Budowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Piszczac
GMINA PISZCZAC
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00196244
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00196244/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-27 14:25
- Lokalizacja
- Piszczac, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-9522b8a9-bf21-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
- Identyfikator
- 5372343555
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00196244 z dnia 2023-04-27 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Piszczac
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PISZCZAC
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 030237635
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Włodawska 8
1.5.2.) Miejscowość: Piszczac
1.5.3.) Kod pocztowy: 21-530
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL811 - Bialski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@piszczac.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.piszczac.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-9522b8a9-bf21-11ed-8261-62cbbe4d0ca41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Piszczac2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-9522b8a9-bf21-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00196244
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-27
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00050028/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa, przebudowa i modernizacja dróg na terenie Gminy Piszczcac
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00133462
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: INW.271.4.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.3. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie oraz wykonanie:
1. Zadanie 1: Budowa drogi gminnej Nr 100966 L droga pow. 1055 L - Piszczac Trzeci - Piszczac Kolonia - droga pow. 1051 L od km 0+003 do km 0+553
w miejscowości Piszczac Kolonia odcinek długości 0,550 km
Zakres robót obejmuje w szczególności:
- Wykonanie robót ziemnych
- wykonanie podbudowy z gruntu stabilizowanego cementem oraz z kruszywa łamanego 0-31,5 mm
- wykonanie warstwy wzmacniającej nawierzchni w technologii mas bitumicznych
- wykonanie zjazdów, robót wykończeniowych oraz oznakowania
- wykonanie oznakowania
Podstawowe parametry:
- szerokość jezdni 5,0m do 5,5m – poszerzenie na łuku 0,50m
- szerokość pobocza – 1,00m
- spadek poprzeczny nawierzchni – 2%
- spadki na łuku – 5%
- spadek poprzeczny poboczy – 8%
- warstwa wzmacniająca nawierzchni z masy mineralno – asfaltowej grubości 6 cm
- podbudowa z kruszywa łamanego 0/31,5 mm grubości 20 cm
- podbudowa z gruntu stabilizowanego cementem o Rm=2,5-5,0 MPa grubości 15cm
2. Zadanie 2: Przebudowa dróg gminnych w formule zaprojektuj i wybuduj dla poniższych odcinków:
1. Przebudowa drogi wewnętrznej na działce nr 436 w obrębie Połoski,
2. Przebudowa drogi wewnętrznej na działce nr 122 w obrębie Piszczac Pierwszy,
3. Przebudowa drogi wewnętrznej na działce nr 317/7 i 317/9 w obrębie Piszczac Kolonia,
4. Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach nr 1102 w obrębie Piszczac,
5. Przebudowa drogi wewnętrznej na działce nr 640 i 671 w obrębie Kościeniewicze,
6. Przebudowa drogi wewnętrznej na działce nr 231 w obrębie Dobrynka,
7. Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach nr 183/29, 117 i 152 w obrębie Chotyłów,
8. Przebudowa drogi wewnętrznej na działce nr 104 w obrębie Chotyłów,
9. Przebudowa drogi wewnętrznej na działkach nr 183/34 i 130 w obrębie Chotyłów,
10. Modernizacja drogi wewnętrznej w miejscowości Piszczac Drugi na działce 691 obręb Piszczac
Zakres zadania obejmuje w szczególności:
Opracowanie Dokumentacji Projektowej zgodnie z programem funkcjonalno-użytkowym – dalej PFU (zał. Nr 1 do SWZ) zawierającej:
a) projekt budowlany opracowany zgodnie z ustawą Prawo budowlane, Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania
i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego - w formie papierowej oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD;
b) projekty wykonawcze dla całego zakresu zamówienia opracowane zgodnie Rozporządzenie Ministra Rozwoju i Technologii z dnia
20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz. U. poz. 2454). - w formie papierowej oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD
c) kosztorys inwestorski opracowany zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzenia kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych
w programie funkcjonalno-użytkowym - w formie papierowej
oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD;
d) specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót zgodnie
z Rozporządzeniem Ministra Rozwoju z dnia 11 września 2020 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy projektu budowlanego oraz zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego – w formie papierowej oraz w formie elektronicznej na płycie CD/DVD
3. uzyskanie wymaganych prawem oraz postanowieniami PFU decyzji, opinii, uzgodnień i sprawdzeń Dokumentacji Projektowej dla planowanego przedsięwzięcia;
4. uzyskanie pozwolenia na budowę lub dokonanie zgłoszenia zamiaru wykonania robót budowlanych (zgodnie z przesłankami wynikającymi z Prawa budowlanego),
5. wykonanie obsługi geodezyjnej,
6. wykonanie prac budowlanych na podstawie wykonanej Dokumentacji Projektowej opracowanej zgodnie z PFU stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ
Szczcegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Dokumentacja projektowa oraz PFU, stanowiące załącznik nr 1 do SWZ
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W prowadzonym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w terminie składania ofert ustalonym na dzień 07.04.2023 r., godz. 10:00 wpłynęły dwie oferty:Numer oferty Nazwa albo imiona i nazwiska oraz siedziby lub miejsce prowadzonej działalności gospodarczej albo miejsca zamieszkania Wykonawców Cena ofertowa brutto
zawarta w ofercie
[w zł brutto]
1. Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowo-Handlowe " Sław-Bud"
Sławomir Chwełatiuk,
Ul. Terespolska 6,
21-530 Piszczac, 6 369 094,22 zł
2. Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka Akcyjna,
Ul. Sidorska 84-90
21-500 Biała Podlaska 6 989 690,83 zł
Przed otwarciem ofert Zamawiający podał kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia w wysokości: 5 200 000,00 zł brutto.
Przedmiotowe postępowanie ulega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy Pzp, ponieważ oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
Po dokonanej analizie możliwości finansowych jednostki Zamawiający uznał, że nie jest możliwe zwiększenie kwoty pierwotnie przeznaczonej na realizację zamówienia do ceny oferty najkorzystniejszej.
W związku z powyższym postanowiono jak na wstępie.
| 2023-04-27 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |