Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Bierutów
Miasto i Gmina Bierutów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00197342
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00197342/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-28 10:27
- Lokalizacja
- Bierutów, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-167b4d41-a6ee-11ed-9236-36fed59ea7dd
- Identyfikator
- 9111777417
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowegoRoboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
Wykonawcy
3 przyznane
PBS POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAWrocław, PL · lot 0
383 633,27 PLNELEKTROTEG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKsięginice, PL · lot 1
280 440 PLNMIŁOSZ RUSZELOLEŚNICA, PL · lot 2
226 935 PLNTreść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00197342 z dnia 2023-04-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Bierutów
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto i Gmina Bierutów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934756
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Moniuszki 12
1.5.2.) Miejscowość: Bierutów
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-420
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: joanna.plociennik@bierutow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bierutow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/7238821.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Bierutów2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-167b4d41-a6ee-11ed-9236-36fed59ea7dd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00197342
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00035671/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Bierutów
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00085341
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IR.271.4.2023.JP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Bierutów” z podziałem na następujące części:Część nr 1 – Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Bierutów – Bierutów.
2.Zakres prac przewiduje budowę nowych punktów świetlnych w ilości: Bierutów - 36 szt. wraz z niezbędną linią kablową i infrastrukturą techniczną.
3.Miasto i Gmina Bierutów dysponuje dokumentacją projektową. W wyniku realizacji projektu nastąpi poprawa bezpieczeństwa w ruchu pieszym i samochodowym dla mieszkańców gminy.
4.Zakres prac przewiduje:
1)postawienie szafek oświetleniowych, z których wyprowadzane będą linie kablowe zasilające słupy,
2)postawienie szafki zasilającej i sterującej oświetlenie uliczne,
3)montaż w szafce oświetleniowej samoczynnego programatora astronomicznego, który umożliwia oszczędność energii elektrycznej poprzez dokładne załączanie i wyłącznie oświetlenia dla każdego dnia roku w zależności od wschodu i zachodu słońca,
4)montaż opraw w technologii LED, które zapewniają wysoką skuteczność świetlną, trwałość i stałość strumienia świetlnego na słupach ośmiokątnych,
5)położenie kabli oświetleniowych w rowie kablowym,
6)zastosowanie samoczynnego wyłączania prądu jako dodatkową ochronę przed porażeniem prądem.
5.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania robót określony jest w projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej oraz w przedmiarze robót stanowiących załącznik Nr 11 do SWZ, przy czym przedmiar robót traktowany jest jako materiał pomocniczy.
6.Kompletny projekt budowlany został opracowany przez Firmę Handlowo-Usługową „MIKAR” Miłosz Ruszel, ul. F. Chopina 5/1, 56-400 Oleśnica.
7.Przedmiot zamówienia należy wykonać z materiałów własnych.
8.Plac budowy urządza Wykonawca własnym kosztem i staraniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.5.) Wartość części: 642353,26 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Bierutów” z podziałem na następujące części:Część nr 2 – Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Bierutów – Zbytowa.
2.Zakres prac przewiduje budowę nowych punktów świetlnych w ilości: Zbytowa – 37 szt. wraz z niezbędną linią kablową i infrastrukturą techniczną.
3.Miasto i Gmina Bierutów dysponuje dokumentacją projektową. W wyniku realizacji projektu nastąpi poprawa bezpieczeństwa w ruchu pieszym i samochodowym dla mieszkańców gminy.
4.Zakres prac przewiduje:
1)postawienie szafek oświetleniowych, z których wyprowadzane będą linie kablowe zasilające słupy,
2)postawienie szafki zasilającej i sterującej oświetlenie uliczne,
3)montaż w szafce oświetleniowej samoczynnego programatora astronomicznego, który umożliwia oszczędność energii elektrycznej poprzez dokładne załączanie i wyłącznie oświetlenia dla każdego dnia roku w zależności od wschodu i zachodu słońca,
4)montaż opraw w technologii LED, które zapewniają wysoką skuteczność świetlną, trwałość i stałość strumienia świetlnego na słupach ośmiokątnych,
5)położenie kabli oświetleniowych w rowie kablowym,
6)zastosowanie samoczynnego wyłączania prądu jako dodatkową ochronę przed porażeniem prądem.
5.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania robót określony jest w projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej oraz w przedmiarze robót stanowiących załącznik Nr 11 do SWZ, przy czym przedmiar robót traktowany jest jako materiał pomocniczy.
6.Kompletny projekt budowlany został opracowany przez Firmę Handlowo-Usługową „MIKAR” Miłosz Ruszel, ul. F. Chopina 5/1, 56-400 Oleśnica.
7.Przedmiot zamówienia należy wykonać z materiałów własnych.
8.Plac budowy urządza Wykonawca własnym kosztem i staraniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.5.) Wartość części: 567279,47 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn. „Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Bierutów” z podziałem na następujące części:Część nr 3 – Budowa oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Bierutów – Kijowice, Posadowice, Kruszowice.
2.Zakres prac przewiduje budowę nowych punktów świetlnych w ilości: Kijowice, Posadowice, Kruszowice – 27 szt.
wraz z niezbędną linią kablową i infrastrukturą techniczną.
3.Miasto i Gmina Bierutów dysponuje dokumentacją projektową. W wyniku realizacji projektu nastąpi poprawa bezpieczeństwa w ruchu pieszym i samochodowym dla mieszkańców gminy.
4.Zakres prac przewiduje:
1)postawienie szafek oświetleniowych, z których wyprowadzane będą linie kablowe zasilające słupy,
2)postawienie szafki zasilającej i sterującej oświetlenie uliczne,
3)montaż w szafce oświetleniowej samoczynnego programatora astronomicznego, który umożliwia oszczędność energii elektrycznej poprzez dokładne załączanie i wyłącznie oświetlenia dla każdego dnia roku w zależności od wschodu i zachodu słońca,
4)montaż opraw w technologii LED, które zapewniają wysoką skuteczność świetlną, trwałość i stałość strumienia świetlnego na słupach ośmiokątnych,
5)położenie kabli oświetleniowych w rowie kablowym,
6)zastosowanie samoczynnego wyłączania prądu jako dodatkową ochronę przed porażeniem prądem.
5.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia wraz z warunkami technicznymi wykonania robót określony jest w projekcie budowlanym, specyfikacji technicznej oraz w przedmiarze robót stanowiących załącznik Nr 11 do SWZ, przy czym przedmiar robót traktowany jest jako materiał pomocniczy.
6.Kompletny projekt budowlany został opracowany przez Firmę Handlowo-Usługową „MIKAR” Miłosz Ruszel, ul. F. Chopina 5/1, 56-400 Oleśnica.
7.Przedmiot zamówienia należy wykonać z materiałów własnych.
8.Plac budowy urządza Wykonawca własnym kosztem i staraniem.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45316110-9 - Instalowanie urządzeń oświetlenia drogowego
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
4.5.5.) Wartość części: 480041,91 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 383633,27 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 588456,60 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 383633,27 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PBS Polska Sp. z o.o. Sp. k.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8971873574
7.3.3) Ulica: ul. Tadeusza Kościuszki 1/3
7.3.4) Miejscowość: Wrocław
7.3.5) Kod pocztowy: 50-037
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-04-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 383633,27 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-02-29Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 280440,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 463151,01 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 280440,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ELEKTROTEG SP. Z O.O.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 9151788812
7.3.3) Ulica: ul. Trzebnicka 33
7.3.4) Miejscowość: Księginice
7.3.5) Kod pocztowy: 55-100
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-04-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 280440,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-02-29Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 7
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 226935,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 595885,30 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 226935,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
Wykonawca
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: FHU MIKAR Miłosz Ruszel
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 911-167-07-54
7.3.3) Ulica: ul. Chopina 5/1
7.3.4) Miejscowość: Oleśnica
7.3.5) Kod pocztowy: 56-400
7.3.6.) Województwo: dolnośląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)
8.1.) Data zawarcia umowy: 2023-04-28
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 226935,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2024-02-29| 2023-04-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |