kontrolow. Ponad 90% przychodu generowane jest w ramach zad. stanowiących zad.powierzone spółce przez Zamawiającego.W kontrolow. os. prawnej nie ma bezpośre. udziału kapitału prywatnego.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.43.2024

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 8393452,24 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 3579660,64 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest bieżące utrzymanie terenów gminnych na terenach parków, skwerów, zieleńców, zieleni przydrożnej oraz w zieleni gminnych pasów drogowych w Raciborzu związanych z bieżącym utrzymaniem zieleni oraz koszeniem trawników i łąk w parkach, na zieleńcach, skwerach oraz pasach zieleni przydrożnej, wybiegu i toalety dla psów oraz utrzymanie ścieżek rowerowych na wałach przeciwpowodziowych. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) Bieżącą pielęgnację i utrzymanie terenów parków, skwerów, zieleńców oraz zieleni przydrożnej, 2) Bieżące utrzymanie czystości i porządku oraz koszenie terenów zieleni miejskiej oraz wybiegów dla psów, 3) Utrzymanie i modernizacja ścieżek rowerowych poza pasami dróg gminnych. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia
zawierają załączniki do zaproszenia do negocjacji. Pozostałe wymagania określono we wzorze umowy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 90910000-9 - Usługi sprzątania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90620000-9 - Usługi odśnieżania

90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń

77314100-5 - Usługi w zakresie trawników

77313000-7 - Usługi utrzymania parków

77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych

50870000-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabaw

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

77211400-6 - Usługi wycinania drzew

77211500-7 - Usługi pielęgnacji drzew

77211600-8 - Sadzenie drzew

77340000-5 - Usługi okrzesywania drzew oraz przycinania żywopłotów

45236290-9 - Naprawa terenów rekreacyjnych

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6390001529

7.3.3) Ulica: Adamczyka 10

7.3.4) Miejscowość: Racibórz

7.3.5) Kod pocztowy: 47-400

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2578690,75 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2025-01-01 do 2025-08-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2025-01-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi