Roboty budowlane polegające na budowie sieci kanalizacyjnej w miejscowości Teolin na terenie Gminy Nowosolna.

GMINA NOWOSOLNA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00195703
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00195703/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-27 12:50
Lokalizacja
Łódź, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8727dce3-d2ea-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
7282562272
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneRoboty budowlane

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00195703 z dnia 2023-04-27

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Roboty budowlane polegające na budowie sieci kanalizacyjnej w miejscowości Teolin na terenie Gminy Nowosolna.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA NOWOSOLNA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 472057780

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek Nowosolna 1

1.5.2.) Miejscowość: Łódź

1.5.3.) Kod pocztowy: 92-703

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL711 - Miasto Łódź

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminanowosolna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gminanowosolna.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/gminanowosolna

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Roboty budowlane polegające na budowie sieci kanalizacyjnej w miejscowości Teolin na terenie Gminy Nowosolna.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8727dce3-d2ea-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00195703

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-27

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00062644/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa kakanlizacji w Gminie Nowoslna

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Nowosolna: zadanie 1 – budowa kanalizacji w Teolinie (Etap I), zadanie 2 – modernizacja hydroforni w Teolinie" realizowanego w ramach PROW na lata 2014-2020, nr umowy 00118-65150-UM0500285/20 z dnia 16 marca 2021r.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00164481

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RI.271.1.4.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem niniejszego zamówienia są „Roboty budowlane polegające na budowie sieci kanalizacyjnej w miejscowości Teolin na terenie Gminy Nowosolna” w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Nowosolna: zadanie 1 – budowa kanalizacji w Teolinie (Etap I), zadanie 2 – modernizacja hydroforni w Teolinie oraz budowa kanalizacji na terenie Gminy Nowosolna”.
3.2. Szczegółowo przedmiot zamówienia został określony w:
- Projekcie Umowy - załącznik nr 8 do SWZ,
- Dokumentacji Projektowej - załącznik nr 7 do SWZ,
- Przedmiarze robót – załącznik 9 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45000000-7 - Roboty budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 256 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Działając na podstawie art. 256 w związku z art. 266 ustawy z dnia 11 września 2021r. – Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2022r. poz. 1710 ze zm. - dalej Pzp) Zamawiający informuje, że unieważnił przedmiotowe postępowanie z uwagi na nieścisłości w przygotowanej dokumentacji projektowej stanowiącej podstawę wyceny oferty. W toku przygotowywania odpowiedzi na zadane przez wykonawców pytania Zamawiający powtórnego przeglądu dokumentacji projektowej i podjął w związku z jej dużymi rozbieżnościami o unieważnieniu przedmiotowego postępowania.
Ponadto mając na uwadze fakt, że Zamawiający jako formę wynagrodzenia przyjął wynagrodzenie ryczałtowe, podjętą decyzją chciał ograniczyć ryzyko wykonania zamówienia istniejące po stronie Wykonawcy zamówienia publicznego, które związane było z niedostatecznie dokładnym opisem przedmiotu zamówienia w zakresie przebiegu sieci kanalizacyjnej opisanej w dwóch różnych dokumentacjach projektowych.
2023-04-27 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane