Usługa wsparcia eksploatacji systemu TETA na potrzeby CUI dla Politechniki Gdańskiej TASK

Politechnika Gdańska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2025/BZP 00061587
Numer ogłoszenia
2025/BZP 00061587/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2025-01-24 10:34
Lokalizacja
Gdańsk, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1ee715c9-c502-4ba4-8848-f9a4df438cf9
Identyfikator
5840203593
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie wsparcia systemu

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2025/BZP 00061587 z dnia 2025-01-24

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Usługa wsparcia eksploatacji systemu TETA na potrzeby CUI dla Politechniki Gdańskiej TASK

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Politechnika Gdańska

1.3.) Oddział zamawiającego: Centrum Zamówień Publicznych

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001620

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Narutowicza 11/12

1.5.2.) Miejscowość: Gdańsk

1.5.3.) Kod pocztowy: 80-233

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL633 - Trójmiejski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ewakield@pg.edu.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pg.edu.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/pg_edu

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa wsparcia eksploatacji systemu TETA na potrzeby CUI dla Politechniki Gdańskiej TASK

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1ee715c9-c502-4ba4-8848-f9a4df438cf9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00061587

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-24

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/271/055/U/24

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa licencji oraz świadczenie usługi wsparcia w eksploatacji posiadanego Systemu wraz z dostarczaniem nowych jego wersji wytworzonych przez Wykonawcę (Zakres Podstawowy), w tym również wersji wytworzonych w wyniku zmian wspólnie wypracowanych przez Zamawiającego i Wykonawcę wraz z dostarczeniem odpowiednich licencji na oprogramowanie baz danych, o ile będą one niezbędne do zgodnego z prawem i zakresem funkcjonalnym używania posiadanego Systemu przez Zamawiającego (Zakres Opcjonalny).
2. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych we wzorze umowy stanowiącym Załącznik nr 4do SWZ.
3. Przedmiot zamówienia obejmuje zamówienie podstawowe oraz zamówienie objęte prawem opcji. Zakres i wielkość zamówienia podstawowego i zamówień objętych prawem opcji przedstawiono w szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 2) oraz w formularzu rzeczowo cenowym (Załącznik nr 1)

4.5.3.) Główny kod CPV: 72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający w Specyfikacji Warunków Zamówienia (Rozdział XIV) opisał kryteria oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
Ocenie podlegał m.in. wymagany czas na usunięcie wad systemu w kategorii Błąd systemu liczony w dniach, wskazany przez Wykonawcę w formularzu „Oferta”.
Wykonawca w Formularzu oferty oświadczył, iż czas na usunięcie wad systemu w kategorii Błąd systemu liczony w dniach wynosi: 3 dni w przypadku błędu – awaria i 21 dni w przypadku błędu – normalnego, co jest niezgodne z warunkami zamówienia. Wykonawcy z opisie przedmiotu zamówienia opisał Błąd systemu jako „Wadę powodującą pogorszenie funkcjonalności lub wydajności Systemu, która ma wpływ na jakość eksploatacji Systemu. Wadę powodującą niemożność korzystania z istotnych elementów/funkcji Systemu, ograniczającą dostęp niektórym użytkownikom systemu, bądź powodującą przerwy w pracy Systemu” bez wskazywania przyczyny wystąpienia awarii. Dodatkowo zgłoszona, w przypadku błędu systemu, wada powinna być usunięta w czasie do 7 dni roboczych.
W związku z powyższym, oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 5 ustawy Pzp [Zamawiający odrzuca ofertę jeżeli jej treść jest niezgodna z warunkami zamówienia].

Oferta złożona przez Wykonawcę Unit4 Polska sp. z o.o była jedyną ofertą złożoną w przedmiotowym postępowaniu dlatego Zamawiający unieważnia przedmiotowe postepowanie.
2025-01-24 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy