Usługa polegająca na przygotowaniu, porcjowaniu oraz dowozie gorących posiłków oraz suchego prowiantu dla około 30 świadczeniobiorców Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu dziennie.
Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00061963
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00061963/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-24 11:32
- Lokalizacja
- Sosnowiec, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ee4aa914-d8ae-408b-8375-489f8dbf3ba8
- Identyfikator
- 6440015167
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00061963 z dnia 2025-01-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa polegająca na przygotowaniu, porcjowaniu oraz dowozie gorących posiłków oraz suchego prowiantu dla około 30 świadczeniobiorców Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu dziennie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Sosnowiec- miasto posiadające prawa powiatu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000515885
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Aleja Zwycięstwa 20
1.5.2.) Miejscowość: Sosnowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 41-200
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: m.wygledacz@um.sosnowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.um.sosnowiec.pl
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa polegająca na przygotowaniu, porcjowaniu oraz dowozie gorących posiłków oraz suchego prowiantu dla około 30 świadczeniobiorców Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu dziennie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ee4aa914-d8ae-408b-8375-489f8dbf3ba8
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00061963
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00652041
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Podstawą prawną przeprowadzenia postępowania w trybie zamówienia z wolnej ręki jest art. 305 pkt 2) ustawy Pzp, który stanowi, że: „Zamawiający może udzielić zamówienia w trybie z wolnej ręki, jeżeli: w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym nie złożono żadnej oferty albo wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione”.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.C.271.1.123.2024.MW
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na codziennym przygotowaniu (na bazie własnych produktów z wykorzystaniem własnego zaplecza kuchennego), porcjowaniu oraz dowozie posiłków (gorących posiłków i suchego prowiantu) dla maksymalnie 30 świadczeniobiorców Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu.
Usługa jest realizowana w ramach wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2023 – 2028 wprowadzonego Uchwałą nr 149 Rady Ministrów z dnia 23 sierpnia 2023 roku.
Dowóz gorących posiłków następować będzie do miejsc wskazanych przez Zamawiającego codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 15:00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy i weekendów. Na każdy dzień ustawowo wolny od pracy przypadający w ciągu tygodnia oraz na każdy dzień weekendu, wydawany będzie suchy prowiant przy dowozie gorącego posiłku.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku nr 2 do Zaproszenia – Projektowanych postanowieniach umownych (PPU).
3. WYMAGANIA ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ ZAMÓWIENIA NA PODSTAWIE ART. 96 USTAWY PZP OBEJMUJĄCE ASPEKTY SPOŁECZNE.
Zamawiający określa wymagania związane z realizacją zamówienia, które obejmują aspekty społeczne związane z zatrudnieniem lub oddelegowaniem do realizacji zamówienia 1 osoby niepełnosprawnej w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jednolity: Dz.U. z 2024 r., poz. 44, ze zmianami).
Zamawiający informuje, że nie wymaga, aby zatrudnienie przybrało formę umowy o pracę. Zatrudnienie, o którym mowa powyżej może przybrać m.in. formę umowy cywilnoprawnej, stosunku służbowego czy umowy nakładczej.
Wskazana osoba niepełnosprawna winna być bezpośrednio zaangażowana do realizacji zamówienia. Wymóg zatrudnienia osoby niepełnosprawnej może być realizowany przez Wykonawcę lub Podwykonawcę zamówienia publicznego.
a) Określenie liczby i okresu wymaganego zatrudnienia lub oddelegowania osób, których dotyczy ten wymóg.
Zamawiający wymaga zatrudnienia lub oddelegowania do realizacji zamówienia 1 osoby niepełnosprawnej w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jednolity: Dz.U z 2024 r., poz. 44 ze zmianami) przez cały okres świadczenia usługi.
b) Sposób dokumentowania spełnienia przez Wykonawcę wymagań, uprawnienia Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez Wykonawcę tego wymagania oraz sankcje z tytułu ich niespełnienia – zostały zawarte w projektowanych postanowieniach umownych stanowiących Załącznik nr 2 do Zaproszenia – PPU.
4. Zgodnie z art. 31 ust. 2 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość 1 wznowienia zamówienia, polegającego na powtórzeniu przedmiotu zamówienia na okres równy okresowi realizacji umowy przed wznowieniem.
5. Zamawiający poinformuje pisemnie Wykonawcę, że skorzysta ze wznowienia najpóźniej dwa miesiące przed upływem terminu obowiązywania umowy. Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie pisemnej oświadczenie o wyrażeniu zgody na wznowienie zamówienia w terminie do 7 dni od dnia otrzymania informacji od Zamawiającego. W przypadku braku odpowiedzi Wykonawcy w wyżej wymienionym okresie, Zamawiający uzna, że Wykonawca nie wyraża zgody na wznowienie zamówienia.
6. W przypadku niepoinformowania Wykonawcy w terminie opisanym w ust. 1.5., należy przyjąć, że Zamawiający nie będzie korzystał ze wznowienia. Wykonawca nie będzie miał żadnych roszczeń w stosunku do Zamawiającego, w przypadku gdy Zamawiający ze wznowienia nie skorzysta.
4.5.3.) Główny kod CPV: 55300000-3 - Usługi restauracyjne i dotyczące podawania posiłków
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
55521000-8 - Usługi w zakresie dostarczania posiłków do prywatnych gospodarstw domowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 400679,14 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:
zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty społeczne
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ALAMART Michał Łoziński
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6443175776
7.3.4) Miejscowość: Sosnowiec
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2024-12-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 400679,14 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31| 2025-01-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |