"Termomodernizacja i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Czarnej Górnej z przeznaczeniem na Szkolne Schronisko Młodzieżowe"

GMINA CZARNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00193194
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00193194/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-26 11:50
Lokalizacja
Czarna Górna, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7000fbd5-b815-11ed-9236-36fed59ea7dd
Identyfikator
6891190205
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneIzolacja cieplnaRoboty w zakresie stolarki budowlanejRoboty instalacyjne w budynkachWykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne robotyUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi projektowania architektonicznegoPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty w zakresie odwadniania gruntuRoboty w zakresie zagospodarowania terenuRoboty w zakresie usuwania glebyRoboty w zakresie kopania rowówRoboty budowlane w zakresie budynkówObiekty rekreacyjneRoboty konstrukcyjneRoboty zadaszenioweRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaWyrównywanie terenuRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie dróg dojazdowychRoboty budowlane w zakresie dróg pieszychRoboty sanitarneRoboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistyczeWykonywanie konstrukcji dachowychWykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachówWykonywanie pokryć dachowychKładzenie zaprawyPokrywanieIzolowanie dachuUszczelnianie dachuSpecjalne roboty budowlane inne niż dachoweRoboty przy wznoszeniu rusztowańDemontaż rusztowańWznoszenie rusztowańRoboty murarskie i muroweRoboty muroweRoboty murarskie w zakresie fasadRoboty w zakresie okładaniaRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty w zakresie okablowania elektrycznegoRoboty w zakresie instalacji elektrycznychMontaż instalacji piorunochronnejInstalowanie abonenckich central telefonicznychInstalowanie linii telefonicznychInstalowanie infrastruktury okablowaniaUkładanie kabliInstalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkachInstalacyjne roboty elektrotechniczneInstalowanie stacji rozdzielczychInstalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnychInne instalacje elektryczneInstalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowychInstalowanie wind i ruchomych schodówRoboty izolacyjneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychInstalowanie sprzętu gaśniczegoInstalowanie gaśnicInstalacje mechaniczneRoboty w zakresie okładziny tynkowejRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanychTynkowanieRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieInstalowanie drzwi i okien, i podobnych elementówInstalowanie stolarki niemetalowejRoboty malarskieMalowanie budynkówMalowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnychMalowanie budowliPowtórne malowanieRoboty budowlane wykończeniowe, pozostałeKładzenie płytekKładzenie terakotyKładzenie glazuryKładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścianKładzenie i wykładanie podłógKładzenie podłógKładzenie nawierzchniInstalowanie nawierzchni podłogowychPokrywanie podłógKładzenie wykładzin elastycznychZakładanie paneliWyposażenie placów zabaw

Wykonawcy

1 przyznane

'CREO' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRzeszów, PL · lot 0
5 451 360 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00193194 z dnia 2023-04-26

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
"Termomodernizacja i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Czarnej Górnej z przeznaczeniem na Szkolne Schronisko Młodzieżowe"

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA CZARNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370440028

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: 74

1.5.2.) Miejscowość: Czarna Górna

1.5.3.) Kod pocztowy: 38-710

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński

1.5.7.) Numer telefonu: 134619009

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@czarna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.czarna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-7000fbd5-b815-11ed-9236-36fed59ea7dd

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"Termomodernizacja i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Czarnej Górnej z przeznaczeniem na Szkolne Schronisko Młodzieżowe"

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7000fbd5-b815-11ed-9236-36fed59ea7dd

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00193194

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-26

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00015525/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.3 3. Termomodernizacja i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Czarnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00116492

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.6.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4411530,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia:
1) Przedmiotem zamówienia jest: „Termomodernizacja i przebudowa budynku Szkoły Podstawowej w Czarnej Górnej z przeznaczeniem na Szkolne Schronisko Młodzieżowe” w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.
2) Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Czarnej Górnej w formule zaprojektuj wybuduj wraz ze zmianą sposobu użytkowania poddasza nieużytkowego na szkolne schronisko młodzieżowe oraz dostosowaniem dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnościami.
Celem zamówienia jest poprawa efektywności energetycznej budynku Szkoły Podstawowej w Czarnej Górnej.
Inwestycja wygeneruje realne oszczędności kosztów i eksploatacji budynku. Powyższe zadanie zostanie wykonane w formule zaprojektuj-wybuduj i będzie obejmować przygotowanie dokumentacji przetargowej, na którą składają się następujące elementy:
• projekt Budowlano-Wykonawczy
• specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót
• harmonogram rzeczowo-finansowy realizacji inwestycji
Wykonawca przedstawi do akceptacji Zamawiającemu dwa harmonogramy rzeczowo – finansowe, zwane dalej „Harmonogramem”:
1) pierwszy, uproszczony - w terminie 14. dni roboczych od dnia podpisania umowy, określający terminy wykonania najważniejsze etapów umowy,
2) drugi, szczegółowy - w terminie 14 dni od dnia pozytywnego odbioru przez Zamawiającego projektu budowlanego, określającego w sposób szczegółowy co najmniej:
a) terminy rozpoczęcia i zakończenia poszczególnych robót budowlanych,
b) terminy udostępnienia Wykonawcy i oddania do użytku Zamawiającemu pomieszczeń klasowych w budynku szkoły,
c) terminy wyłączenia z użytku i oddania do ponownego użytku pozostałych pomieszczeń w szkole, w szczególności wejścia do budynku, korytarzy, klatek schodowych, szatni, toalet,
d) terminu i zakresu udostępnienia terenu wokół szkoły oraz jego przywrócenia do stanu pierwotnego.
Wykonawca otrzyma pełnomocnictwo do reprezentowania Zamawiającego przed wszystkimi instytucjami - do czasu uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

Podstawowe dane dotyczące obiektu:
Charakter budynku: użyteczność publiczna
Powierzchnia zabudowy
- budynek główny szkoły: 692,10m2 ,
- budynek łącznika: 324,15m2 ,
Łącznie: 1016,25m2
Powierzchnia użytkowa budynku
- budynek główny szkoły: 1572,29m2,
- budynek łącznika: 496,86m2 ,
Łącznie: 2069,15 m2

Powierzchnia nieużytkowego poddasza: 629,945 m2
Wysokość budynku do najwyżej położonej kalenicy: 14,10m

Budynek szkoły jest budynkiem wolnostojący wykonany w tradycyjnej murowanej technologii. Budynek ten składa się z:
• części głównej budynku obejmującej starą i nową część, o rzucie w kształcie litery "L", posiadającej dwie kondygnacje nadziemne i jedną kondygnację podziemną (stara część częściowo podpiwniczona) oraz nieużytkowe poddasze przekryte wielospadowym dachem w konstrukcji drewnianej, krytym blachą
• budynku łącznika (z halą sportową) o rzucie prostokąta, posiadającym dwie kondygnacje nadziemne, przekrytym jednospadowym dachem pulpitowym w konstrukcji drewnianej, krytym blachą a na części w technologii mieszanej: blacha + papa
• budynku hali sportowej - poza opracowaniem

Zakres zamówienia obejmuje:
a) zmianę sposobu użytkowania nieużytkowego poddasza na całoroczne schronisko młodzieżowe
b) termomodernizację budynku
c) dostosowanie dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnościami

Pozostałe prace:
• wymiana poszycia dachu
• montaż fotowoltaiki wraz ze scaleniem układów pomiarowych
• w/w wzmocnienie i przebudowa więźby dachowej po zmianach wynikających ze zmiany poszycia i montażu fotowoltaiki oraz adaptacji poddasza a także celem dostosowania jej do aktualnie obowiązujących norm obciążenia śniegiem i strefy wiatru.
• modernizacja istniejących schodów zewnętrznych;
• dla dachu budynku łącznika – demontaż istniejącego pokrycia, wzmocnienie konstrukcji dachu, docieplenie stropu dachu pulpitowego nad łącznikiem, oraz wykonanie nowego pokrycia dachu wraz z wymianą orynnowania i rur spustowych,
• wymiana istniejącej nawierzchni placu na nawierzchnię bezpieczną z poliuretanu oraz wykonanie nowej nawierzchni bezpiecznej z poliuretanu wraz z podbudową i obrzeżem w rejonie urządzeń zabawowych, które tej nawierzchni nie posiadają,
• remont zjazdu do szkoły od strony północno-wschodniej
• prace wykończeniowe;

UWAGA
Ze względu na fakt, iż podczas wykonywania robót objętych przedmiotem zamówienia, w obiekcie musi być prowadzona normalna działalność, Wykonawca zobowiązany jest do sporządzenia planu prac uwzględniające nieprzerwane działanie Szkoły Podstawowej. Pisemne zatwierdzenie planu prac przez Zamawiającego stanowi niezbędny warunek przejścia do następnego etapu realizacji zadania.

2.1. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno – Użytkowy (PFU) stanowiący – Załącznik nr 11 do SWZ oraz wzór umowy stanowiący Załącznik nr 5 do SWZ. PFU służy do ustalenia planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych oraz prawidłowego przygotowania oferty.
2.2. Prace projektowe należy wykonać zgodnie z aktualnym Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U.2021 poz. 2454).
2.3. Do rozpoczęcia robót budowlanych będzie można przystąpić po opracowaniu dokumentacji projektowej wykonanej i dostarczonej przez Wykonawcę, zatwierdzonej przez Zamawiającego oraz po uzyskaniu wymaganych przepisami uzgodnień, pozwoleń, zgłoszeń, zezwoleń, itp. (jeżeli będą wymagane prawem). Wykonanie wszystkich robót budowlanych wymagane jest w oparciu o powstałą dokumentację projektową, warunkami właściwych organów i instytucji, niniejszą SWZ, PFU oraz zawartą umowę.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45321000-3 - Izolacja cieplna

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

45000000-7 - Roboty budowlane

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112100-6 - Roboty w zakresie kopania rowów

45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków

45212140-9 - Obiekty rekreacyjne

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45223220-4 - Roboty zadaszeniowe

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45236000-0 - Wyrównywanie terenu

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233226-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg dojazdowych

45233260-9 - Roboty budowlane w zakresie dróg pieszych

45232460-4 - Roboty sanitarne

45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze

45261100-5 - Wykonywanie konstrukcji dachowych

45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45261310-0 - Kładzenie zaprawy

45261400-8 - Pokrywanie

45261410-1 - Izolowanie dachu

45261420-4 - Uszczelnianie dachu

45262000-1 - Specjalne roboty budowlane inne niż dachowe

45262100-2 - Roboty przy wznoszeniu rusztowań

45262110-5 - Demontaż rusztowań

45262120-8 - Wznoszenie rusztowań

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45262520-2 - Roboty murowe

45262521-9 - Roboty murarskie w zakresie fasad

45262650-2 - Roboty w zakresie okładania

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45311100-1 - Roboty w zakresie okablowania elektrycznego

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej

45314120-8 - Instalowanie abonenckich central telefonicznych

45314200-3 - Instalowanie linii telefonicznych

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

45314310-7 - Układanie kabli

45315000-8 - Instalowanie urządzeń elektrycznego ogrzewania i innego sprzętu elektrycznego w budynkach

45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne

45315700-5 - Instalowanie stacji rozdzielczych

45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych

45317000-2 - Inne instalacje elektryczne

45312100-8 - Instalowanie przeciwpożarowych systemów alarmowych

45313000-4 - Instalowanie wind i ruchomych schodów

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45343200-5 - Instalowanie sprzętu gaśniczego

45343220-1 - Instalowanie gaśnic

45350000-5 - Instalacje mechaniczne

45324000-4 - Roboty w zakresie okładziny tynkowej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45410000-4 - Tynkowanie

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów

45421150-0 - Instalowanie stolarki niemetalowej

45442100-8 - Roboty malarskie

45442110-1 - Malowanie budynków

45442120-4 - Malowanie budowli i zakładanie okładzin ochronnych

45442121-1 - Malowanie budowli

45442180-2 - Powtórne malowanie

45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe

45431000-7 - Kładzenie płytek

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45431200-9 - Kładzenie glazury

45432000-4 - Kładzenie i wykładanie podłóg, ścian i tapetowanie ścian

45432100-5 - Kładzenie i wykładanie podłóg

45432110-8 - Kładzenie podłóg

45432112-2 - Kładzenie nawierzchni

45432120-1 - Instalowanie nawierzchni podłogowych

45432130-4 - Pokrywanie podłóg

45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych

45451200-5 - Zakładanie paneli

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5451360,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10900000,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5451360,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CREO Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 690691120 NIP 8133062998

7.3.3) Ulica: ul. K. Baczyńskiego 9a

7.3.4) Miejscowość: Rzeszów

7.3.5) Kod pocztowy: 35-210

7.3.6.) Województwo: podkarpackie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

Wykonawca zamierza powierzyć podwykonawcom następujące części zamówienia: roboty branży budowlanej, roboty branży sanitarnej, roboty branży elektrycznej

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-04-21

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5451360,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 20 miesiące

2023-04-26 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane