Bieżące utrzymanie obiektów mostowych na terenie Powiatu Karkonoskiego w roku 2023
Powiat Karkonoski - Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00188909
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00188909/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-24 11:25
- Lokalizacja
- Jelenia Góra, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-7da0e878-b356-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 6112503548
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00188909 z dnia 2023-04-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Bieżące utrzymanie obiektów mostowych na terenie Powiatu Karkonoskiego w roku 2023
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Karkonoski - Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 230821492
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kochanowskiego 10
1.5.2.) Miejscowość: Jelenia Góra
1.5.3.) Kod pocztowy: 58-500
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski
1.5.7.) Numer telefonu: (75) 64-731-00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@powiatkarkonoski.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.powiatkarkonoski.eu/5918
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7da0e878-b356-11ed-9236-36fed59ea7dd1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Bieżące utrzymanie obiektów mostowych na terenie Powiatu Karkonoskiego w roku 20232.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7da0e878-b356-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00188909
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00064597/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Bieżące utrzymanie obiektów mostowych na terenie Powiatu Karkonoskiego w roku 2023
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00110267
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.272.1.3.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 1313821,15 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 455284,56 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia dotyczy planowanych do wykonania w okresie realizacji zamówienia robót budowlanych związanych z bieżącym utrzymaniem obiektów mostowych na terenie Powiatu Karkonoskiego w roku 2023.
2. Roboty w ramach w/w zamówienia będą polegały w zależności od potrzeb na:
a) wykonaniu robót przygotowawczych i rozbiórkowych na obiektach inżynierskich polegających na: cięciu piłą nawierzchni bitumicznych i betonowych, ręczne lub mechaniczne rozebranie nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych o grubości do 5 cm, mechanicznym lub ręcznym skuciu nierówności betonu na powierzchniach pionowych i poziomych, rozbiórkach elementów betonowych i żelbetowych, demontażu krawężników betonowych, kamiennych, demontażu poręczy mostowych, barier energochłonnych, czyszczenie ręczne przez szczotkowanie powierzchni betonowych poziomych, pionowych, skośnych i cylindrycznych, wykonaniu ręcznych robót ziemnych, transporcie na wysypisko materiałów z rozbiórek.
W ramach robót przygotowawczych wykonać należy również roboty polegające na czyszczeniu elementów stalowych mostów w celu wykonania zabezpieczeń antykorozyjnych, czyszczeniu dylatacji z wkładką neoprenową na obiektach, ręcznym czyszczeniu wpustów mostowych i przykanalików na obiektach inżynieryjnych, ścinaniu poboczy. Wykonaniu rusztowań kolumnowych i podwieszanych w celu prowadzenia robót na obiektach.
b) wykonaniu remontu cząstkowego nawierzchni bitumicznej betonem asfaltowym wyprodukowanym w stacjonarnej wytwórni mas bitumicznych (lub w okresie zimowym z recyklera lub masą na „zimno”) wraz z wykonaniem wszystkich czynności towarzyszących tj. naprawa nawierzchni betonem asfaltowym z frezowaniem miejsc uszkodzonych, frezowanie garbów na nawierzchni z betonu asfaltowego, naprawa nawierzchni betonem asfaltowym z wycinaniem, obcięciem krawędzi, spryskaniem całej powierzchni naprawianego miejsca asfaltem upłynnionym w ilości 0,4 kg/m2 oraz wywiezienie wyciętej nawierzchni na wysypisko; minimalna grubość układanej warstwy z betonu asfaltowego na jezdniach dróg wynosi 5 cm; minimalna grubość układanej warstwy z betonu asfaltowego na chodnikach wynosi 4 cm.
c) wykonaniu innych bieżących napraw i konserwacji między innymi takich jak:
- frezowanie nawierzchni, garbów na jezdni,
- naprawa – rozbiórka oraz montaż balustrad mostów,
- naprawa jezdni i chodników z kostki kamiennej, betonowej,
- malowanie elementów konstrukcji stalowych mostów – farbami antykorozyjnymi,
- regulacja wysokościowa kratek ściekowych,
- wymiana uszkodzonych rusztów wpustów mostowych,
- wymiana uszkodzonych krawężników i obrzeży (kamiennych lub betonowych),
- wymiana lub wykonanie izolacji płyty pomostowej,
- uszczelnienie spękań dylatacji przez zalanie masa zalewową na gorąco,
- przygotowaniu, wykonaniu i montażu zbrojenia prętami śr. 10-28 mm,
- naprawy elementów betonowych i żelbetowych takich jak gzymsy wsporniki, przyczółki, płyty ustrojów nośnych,
- betonowaniu elementów mostów,
- wykonaniu napraw powierzchni pionowych i poziomych zaprawami PCC,
- wykonanie murów i skrzydeł z kamienia łamanego,
- wykonaniu umocnień skarp, dna rowu, stożków,
- wymiana elementów barier sprężystych,
- regulacja wpustów z wymianą i bez wymiany urządzenia, zasypywanie przestrzeni za ścianami budowli inżynieryjnych przy użyciu ubijaków mechanicznych - pospółką.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ (Dział VI) oraz Załączniku Nr 5 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45221111-3 - Roboty budowlane w zakresie mostów drogowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający – na podstawie uchwały Zarządu Powiatu KarkonoskiegoNr 347/1150/23 z dnia 21 kwietnia 2023 r. w sprawie unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na realizację zadania pn.: „Bieżące utrzymanie obiektów mostowych na terenie Powiatu Karkonoskiego w roku 2023” – zatwierdził:
1) odrzucenie Oferty Nr 1, złożonej przez WPN Sp. z o.o., z siedzibą: ul. Osiedle Robotnicze 51, 58-500 Jelenia Góra – na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3 i pkt 10 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą Pzp – z uwagi na to, że oferta jest niezgodna z przepisami ustawy Pzp oraz zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu;
2) odrzucenie Oferty Nr 2, złożonej przez Kółko Rolnicze w Siedlęcinie, z siedzibą: ul. Lwówecka 24, Siedlęcin, 58-508 Jelenia Góra – na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 z późn. zm.) – z uwagi na złożenie przez Wykonawcę oferty z rażąco niską ceną w stosunku do przedmiotu zamówienia oraz fakt, iż udzielone przez Wykonawcę wyjaśnienia nie uzasadniają podanej w ofercie ceny.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
| 2023-04-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |