Stworzenie miejsca rekreacji w Dąbrówce Tczewskiej
Gmina Tczew
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2023/BZP 00197834
- Numer ogłoszenia
- 2023/BZP 00197834/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2023-04-28 11:57
- Lokalizacja
- Tczew, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-6b22f05a-be7b-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
- Identyfikator
- 5931004764
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-10
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2023/BZP 00197834 z dnia 2023-04-28 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Stworzenie miejsca rekreacji w Dąbrówce Tczewskiej
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tczew
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675379
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Lecha 12
1.5.2.) Miejscowość: Tczew
1.5.3.) Kod pocztowy: 83-110
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL638 - Starogardzki
1.5.7.) Numer telefonu: 58 530 51 32
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretarz@gmina-tczew.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gmina-tczew.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6b22f05a-be7b-11ed-8261-62cbbe4d0ca41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Stworzenie miejsca rekreacji w Dąbrówce Tczewskiej2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-6b22f05a-be7b-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00197834
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2023-04-28
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2023/BZP 00056380/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Stworzenie miejsca rekreacji w Dąbrówce Tczewskiej
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Niniejsze zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD „Wstęga Kociewia”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2023/BZP 00149874
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WOS.271.1.5.2023
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest stworzenie miejsca rekreacji w Dąbrówce Tczewskiej. Lokalizacja: Dąbrówka Tczewska, dz. 73/22 oraz 73/23. Roboty powinny być wykonane w zgodzie z obowiązującymi Polskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej oraz wytycznymi Zamawiającego. Projekt zakłada stworzenie nowego miejsca rekreacji w miejscowości Dąbrówka Tczewska na działkach nr 73/22 i 73/23 w Gminie Tczew. Zakres rzeczowy zadania inwestycyjnego obejmuje w szczególności: - wykonanie dojazdu i dojścia do inwestycji poprzez projektowaną pieszo-jezdnię (utwardzenie drogi prowadzącej do planowanego obiektu), - zakup stacji naprawy rowerów – 1 szt., - stojaki rowerowe – 10 szt., - osłonięte miejsca odpoczynku – 2 szt.,
- ławki – 2 szt., - stolik z szachownicą i ławkami – 1 szt., - pojemnik na psie odchody – 1 szt., - pojemniki na odpady – 9 szt., - zakup bramek – 2 szt.,
- budowę piłkochwytów – 2 szt., - zmianę nawierzchni boiska, - zagospodarowanie terenu, - utrzymanie i pielęgnację nawierzchni trawiastej boiska przez okres 1 roku po oddaniu do użytkowania. Powstała infrastruktura będzie ogólnodostępna. Określenie istniejącego stanu działki:
Teren inwestycji obecnie nie jest zabudowany. W części działka porośnięta jest roślinnością. Przez teren działki przebiega gminna instalacja wodociągowa oraz przyłącza energetyczne. Na terenie działki znajduje się zadaszona scena oraz dwa kontenery pełniące funkcję szatni dla zawodników w zachodniej części. Projekt nie przewiduje rozbiórki budynków. Teren planowanej inwestycji można scharakteryzować jako płaski, porośnięty zielenią niską i średniowysoką. Teren działki posiada spadek w kierunku północnym. Część działki przeznaczona pod przedmiotową budowę – płaska. Działka jest obecnie porośnięta trawą, krzewami. Nie przewiduje się wycinki drzew. Działki nr 73/22 i 73/23, obr. 0006, Gmina Tczew, objęte zakresem opracowania posiadają połączenie komunikacyjne z drogą gminną (działka nr 68) za pośrednictwem istniejącego zjazdu od strony północnej. Inwestycja nie leży w strefie ochrony konserwatorskiej i na terenach będących w strefie ochrony przyrody i krajobrazu. Po zakończeniu robót teren działek należy uporządkować. Zamawiający dysponuje i udostępnia w załączniku nr 8 do SWZ: - zgłoszenie robót budowlanych z dnia 17 lutego 2022 r.,
- zaświadczenie Starosty Tczewskiego, że nie wniósł sprzeciwu do zgłoszenia nr WB.6743.2.43.2022 z dnia 17 lutego 2022 r., dotyczącego wykonania robót budowlanych polegających na stworzeniu miejsca rekreacji poprzez budowę boiska i zagospodarowaniu terenu wraz z budową małej architektury w Dąbrówce Tczewskiej na terenie działki nr 73/22 i 73/23, obręb ewidencyjny Dąbrówka Tczewska [0006], jednostka ewidencyjna Tczew – G [221406_2]. Niniejsze zamówienie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Operacja realizowana w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność wdrażanej przez LGD „Wstęga Kociewia”. Szczegółowy zakres robót został wskazany w dokumentacji projektowej, STWiORB i przedmiarze robót stanowiących załącznik nr 8 do SWZ. 2. Szczegółowy opis
przedmiotu zamówienia został zawarty w Rozdziale V Specyfikacji Warunków Zamówienia.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45112300-8 - Rekultywacja gleby
45000000-7 - Roboty budowlane
45233293-9 - Instalowanie mebli ulicznych
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych o brzmieniu: ,,Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty’’. Zamawiający unieważnia niniejsze postępowanie, gdyż cena najkorzystniejszej oferty, oferta z najniższą ceną, tj.: 701.100,00 zł przewyższa kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie zwiększy kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty, oferty z najniższą ceną.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 701100,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 701100,00 PLN
| 2023-04-28 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |