Przebudowa dróg gminnych ul. Ciasnej w Sobótce i ul. Słonecznej w Rogowie Sobóckim
Gmina Sobótka
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00190438
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00190438/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-25 09:14
- Lokalizacja
- Sobótka, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6407d820-cf8c-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
- Identyfikator
- 8961000784
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00190438 z dnia 2023-04-25 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa dróg gminnych ul. Ciasnej w Sobótce i ul. Słonecznej w Rogowie Sobóckim
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sobótka
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931935112
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 1
1.5.2.) Miejscowość: Sobótka
1.5.3.) Kod pocztowy: 55-050
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sobotka.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.sobotka.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
http://platformazakupowa.pl/pn/gmina_sobotka1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Przebudowa dróg gminnych ul. Ciasnej w Sobótce i ul. Słonecznej w Rogowie Sobóckim2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6407d820-cf8c-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00190438
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-25
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00014541/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.5 Przebudowa dróg gminnych ul. Ciasnej w Sobótce i ul. Słonecznej w Rogowie Sobóckim
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00158909
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RIiGK.271.5.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2357723,58 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych oraz prac projektowych w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa dróg gminnych ul. Ciasnej w Sobótce i ul. Słonecznej w Rogowie Sobóckim”. Niniejsza inwestycja podzielona jest na dwa zasadnicze zakresy (etapy):
• ETAP I – Przebudowa ul. Ciasnej w Sobótce
• ETAP II – Przebudowa ul. Słonecznej w Rogowie Sobóckim
ETAP I. Przebudowa ul. Ciasnej w Sobótce – w formule zaprojektuj wybuduj
Zamawiający w ramach niniejszego etapu przewiduje wykonanie przebudowy ul. Ciasnej i części ul. Parkowej w Sobótce. Wykonawca w celu wykonania niniejszego zadania winien jest na podstawie przedłożonego przez Zamawiającego programu funkcjonalno-użytkowego wraz z opiniami i uzgodnieniami zaprojektować oraz wykonać roboty budowlane z niego wynikające.
Zakres robót projektowych do wykonania:
W zakres wchodzi wykonanie projektu budowlanego (projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego, projektu technicznego, a także uzyskanie wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień) oraz projektów wykonawczych na podstawie przekazanego przez Zamawiającego PFU.
1) Inwentaryzacja zagospodarowania pasa drogowego
2) Projekt organizacji ruchu tymczasowego wraz z obsługą i organizacją placu budowy
3) Projekt drogowy wraz z odtworzeniem nawierzchni
4) Projekt kanalizacji deszczowej
5) Projekt organizacji ruchu docelowego
6) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót
7) Kosztorysy tożsame z ofertą Wykonawcy
8) Inne opracowania niezbędne do zatwierdzenia dokumentacji projektowej i realizacji robót
9) Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót na podstawie opracowanych projektów wykonawczych
ETAP II – Przebudowa ul. Słonecznej w Rogowie Sobóckim - w formule zaprojektuj wybuduj.
Zamawiający w ramach niniejszego etapu przewiduje wykonanie przebudowy ul. Słonecznej w Rogowie Sobóckim. Wykonawca w celu wykonania niniejszego zadania winien jest na podstawie przedłożonego przez Zamawiającego programu funkcjonalno-użytkowego wraz z opiniami i uzgodnieniami zaprojektować oraz wykonać roboty budowlane z niego wynikające.
Zakres robót projektowych do wykonania:
W zakres wchodzi wykonanie projektu budowlanego (projektu zagospodarowania terenu, projektu architektoniczno-budowlanego, projektu technicznego, a także uzyskanie wszystkich wymaganych opinii, uzgodnień) oraz projektów wykonawczych na podstawie przekazanego przez Zamawiającego PFU.
1) Inwentaryzacja zagospodarowania pasa drogowego
2) Projekt organizacji ruchu tymczasowego wraz z obsługą i organizacją placu budowy
3) Projekt drogowy wraz z odtworzeniem nawierzchni
4) Projekt kanalizacji deszczowej
5) Projekt organizacji ruchu docelowego
6) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót
7) Kosztorysy tożsame z ofertą Wykonawcy
8) Inne opracowania niezbędne do zatwierdzenia dokumentacji projektowej i realizacji robót
9) Pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją robót na podstawie opracowanych projektów wykonawczych
Pozostałe warunki zamówienia zostały określone w SWZ oraz załącznikach.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zgodnie z art. 255 ust. 3 ustawy Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia jeżeli oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba, że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny najkorzystniejszej oferty.W dniu 17.04.2023 r. Zamawiający podał kwoty jakie zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia:
2 900 000,00 zł brutto. Następnie dokonano otwarcia ofert w przedmiotowym postępowaniu.
Wpłynęły następujące oferty:
Oferta nr 1 - BERGER BAU Sp. z o.o., ul. Szczecińska 11,54-517 Wrocław -3 938 662,74 zł brutto,
Oferta nr 2 ELEKTROTIM S.A. ul. Stargardzka 8, 54-156 Wrocław,– 3 677 700,00 zł brutto.
Ceny ww. ofert znacznie przewyższają kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3677700,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3938662,74 PLN
| 2023-04-25 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |