Przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie

Gmina Lubaczów

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2023/BZP 00197313
Numer ogłoszenia
2023/BZP 00197313/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2023-04-28 10:22
Lokalizacja
Lubaczów, podkarpackie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-19ba0f00-d52a-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
Identyfikator
7931505013
Ostatnia aktualizacja
2026-08-10

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolnePrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie kształtowania terenów zielonychRoboty konstrukcyjneRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenuRoboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznychRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ściekówRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty w zakresie budowy drógRoboty w zakresie różnych nawierzchniRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty instalacyjne w budynkachRoboty instalacyjne elektryczneRoboty w zakresie instalacji elektrycznychInstalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneInstalowanie centralnego ogrzewaniaInstalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty instalacyjne kanalizacyjneRoboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2023/BZP 00197313 z dnia 2023-04-28

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Lubaczów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 650900654

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jasna 1

1.5.2.) Miejscowość: Lubaczów

1.5.3.) Kod pocztowy: 37-600

1.5.4.) Województwo: podkarpackie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL822 - Przemyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@lubaczow.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gminalubaczow.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/lubaczow

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-19ba0f00-d52a-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00197313

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-28

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00017627/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 "Przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie" w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych - edycja trzecia PGR

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00169801

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: IZP.271.10.2023

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w systemie „zaprojektuj - wybuduj” dokumentacji projektowej oraz robót budowlanych w ramach zadania
pn. „Przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Młodowie”.
W zakres zamówienia wchodzą następujące zadania:
a) przygotowanie kompletnej dokumentacji projektowej m.in. (projektu budowlanego, projektu wykonawczego, specyfikacji technicznych wykonania
i odbioru robót, przedmiaru robót wraz z kosztorysami inwestorskimi (w oparciu
o program funkcjonalno - użytkowy) wraz z pozyskaniem zgód/opinii/uzgodnień właściwego organu, na wykonanie robót budowlanych oraz innych niezbędnych decyzji administracyjnych, uzgodnień i opinii koniecznych do zrealizowania zadania inwestycyjnego pozwalających na wykonanie robót budowlanych, dla następujących etapów:
• ETAP I: Przebudowa i aranżacja wnętrz stołówki oraz zaplecza kuchennego.
• ETAP II: Przebudowa i aranżacja wnętrz holu głównego, szatni oraz sanitariatów i pomieszczenia socjalnego przy stołówce na parterze oraz szatni na poziomie -1.
• ETAP III: Przebudowa i aranżacja wnętrz pomieszczeń na I piętrze oraz schodów w bloku „B" .
• ETAP IV: Przebudowa i aranżacja pomieszczeń na I i II piętrze, sali edukacyjnej na parterze oraz schodów w bloku „C".
• ETAP V: Plac zabaw i miasteczko ruchu.
• ETAP VI: Kotłownia gazowa wraz z modernizacją instalacji C.O. oraz instalacja fotowoltaiczna.
• ETAP VII: Przebudowa i aranżacja wnętrz szatni i komunikacji w piwnicy w bloku „A".
Zamawiający wymaga przygotowania kompletnej dokumentacji projektowej o której mowa powyżej dla wszystkich (siedmiu) etapów zadania.
b) wykonanie robót budowlanych zgodnie z dokumentacją wskazaną w punkcie a) wraz z dostawą wyposażenia o którym mowa w opisie przedmiotu zamówienia dla następujących etapów:
• ETAP I: Przebudowa i aranżacja wnętrz stołówki oraz zaplecza kuchennego.
• ETAP II: Przebudowa i aranżacja wnętrz holu głównego, szatni oraz sanitariatów i pomieszczenia socjalnego przy stołówce na parterze oraz szatni na poziomie -1.
• ETAP III: Przebudowa i aranżacja wnętrz pomieszczeń na I piętrze oraz schodów w bloku „B" .
• ETAP IV: Przebudowa i aranżacja pomieszczeń na I i II piętrze, sali edukacyjnej na parterze oraz schodów w bloku „C".;
Zamawiający wymaga wykonania robót budowlanych i dostawy wyposażenia, o których mowa powyżej tylko dla etapów I,II,III, IV.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45223200-8 - Roboty konstrukcyjne

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych

45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania

45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45332300-6 - Roboty instalacyjne kanalizacyjne

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Uzasadnienie prawne.
Zgodnie z art. 255 pkt 3 P.z.p. Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego gdyż cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.

Uzasadnienie faktyczne.
Zamawiający działając na podstawie art. 222 ust. 4 P.z.p, przed otwarciem ofert udostępnił na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia t. j.: 5 103 000,00 zł brutto.
W ww. postępowaniu za pośrednictwem: https://platformazakupowa.pl/pn/lubaczow w terminie składania ofert
wyznaczonym na dzień 27-04-2023 r. do godz. 09:00, złożono trzy oferty następujących Wykonawców:

Lp. Nazwa (firma) i adres Wykonawcy cena [zł]


1 Usługi Budowlane BUD-MONT
Tadeusz Bednarczyk
ul. Handlowa 7
37-600 Lubaczów
NIP: 793-100-03-13 6 185 000,00 zł
2 Hydratec Spółka z o.o.
ul. Por. Anatola Radziwonika 12
15-166 Białystok
NIP: 9662135620 7 626 000,00 zł
3 Firma Budowlana GEORG 2 Małgorzata Korga
Aleksandrów 468
23-408 Aleksandrów
NIP:9181232232 6 990 090,00 zł


Oferta z najniższą ceną niepodlegającą odrzuceniu została złożona przez Wykonawcę Usługi Budowlane BUD-MONT Tadeusz Bednarczyk, ul. Handlowa 7, 37-600 Lubaczów, NIP: 793-100-03-13 opiewająca na kwotę 6 185 000,00 zł przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a której obecnie po analizie finansowej nie może zwiększyć do ceny oferty z najniższą ceną.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia ww. postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy.
2023-04-28 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane