Modernizacja gminnej ciepłowni opalanej biomasą (słomą), w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - edycja III PGR

Gmina Grabowiec

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00193035
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00193035/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-26 11:20
Lokalizacja
Grabowiec, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d108def6-d2bb-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
9222942983
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneIzolacja cieplnaCiągniki

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00193035 z dnia 2023-04-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja gminnej ciepłowni opalanej biomasą (słomą), w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - edycja III PGR

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Grabowiec

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Grabowiec

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368492

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 3

1.5.2.) Miejscowość: Grabowiec

1.5.3.) Kod pocztowy: 22-425

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.) Numer telefonu: 84 651 24 74

1.5.8.) Numer faksu: 84 651 24 74

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@grabowiec.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.grabowiec.pl/gmina/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://grabowiec.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja gminnej ciepłowni opalanej biomasą (słomą), w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - edycja III PGR

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d108def6-d2bb-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00193035

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00025039/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Modernizacja gminnej ciepłowni opalanej biomasą (słomą), w ramach Programu Inwestycji Strategicznych - edycja III PGR

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00165456

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP/11/2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.2. Zadanie polega na modernizacji gminnej ciepłowni opalanej słomą. Ciepłownia została uruchomiona w 1996 roku, jako jedna z pierwszych tego typu instalacji w Polsce. Przedsięwzięcie finansowane było w 43,9% z dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w 14% z dotacji z Fundacji Ekofundusz, w 13,3% ze środków własnych Gminy Grabowiec, w 1,9% z dotacji Wojewody Zamojskiego, a w 26,9% z pożyczki pochodzącej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Do ciepłowni przyłączone są budynki użyteczności publicznej tj.: Urząd Gminy Grabowiec, Zespół Szkół, Gminny Ośrodek Kultury, Ośrodek Zdrowia, Izba Pamięci oraz Kościół Parafialny w Grabowcu, plebania i dwa sklepy. Głównym celem modernizacji ciepłowni jest wymiana kotłów, zbiorników kumulujących ciepło oraz pozyskanie sprzętu niezbędnego dla funkcjonowania ciepłowni (ciągniki, którymi obecnie dysponuje ciepłownia pochodzą z 1996 r., natomiast prasa została zakupiona w 2008 r. – sprzęt ten jest już bardzo wysłużony i użytkowanie jego generuje bardzo duże koszty, ponieważ występują w nim liczne awarie. Na jeden sezon grzewczy potrzebne jest sprasowanie i zwiezienie ponad 4.000 bel słomy). W ramach planowanej inwestycji przewidziane są następujące prace: • wykucie z muru ościeżnic stalowych okiennych; • rozebranie fragmentu ściany zewnętrznej o grubości 50 cm; • montaż bramy panelowej otwieranej na łańcuch bez napędu; • uzupełnienie tynków zwykłych wewnętrznych przy bramie; • wykonanie obróbek blacharskich przy bramie; • demontaż zainstalowanych kotłów; • demontaż zbiorników kumulujących ciepło; • montaż nowych kotłów o mocy 650 kW; • montaż zbiorników kumulujących ciepło; • modernizacja istniejącej instalacji elektrycznej kotłowni; • modernizacja instalacji ciepłowniczej kotłowni; • uruchomienie i sprawdzenie funkcjonowania kotłowni; • zakup i dostawa ciągnika rolniczego;• zakup i dostawa prasy do prasowania słomy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45321000-3 - Izolacja cieplna

4.5.5.) Wartość części: 1337944,51 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.2. Zadanie polega na modernizacji gminnej ciepłowni opalanej słomą. Ciepłownia została uruchomiona w 1996 roku, jako jedna z pierwszych tego typu instalacji w Polsce. Przedsięwzięcie finansowane było w 43,9% z dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w 14% z dotacji z Fundacji Ekofundusz, w 13,3% ze środków własnych Gminy Grabowiec, w 1,9% z dotacji Wojewody Zamojskiego, a w 26,9% z pożyczki pochodzącej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Do ciepłowni przyłączone są budynki użyteczności publicznej tj.: Urząd Gminy Grabowiec, Zespół Szkół, Gminny Ośrodek Kultury, Ośrodek Zdrowia, Izba Pamięci oraz Kościół Parafialny w Grabowcu, plebania i dwa sklepy. Głównym celem modernizacji ciepłowni jest wymiana kotłów, zbiorników kumulujących ciepło oraz pozyskanie sprzętu niezbędnego dla funkcjonowania ciepłowni (ciągniki, którymi obecnie dysponuje ciepłownia pochodzą z 1996 r., natomiast prasa została zakupiona w 2008 r. – sprzęt ten jest już bardzo wysłużony i użytkowanie jego generuje bardzo duże koszty, ponieważ występują w nim liczne awarie. Na jeden sezon grzewczy potrzebne jest sprasowanie i zwiezienie ponad 4.000 bel słomy). W ramach planowanej inwestycji przewidziane są następujące prace: • wykucie z muru ościeżnic stalowych okiennych; • rozebranie fragmentu ściany zewnętrznej o grubości 50 cm; • montaż bramy panelowej otwieranej na łańcuch bez napędu; • uzupełnienie tynków zwykłych wewnętrznych przy bramie; • wykonanie obróbek blacharskich przy bramie; • demontaż zainstalowanych kotłów; • demontaż zbiorników kumulujących ciepło; • montaż nowych kotłów o mocy 650 kW; • montaż zbiorników kumulujących ciepło; • modernizacja istniejącej instalacji elektrycznej kotłowni; • modernizacja instalacji ciepłowniczej kotłowni; • uruchomienie i sprawdzenie funkcjonowania kotłowni; • zakup i dostawa ciągnika rolniczego;• zakup i dostawa prasy do prasowania słomy.

4.5.3.) Główny kod CPV: 16700000-2 - Ciągniki

4.5.5.) Wartość części: 1077117,79 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Zamawiający przed otwarciem ofert działając na podstawie art. 222 ust. 4 ustawy Pzp, zamieścił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o maksymalnej kwocie jaką zamierza przeznaczyć na realizację zamówienia w części 1, tj. - 1.337.944,51 zł brutto

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu na część 1 wpłynęła jedna oferta, której kwota wynosi 4 305 000,00 zł brutto

Zgodnie z powyższym, cena jedynej oferty na część 1 przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w tej części. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty niepodlegającej odrzuceniu.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zgodnie z dyspozycją art. 255 pkt. 2) ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli wszystkie złożone wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo oferty podlegały odrzuceniu.

Zamawiający informuje, iż w przedmiotowym postępowaniu na część 2 wpłynęła jedna oferta, która podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 3) ustawy Pzp, w zw. z art. 63 ust. 2 ustawy Pzp. Uzasadnienie odrzucenia oferty zawarto w dalszej części pisma.

Z uwagi na odrzucenie oferty jedynego wykonawcy, brak jest oferty, która mogłaby zostać wybrana.

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

2023-04-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane