Poprawa dostępności komunikacyjnej na terenie Gminy Wola Uhruska

GMINA WOLA UHRUSKA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00189800
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00189800/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-24 15:05
Lokalizacja
Wola Uhruska, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3b19e44d-b75c-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
Identyfikator
5651446722
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty w zakresie budowy drógUsługi pomiaroweUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaFundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszegoRoboty w zakresie regulacji ruchuRoboty drogoweRoboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00189800 z dnia 2023-04-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa dostępności komunikacyjnej na terenie Gminy Wola Uhruska

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA WOLA UHRUSKA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 110197859

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Parkowa 5

1.5.2.) Miejscowość: Wola Uhruska

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-230

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@wolauhruska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: ugwolauhruska.bip.lubelskie.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3b19e44d-b75c-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Poprawa dostępności komunikacyjnej na terenie Gminy Wola Uhruska

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3b19e44d-b75c-11ed-b8d9-2a18c1f2976f

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00189800

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00086248/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Poprawa dostępności komunikacyjnej na terenie Gminy Wola Uhruska

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00114542

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.9.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 5290744,24 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji technicznej tj. projektów budowlanych i technicznych, uzyskanie niezbędnych pozwoleń (decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach, decyzje o warunkach zabudowy lub lokaliacji inwestycji celu publicznego, pozwolenia na budowę lub decyzje o zatwierdzeniu inwestycji drogowej), a następnie wykonanie robót budowlanych, związanych z budową i przebudową dróg gminnych w ramach zadania „Poprawa dostępności komunikacyjnej na terenie Gminy Wola Uhruska”.
Roboty budowlane obejmują w szczególności:
- Wytyczenie granic pasa drogowego na odcinkach objętych opracowaniem,
- Wykonanie korekt wysokościowych, przełożenia oraz zabezpieczenia podziemnej infrastruktury technicznej w miejscach kolizji z projektowaną infrastrukturą drogową.
- Wykonanie wytyczenia przebiegu geometrycznego trasy drogi.
- Wytyczenie i wykonanie kanału technologicznego wraz z jego wszystkimi niezbędnymi elementami (dotyczy dróg publicznych, jeśli będzie wymagany).
- Wykonanie odhumusowania istniejących zieleńców w zakresie niezbędnym wynikającym z usytuowania projektowanych elementów infrastruktury drogowej.
- Wykonanie korytowania pod konstrukcję jezdni drogi i pod elementy infrastruktury drogowej tj. włączenia dróg innych kategorii.
- Wykonanie konstrukcji drogi gminnej zgodnie z PZT
- Wykonanie poboczy gruntowych.
- Wykonanie oznakowanie pionowego.
4.2. Opis inwestycji.
Inwestycja w formule „zaprojektuj i wybuduj” polega na wykonaniu dokumentacji projektowej z mapami, uzyskaniu niezbędnych zgód, pozwoleń i decyzji, a następnie budowie lub przebudowie dróg w poszczególnych miejscowościach gminy Wola Uhruska. Projekt obejmuje zaprojektowanie i budowę lub przebudowę dróg publicznych (gminnych) oraz dróg wewnętrznych na terenie sołectw Józefów, Mszanka, Mszanna, Mszanna-Kolonia, Stanisławów i Wola Uhruska. W ramach projektu powstanie ok. 11,5 km dróg, w tym ok. 0,47 km dróg o nawierzchni utwardzonej (asfalt) oraz częściowo betonowej (płyty betonowe w dwóch rzędach wypełnione żwirem).
Projekt obejmuje następujące drogi:
1) WolaUhruska, działka: 1089, długość: 0,47 km, nawierzchnia: asfalt;
2) Józefów,działka: 191, 320/1, długość: 1,6 km, nawierzchnia: płyty betonowe JOMB;
3) Mszanka, działka: 193, 138, długość: 1,12 km, nawierzchnia: płyty betonowe
JOMB;
4) Mszanna, działka: 438, 440, długość: 1 km, nawierzchnia: płyty betonowe JOMB;
5) Mszanna, działka: 435, 443, długość: 1,06 km, nawierzchnia: płyty betonowe JOMB;
6) Mszanna, działka: 434, 436,437,443,172, długość: 1,55 km, nawierzchnia:płyty betonoweJOMB;
7) Mszanna, działka: 432/1, 443, długość: 0,83 km, nawierzchnia: płyty betonowe JOMB; 8) Mszanna-Kolonia, działka: 117/1, długość: 0,74 km, nawierzchnia: płyty betonowe JOMB;
9) Mszanna-Kolonia, działka: 479, długość: 0,57 km, nawierzchnia:płyty betonoweJOMB; 10) Stanisławów, działka: 139, 13, 140, 67/14, długość: 0,86 km, nawierzchnia: płyty betonowe JOMB;
11) Stanisławów, działka: 1, 13, długość: 0,69 km, nawierzchnia: płyty betonowe JOMB; 12) Stanisławów, działka: 144, 66, 13, długość: 1,09 km, nawierzchnia: płyty betonowe JOMB.
Długości poszczególnych dróg podano jako szacunkowe, ostateczna długość zostanie ustalona w projektach budowlanych – dopuszcza się odchylenie długości o ±10% od podanej wartości szacunkowej. Realizacja projektu wpłynie korzystnie na poprawę jakości życia mieszkańców oraz stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Włączenia do dróg wyższej kategorii (drogi powiatowe i wojewódzkie) należy wykonać zgodnie z załączonymi warunkami włączenia (Załącznik nr 1a), a koszty tych włączeń ująć w cenie ofertowej.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71355000-1 - Usługi pomiarowe

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233300-2 - Fundamentowanie autostrad, dróg, ulic i ścieżek ruchu pieszego

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

45233140-2 - Roboty drogowe

45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Po dokonanej analizie możliwości finansowej jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8219036,23 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 8219036,23 PLN

2023-04-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane