Świadczenie usług kominiarskich w budynkach stanowiących zasobów Gminy Bielsko – Biała będących w zarządzie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku – Białej w podziale na 2 części.
Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2025/BZP 00062619
- Numer ogłoszenia
- 2025/BZP 00062619/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2025-01-24 12:55
- Lokalizacja
- Bielsko-Biała, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ab60a7c8-d997-450a-bcc7-828165ebd290
- Identyfikator
- 070019077
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Usługi czyszczenia pieców i kominówUsługi kontroli technicznejKontrola systemu wentylacjiUsługi konsultacyjne w zakresie wentylacji
Wykonawcy
2 przyznane
JAROSŁAW FAJFRZYKGliwice, PL · lot 0
186 060,24 PLNJAROSŁAW FAJFRZYKGliwice, PL · lot 1
156 527,65 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2025/BZP 00062619 z dnia 2025-01-24 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług kominiarskich w budynkach stanowiących zasobów Gminy Bielsko – Biała będących w zarządzie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku – Białej w podziale na 2 części.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Bielsko-Biała - Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 070019077
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lipnicka 26
1.5.2.) Miejscowość: Bielsko-Biała
1.5.3.) Kod pocztowy: 43-300
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL225 - Bielski
1.5.7.) Numer telefonu: 33 475 77 25
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@zgm.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.zgm.eu
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ab60a7c8-d997-450a-bcc7-828165ebd2901.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samorządowy zakład budżetowy
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Świadczenie usług kominiarskich w budynkach stanowiących zasobów Gminy Bielsko – Biała będących w zarządzie Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku – Białej w podziale na 2 części.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ab60a7c8-d997-450a-bcc7-828165ebd290
2.5.) Numer ogłoszenia: 2025/BZP 00062619
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2025-01-24
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2024/BZP 00050605/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.5 Usługi kominiarskie w lokalach i budynkach stanowiących zasób Gminy Bielsko- Biała, zarządzany przez Zakład Gospodarki Mieszkaniowej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2024/BZP 00675995
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZGM/24/065/NU
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia dla części 1 jest wykonywanie usług kominiarskich na potrzeby Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku – Białej w nieruchomościach zarządzanych przez ZGM zgodnie z:1) Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia;
2) Szczegółowy zakres kontroli;
3) Konspektem przeprowadzenia kontroli stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) stanowiącymi załączniki do Specyfikacji.
4) szczegółowa lokalizacja nieruchomości, dla części 1 zamówienia, została określona w załączniku do SWZ – „Wykaz nieruchomości dla części 1 zamówienia – Rejon I”,
5) obowiązkowe czyszczenie przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych) wraz z wybieraniem i wyniesieniem sadzy oraz widocznych zanieczyszczeń za kratek wentylacyjnych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra
Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07.06.2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowlanych i terenów (t.j. Dz. U. 2023 poz. 822 z późn. zm.) z częstotliwością:
- dymowych – 4 razy w roku
- spalinowych – 2 razy w roku
- wentylacyjnych – 1 raz w roku
6) sprawdzenie stanu technicznego sprawności przewodów kominowych, łącznie ze wskazaniem ich nieszczelności,
4.5.3.) Główny kod CPV: 90915000-4 - Usługi czyszczenia pieców i kominów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71356100-9 - Usługi kontroli technicznej
71315410-6 - Kontrola systemu wentylacji
71321400-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie wentylacji
4.5.5.) Wartość części: 169145,67 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia dla części 2 jest wykonywanie usług kominiarskich na potrzeby Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Bielsku – Białej w nieruchomościach zarządzanych przez ZGM zgodnie z:1) Szczegółowym opisem przedmiotu zamówienia;
2) Szczegółowy zakres kontroli;
3) Konspektem przeprowadzenia kontroli stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) stanowiącymi załączniki do Specyfikacji.
4) szczegółowa lokalizacja nieruchomości, dla części 2 zamówienia, została określona w załączniku do SWZ – „Wykaz nieruchomości dla części 2 zamówienia – Rejon II”,
5) obowiązkowe czyszczenie przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych) wraz z wybieraniem i wyniesieniem sadzy oraz widocznych zanieczyszczeń za kratek wentylacyjnych, zgodnie z Rozporządzeniem Ministra
Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07.06.2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków i innych obiektów budowlanych i terenów (t.j. Dz. U. 2023 poz. 822 z późn. zm.) z częstotliwością:
- dymowych – 4 razy w roku
- spalinowych – 2 razy w roku
- wentylacyjnych – 1 raz w roku
6) sprawdzenie stanu technicznego sprawności przewodów kominowych, łącznie ze wskazaniem ich nieszczelności.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90915000-4 - Usługi czyszczenia pieców i kominów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71356100-9 - Usługi kontroli technicznej
71315410-6 - Kontrola systemu wentylacji
71321400-8 - Usługi konsultacyjne w zakresie wentylacji
4.5.5.) Wartość części: 142297,86 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 186060,24 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 186060,24 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 186060,24 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Kominiarski Jarosław Fajfrzyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 070832915
7.3.3) Ulica: Bilczewskiego
7.3.4) Miejscowość: Wilamowice
7.3.5) Kod pocztowy: 43-330
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 186060,24 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 156527,65 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 156527,65 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 156527,65 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Zakład Kominiarski Jarosław Fajfrzyk
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 070832915
7.3.3) Ulica: Bilczewskiego 5
7.3.4) Miejscowość: Wilamowice
7.3.5) Kod pocztowy: 43-330
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2025-01-23
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 156527,65 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2025-12-31| 2025-01-24 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |