Budowa i przebudowa około 7 km dróg gminnych na terenie Gminy Świekatowo
Gmina Świekatowo
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00189843
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00189843/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-24 15:23
- Lokalizacja
- Świekatowo, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-c20596c8-c16f-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
- Identyfikator
- 5591418187
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00189843 z dnia 2023-04-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i przebudowa około 7 km dróg gminnych na terenie Gminy Świekatowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Świekatowo
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 092351073
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Dworcowa 3
1.5.2.) Miejscowość: Świekatowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 86-182
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL618 - Świecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.wamka@swiekatowo.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swiekatowo.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c20596c8-c16f-11ed-8261-62cbbe4d0ca41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa i przebudowa około 7 km dróg gminnych na terenie Gminy Świekatowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c20596c8-c16f-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00189843
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00131468
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.1.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa odcinka drogi gminnej nr 030809C (ul. Wybudowanie, Świekatowo). Długość budowanej drogi wynosi 936,34 m.Istniejąca droga gminna stanowi dojazd do zabudowy jednorodzinnej, pól, gospodarstw
rolnych, działek mieszkaniowych oraz zakładów pracy w miejscowości Świekatowo, jak również poprzez drogę gminną nr 030808C stanowi tranzyt do innych miejscowości.
Istniejąca droga gminna posiada nawierzchnię gruntową. Występują liczne koleiny i
nierówności, szczególnie w porze wzmożonych opadów deszczu lub wiosennych roztopów.
Wzdłuż drogi znajdują się przystanki komunikacji zbiorowej, nie ma chodników. Występują
obustronne pobocza gruntowe, istniejące zjazdy na posesje oraz na pola.
Początek budowanej drogi znajduje się na skrzyżowaniu z drogą gminną nr 030808C, a koniec na terenie działki nr 415 ark. 14 obręb 0018 Świekatowo.
W skład zadania inwestycyjnego wchodzą:
przygotowanie terenu pod budowę (oznakowanie terenu),
rozbiórka elementów dróg,
usunięcie karpin po wyciętych drzewach i krzewach wraz z zasypaniem dołów piaskiem wraz z zagęszczeniem i odtworzeniem konstrukcji istniejących nawierzchni,
usunięcie warstwy ziemi urodzajnej (humusu),
wykonanie robót ziemnych,
wykonanie koryta pod konstrukcje poszczególnych nawierzchni,
wyprofilowanie i zagęszczenie podłoża,
wykonanie warstwy odsączającej z piasku,
wykonanie warstwy wzmacniającej z gruntu stabilizowanego cementem Rm=2,5Mpa,
wykonanie dolnej warstwy podbudowy z mieszanki przekruszonego betonu stab. mech. 0/31,5 mm o grub. po zagęszczeniu 15 cm - zgodnie z wymaganiami WT-4 dla kruszyw z recyklingu (tabela A.1),
wykonanie górnej warstwy podbudowy z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm o grub. po zagęszczeniu 5 cm,
wykonanie nawierzchni jezdni (w-wa wiążąca i w-wa ścieralna) z betonu asfaltowego,
wykonanie nawierzchni zjazdów z betonu asfaltowego lub z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm,
wykonanie obustronnych poboczy o nawierzchni z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie 0/31,5 mm,
wykonanie oznakowania pionowego i poziomego,
regulacja wysokościowa istniejących zaworów,
zabezpieczenie rurami ochronnymi istniejących kabli podziemnych,
wykonanie terenów zielonych wraz z profilowaniem, humusowaniem i obsianiem trawą,
wykonanie robót wykończeniowych,
inwentaryzacja powykonawcza.
Parametry techniczne dla budowanej drogi gminnej:
Klasa drogi - „D”
Kategoria ruchu - KR1
Prędkość projektowa - 30 km/h
Szerokość jezdni - 4,50 m
Spadek poprzeczny jezdni na prostej - 2,0%
Szerokość poboczy - 0,75 m
Spadek poprzeczny poboczy - 8,0%
Szerokość zjazdów - nie więcej niż szerokość jezdni na drodze
W liniach rozgraniczających inwestycji zlokalizowane są następujące urządzenia
towarzyszące:
sieć elektroenergetyczna,
sieć telekomunikacyjna,
sieć wodociągowa.
Projekt uzgodniono ze wszystkimi instytucjami, których uzbrojenie techniczne przebiega w
okolicach projektowanej inwestycji.
Wykonawca będzie zobowiązany do zabezpieczenia pni drzew obudową z desek do wysokości pierwszych gałęzi, czyli około 2 m, określonej jednak indywidualnie dla każdego drzewa.
Inwestycja jest zlokalizowana częściowo w strefie „B” ochrony konserwatorskiej, obejmującej zespół zabudowy wiejskiej.
Jeżeli w trakcie prowadzenia robót budowlanych lub ziemnych, odkryty zostanie przedmiot, co do którego istnieje przypuszczenie, iż jest on zabytkiem, wykonawca będzie zobowiązany:
wstrzymać wszelkie roboty mogące uszkodzić lub zniszczyć odkryty przedmiot,
zabezpieczyć, przy użyciu dostępnych środków, ten przedmiot i miejsce jego odkrycia,
niezwłocznie zawiadomić o tym właściwego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, a jeśli nie jest to możliwe Wójta Gminy Świekatowo.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.5.) Wartość części: 1331382,11 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wykonanie na podstawie opracowanej dokumentacji projektowej budowy i przebudowy dróg na terenie Gminy Świekatowo z podziałem na następujące odcinki :1. Droga gminna nr 030801C w m. Lipienica o długości ok. 2930 m
2. Droga gminna nr 000006C w m. Zalesie Królewskie i Lipienica o długości ok. 596 m
3. Droga gminna nr 030805C o długości ok. 2654 m
4. Droga gminna nr 030819C odcinek ul. Ogrodowej w m. Świekatowo o długości ok. 109 m.
Każdy z odcinków dróg stanowi odrębne zadanie, które nie stanowi odrębnej części zamówienia.
Przedmiot zamówienia podzielony został na dwa etapy wykonawcze :
Etap I – opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi opiniami, uzgodnieniami i decyzjami administracyjnymi zezwalającymi na prowadzenie robót budowlanych, w tym decyzji o pozwoleniu lub zgłoszeniu na realizację inwestycji drogowej.
Etap II – wykonanie robót budowlanych w oparciu o przyjętą przez Zamawiającego
dokumentacje projektową wraz z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenie
zakończenia robót budowlanych do Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego.
W ramach prowadzonej budowy wykonawca zapewni :
nadzór przyrodniczy w zakresie wynikającym ze szczególnych przepisów, oraz decyzji środowiskowych uwarunkowaniach przedsięwzięcia, pozwolenia wodnoprawnego,
nadzór autorski nad opracowaną dokumentacją projektową.
uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 5172683 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 5 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Okoliczności, jakie wystąpiły ( brak oferty na Część Nr 2 ), a także to, że z braku własnych środków finansowych Gmina nie jest w stanie pokryć zobowiązania nawet na Część Nr 1 oznacza, że dalsze prowadzenie postępowania nie leży w interesie publicznym.
Sytuacja, jaka wynikła po upływie terminu składania ofert i otwarciu ofert, nie była możliwa do przewidzenia, że zostaną złożone oferty tylko na jedną z części zadania inwestycyjnego, a nie będzie oferty na drugą z części.
Stąd też z uwagi na nie spełnienie warunku Programu Inwestycji Strategicznych ( oferty na cała zadanie inwestycyjne w jednym postępowaniu ) i brak możliwości skutecznego zawarcia umowy z którymkolwiek z wykonawców, którzy złożyli oferty powoduje, że postępowanie Zamawiający jest zobowiązany unieważnić.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1098291,35 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1373743,09 PLN
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
brak ofert
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
| 2023-04-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |